Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Leejtett, meghibásodott...

Leejtett, meghibásodott laptop javítható?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy leejtettem a laptopom,meghibásodott,nem kapcsol be csak egy led világít,bekapcsoláskor kettő,aztán elalszik.Nem tudom hogy mi lehet a probléma,szervizben azt mondták hogy már mindent megnéztek,hibát nem találják,már csak a processzor maradt,szerintetek ez javítható,vagy egyáltalán ez lesz a hiba?

2013. ápr. 6. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a szerízben a "szakember2 nem találja a hibát, holott ott a laptop, szét is szedheti be is vizsgálhatja, akkor miből gondolod, hogy itt anélkül hogy látnánk bármit is, meg fogjuk mondani, hogy mi a hiba?


2590 db alkatrész és ebből bármi tönkremehetett...

2013. ápr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már csak a proci van hátra,és mivel hogy csak a ventilátor és a dvd lejátszó működik,ezért szerintem ez lesz a rossz.
2013. ápr. 6. 17:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy a proci a leeséstől tönkremenne ,max ha BGA forrasztással volt

De lehet alaplap is.

OFF TOPIC:

egyszer ismerős gépén szenvedtünk mert sípolta a ramot.egyértelműnek tűnt a dolog hazamentem vittem neki egy új ramot ,még mindig sípol,gondoltam lehet hogy pont a hibás ramot vittem,megint egy forduló megint egy ram megint síp ,már telhessen kivoltam mire rájöttem hogy a ram foglalattal volt a hiba amit pár perc alatt be sikerült azonosítani ,majd javítani és ment is a gép

2013. ápr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem szerviz ahol nem tudják meg allapítani a hibát és még mindig csak találgatnak esetleg proci-e .....vidd szervizbe ne szakihoz vagy kontárhoz.
2013. ápr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most azt mondta hogy alaplap hibás és 40.000 Ft lenne javítani,de nem éri meg,két okból sem,mert a laptop értéke tavaly amikor vettem 50.000 Ft volt,és mert azt mondta hogy csak egy évet bírja,egyébként a laptop 7-8 éves.
2013. ápr. 8. 17:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha kitudod deríteni hogy GPU vagy esetleg CPU (csak ha BGA) hiba (ebben a 2 esetben) süssed meg és talán még huzza egy kicsit
2013. ápr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Miért ha alaplap hibás akkor az alaplap eltört vagy megrepedt vagy mi lehet a probléma?
2013. ápr. 9. 15:21
 8/8 anonim ***** válasza:

ha eltört vagy megrepedt akkor az kuka,olyan sok rétegből állnak hogy azt javítani leheleten

ha egy mütyür forrasztása szakadt fel akkor azt ha lehet is javítani megtalálni nem egyszerű

de az is előfordulhat hogy valami nagyobb alkatrész forrasztása szakadt fel mondjuk a rákövült hütöpaszta miatt "összeépült" a hűtésél és ahogy az elmozdult egyben az alkatrészt is kitépte ,ez szemmel nem látható.

Fa a pad nem szakadt fel akkor egy kis merészséggel házilag is javítható (vagy végleg kinyírható) ,viszont vannak emberek akik ezt a hibát 3-5k körül javítják

2013. ápr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!