Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség az optikai és...

Mi a különbség az optikai és a lézeres egerek között?

Figyelt kérdés

persze a nevén kívül :D


előnyök,hátrányok,ár/érték,játékra melyiket érdemes



2013. ápr. 7. 15:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
59%
Lézeres valamivel precízebb technika, és elviekben sokkal több felületen kéne működnie mint az optikainak. Pl egy optikai egér lehet egy fényesebb lakkozott fehér asztalon már nem funkcionál jól. Nekem lézeres egerem van, és még üvegasztalon is müködik :) Játékra egyébként szerintem mindkettő jó, csak vezetékest vegyél, mert a bluetooth-osoknak lehet egy minimális késésük. Esetleg ha játékra kell, érdemes a felbontását (DPI) nézni, hogy minél nagyobb legyen.
2013. ápr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
38%

"érdemes a felbontását (DPI) nézni, hogy minél nagyobb legyen."

Nem, nem, nem, nem, nem és nem. Bár jó látni, hogy milyen jó a marketing gépezet, hogy pl az ilyesmit mennyire elhiszik az emberek.

2013. ápr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy vezetékes, és magas DPI :D


Már van egerem, optikális érzékelővel, de nem tudtam hogy mit számít :D

2013. ápr. 8. 07:08
 4/22 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem fontos azért hogy ne 400 meg 600dpi-s egérrel játsz. Nem kell 5400 dpi-s A4Tech RAT 30e Ft-ért venni, de azért egy 1500Dpi körüli egér nem drága.
2013. ápr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Az enyém 2000 DPI-s :D (CM Storm Xornet)
2013. ápr. 8. 13:12
 6/22 anonim ***** válasza:
28%

"Igen tudom, hogy vezetékes, és magas DPI :D "

Rosszul tudod. Pontosabban félig, a vezetékes része igaz, a magas DPI nem feltétlen, vagyis nem lehet megfeleltetni annak mennyire jó egy egér.


"Szerintem fontos azért hogy ne 400 meg 600dpi-s egérrel játsz."

Szerinted...de magyarázd már meg nekem mint 400 cpi-val játszó low sensesnek, hogy mégis mi a fenéért kell 1600.

Jó példa pl az MS WheelMouse Optical 1.1/ Intellimouse 1.1a/ Intellimouse Explorer 3.0* 400 cpi-t tudnak, mégis a legajánlottabb gamer egerek közt vannak.


"Nem kell 5400 dpi-s A4Tech RAT 30e Ft-ért venni"

Látom képbe vagy...


"de azért egy 1500Dpi körüli egér nem drága."

Ja, de nem a CPI a meghatározó egy egérnél. Aláírom, láttam már k*rva magas CPI-val játszó high sensest, de nézzük az átlagot, mert akkor ha ők referenciának vehetőek, akkor a low senses vonal miért nem?

2013. ápr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Hart, sok válaszodat láttam már, és mindenkinek válaszolsz csak a kérdésere nem...


Annak aki játszani akar egy magas DPI-s (ÉS NEM CPI!)

egér is jó, mivel le lehet is lehet csökkenteni a DPI-t.


Szóval ha valamit nem tudsz ne írd, és ne csak veszekedj mindenkivel.

2013. ápr. 8. 16:14
 8/22 anonim ***** válasza:
8%

"és mindenkinek válaszolsz csak a kérdésere nem... "

Talán az én hibám, hogy mindenki baromságokat hajtogat és próbálom beláttatni velük...


"Annak aki játszani akar egy magas DPI-s (ÉS NEM CPI!) "

Tévedsz, a helyes megnevezés a CPI, attól mert a DPI ragadt meg mindenhol még nem feltétlen lesz helyes.


"egér is jó, mivel le lehet is lehet csökkenteni a DPI-t. "

Lehet, de most arról van szó, hogy a kolléga szerint(és te szerinted is) fontos tulajdonság a magas CPI, elnézést hülye vagyok magas DPI, de ez nem igaz.


"Szóval ha valamit nem tudsz ne írd, és ne csak veszekedj mindenkivel."

itt nem én vagyok aki nem tud valamit...

2013. ápr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
41%
Az interneten könnyebb belekötni másba, mint segíteni :) Nem tagadom én se tudok mindent, saját tapasztalatból beszélek, voltak jobb és rosszabb egereim, és igen, nálam az vált be jobban aminek magasabb DPI-je volt. Ennyi :D Most Gigabyte GM-M6880 egeret használok, és ez jó.
2013. ápr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm! Hart-ot pedig ignorálom! :D
2013. ápr. 8. 17:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!