Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Púpos kondi az alaplapon....

Lambo96 kérdése:

Púpos kondi az alaplapon. Meddig bírhatja még? Illetve mitől keletkezhettek?

Figyelt kérdés

Az alaplap: ASRock P4V88

Szóval az a helyzet, hogy nem is egy kondi púpos rajta. Szinte csak 2-3 van ami még nem púpos. Ma vettem észre. Meddig húzhatja így a lap? Illetve lehet javíttatni? Mármint még most, ha időben elvisszük.


2013. ápr. 7. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
garanciális? mert akkor azonnal vidd vissza...
2013. ápr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Már elég régi.
2013. ápr. 7. 22:16
 3/9 anonim ***** válasza:
hát nem tudom,manapság nem foglalkoznak ilyen lapokkal,ha meg igen,elég drágán.. szerintem itt az ideje gépet újítanod,ha esetleg elromlik...
2013. ápr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kondikat ki lehet cserélni, de jó lenne tudni mi a kiváltó oka a púposodásnak. Nekem régen egy gagyi táp vágta tönkre a lapon az összes kondit. Kicserélték és szerencsére nem volt baja. Nem volt nagy tétel.

Viszont csere után érdemes hetente ránézni, mert ha normál működésnél megint púposodik akkor ott valami komolyabb gond lesz. Esetleg bemérni a tápot se hülyeség.

2013. ápr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4#:

Mennyibe került a javítás? Lehet az lesz.

2013. ápr. 7. 22:30
 6/9 anonim válasza:

Javítható.

Mi a cégnél(autóipar) sok számítógépet használunk a tesztgépekben,gyakori hiba az alaplapokon a púpos kondi. Ajánlott a tápot bemérni,de előfordult már hogy a procc körüli kondik a melegtől pár év alatt "megemelték a kalapjukat és elbúcsúztak". Egy pákával és egy szipus pákával gyerekjáték a csere. Az ESD védelemre forrasztáskor fokozottan ügyelni kell! Szállt már el nálunk alaplap az esd védelem hiánya miatt! Ha van ügyes kezű ismerősöd,aki szokott sokat forrasztani és van szerszáma hozzá akkor megúszod 1-2 ezresből,meg pár sörrel :-) ,szerviz nem nagyon fog ezzel foglalkozni. Amúgy eléggé koros alaplapról van szó,lehet,hogy jobban járnál egy vérfrissítéssel,ha bírja a pénztárcád.

2013. ápr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A púpos kondi magyarázata: ASRock gyártó. :(


A márkás alaplapok kondijai - érdekes módon - 8-10 év után sem púposodnak.


Lefordítom: occo kinai cuccok az occo alaplapon. :(

2013. ápr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az érdekes, mert nekem is ASRock van és még mindig hibátlanul működik, pedig 6-7 éves. ASRock 775i65G a típusa. A proci húzva van benne és még így is hibátlan. A kérdésben a haverom alaplapja szerepel.
2013. ápr. 10. 14:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerencséd volt! :)
2013. ápr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!