Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a laptop megérné így...

Ez a laptop megérné így (Lenovo IdeaPad G580AH+ssd)?

Figyelt kérdés
Megtetszett ez a laptop ( [link] )és rakatnék még bele "Kingston v300 120gb+ odd box" ssd-t. Erről így mi a véleményetek? Szükséges az SSD egyáltalán? Tudtok jobban ilyen árban? 165e+47e Alapvetően ilyen Autocad és hasonló programokat fogok rajta futtatni, de jó lenne ha majd elfutna rajta a The Witcher 3 akár a legrosszabb grafikával is.

2013. máj. 11. 18:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Laptopba nem tennék SSD-t, mert szükség van HDD-re.

SSD-re csak a rendszert tenném, hogy gyors elérésű legyen, statikus fájlokat nem. Meg amúgy is elég sérülékeny.

2013. máj. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De, ha belerakatom az SSD-t ki kell venni a HDD-t? Mert akkor felejtős. Sose volt még laptopom, de én is úgy gondoltam, ahogy írod, hogy a rendszert raknám csak az SSD-re.
2013. máj. 11. 18:59
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hááát.Egy laptopban nem sok hely van plusz dolgokat bepakolni, kb semennyi.

Esetleg ha kiveszed az optikai meghajtót, annak a helyére kerettel TALÁN be lehet tenni.

De nem minden modellnél.

2013. máj. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. És magáról a laptopról mi a véleményed? 200 ezerig felmehetnék, de úgy gondolom nem nyújtanak annyival többet ennél a 165 ezres-nél hogy megérje.


Delleket nézegettem, de drágábbak azért jóval és a Lenovo se hiszem, hogy sokkal rosszabb márka.

2013. máj. 11. 19:06
 5/17 anonim ***** válasza:

De, minden modellbe be lehet építeni azt a bizonyos keretet...

Én hardveraprón használtan vettem egy ilyyent 1000 Ftért. Van 12 mm-es és 9 mm is ha jól tudom.

2013. máj. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
DVD író helyére beteszed a keretet, abba a HDD-t a HDD helyére pedi az SSD-t. Win telepítésnél figyelj, hogy amikor települ, akkor ne legyen bent a HDD és az SSD is egyszerre, különben a partíció kezdete el fog tolódni. Ennek én utánajártam. Most egy 128 gigás SSD és egy 500as HDD van a laptopomban. A dvd-írót soha nem használom, ha meg mégis, akkor kell egy összekötő kábel és kész. Manapság mindent pen drive- on hordozok, még a win-t is úgy telepítem. :)
2013. máj. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Maga a gép amúgy jó.

A DELL-ből olyat érdemes venni, ami minimum Vostro.

Inspironoknak szörnyű a hűtése, sokan panaszkodnak rá, hogy leáll melegben a gép. Túlmelegszik.


A vostro meg egy 270ezres kategória kb oprendszerrel.


Lenovo-t még nem használtam, de mivel az IBM tervei alapján készülnek, annyira nem lehetnek rosszak.

Szerintem 170-et megér.

2013. máj. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egyébként én is pont Lenovo G580-ra akartam váltani idén és természetesen át tenném az SSD-met .
2013. máj. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Azt olvastam valahol, hogy i5-től felfelé a g580 nagyon melegszik (játéknál beszaggat emiatt, stb.).
2013. máj. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Egyébként SSD-sek! Nem féltek az adatvesztéstől?

Van néhány hibajelenség, ami pendrive*-oknál szokott jelentkezni, szerintem ez fennáll SSD-nél is. Amikor valami kósza fesz.szinttől elvész a rendszertábla az egészről és odalesz minden adat.

2013. máj. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!