Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért mondják az emberek,...

Miért mondják az emberek, hogy az Apple cuccok drágák? Mihez képest drágák?

Figyelt kérdés

Oké, felmész az apple-bolt oldalára, meglátod, hogy "iMac - 400.000 Ft" és "k*rva anyjukat!", de nem árt gondolkodni:


-Ha a Microsoft olyan cég lenne, ami saját magának állítja össze a gépeit a leg Windows-kompatibilisebb eszközökből, rájuk rakja az aktuális legjobb Windows-t, emelett ellátja őket saját gyártású optimalizált perifériákkal (egyedi, speciális funkciókkal teli keyboard, egér) olcsóbban jönne ki a dolog, mint az Apple-nél?


-Ha összehasonlítják egy PC és egy Mac árát, akkor a PC rendszerint egy különféle alkatrészekből házilag összedobott gép vagy egy vaterás használt "gamer PC" szemben az Apple store aktuális áraival. Ha egy nagyon minőségi PC-viszonteladó "maximum kategóriás" vadonatúj gépét hasonlítjuk össze az Apple Store-al, vagypedig a vaterás "hiperszuper" Gamer PC-t egy 1-2 éves jó állapotú használt vaterás Mac géppel (amihez rendszerint jár ingyenes eredeti OSX és Mac-es perifériák) mindjárt racionálisabb árakat kapunk



-Ha Apple termékeket használsz az élet minden területén, akkor egy olyan összeszinkronizált rendszert kapsz, ahol az egyik eszköz használatával megtanulod kezelni a másikat, könnyű az adatátvitel, egységes a terméktámogatás. Ha egy iMac, egy iPhone, egy iPad és egy iPod helyett egy összeeszkábált PC-t, egy ZTE telót, egy Samsung tabletet és egy TESCO-s MP3-lejátszót használsz, erre esély sincsen.



2013. máj. 26. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Nekem az is tetszik, ahogy nagyon sok samsung fanboy (igen nagyon sokan azok vagytok!) folyamatosan szidja az Apple-t, termékeit és a fanjait, de a tükörbe nem néznek, mivel pk is ugyan úgy sorbaállnak egy Galaxy S4 premierjére várva, stb.

Az meg, hogy egy S4-ben jobb hardver van, mint egy iPhone 5-ben, nem sokat számít, mivel még így is ugyan úgy futnak az alkalmazások, mivel ios eszközökön létezik olyan is, hogy optimalizálás.

Itt senkit sem akarok szidni, csak ez annyira idegesítő.

2013. máj. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
pl. ők is*
2013. máj. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Samsung fanboyok?


Hogy jön ide a Samsung?

Pc-ről van szó,nem ovodás gyerekeknek való 'okostelefonokról'


Meg ha telefon akkor miért pont Samsung vs Apple?

HTC,Sony már meg se szólalhat?


Na mindegy,menni fog itt a hiszti...

2013. máj. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 suviking ***** válasza:
90%

Senki nem is azt mondta, hogy nincs olyan ember, akinek megéri az Apple-től vásárolni. Az animációs stúdiók, filmstúdiók, minden ilyesmi komolyabb grafikai cég Apple-lel van tele, mert az ő munkájukhoz SEM SZÜKSÉGES feltétlenül Apple, és meg lehetne oldani mással, de nekik már megéri azért a nagyon kicsi kompatibilitási többletért kiadni ennyit.


Mindemellett nem gondolom, hogy egy átlagos felhasználó ki tudná használni az ilyen gépeket. Persze, akinek van rá pénze, az örüljön neki, és nyugodtan vegye azt, ha szíve vágya. De abba is bele lehet gondolni, hogy én a laptopommal (260 000 FT) egy Iphone 3GS-sel és egy nexus7-tel teljesen ugyanazt a kompatibilitást értem el, amit az általad emlegetett iMac iPhone iPod iPad quartett, csak sokkal de sokkal kevesebb pénzből, mindemellett (asszem, pontosan nem tudom) nagyobb teljesítményt is értem el. És ezt most nem azért mondom, mert féltékeny vagyok a Macesekre, nem, ha Mac-ot akarnék használni, akkor bemennék a suliba, és leülnék egy iMac elé, semmi gond. De használtam már olyat, és azokra a célokra, amikre én használnám a gépemet, arra egy windows-os sokkal jobb és olcsóbb., mint egy Mac, főleg úgy, hogy mondom, a gépem még jobb is, mint azok a szép nagy fehér iMac-ek..


És a másik dolog ezzel kapcsolatban: Szerintem amikor ezt a kérdést Te kiírtad ide, semmit nem szándékoztál megtudni, nem volt megoldandó problémád, mindössze (elnézést a szóhasználatért) be akartál inteni, beszólni azoknak, akiknek nincs pénzük egy iMac-re vagy Apple cuccokra, vagy ha van, akkor más dologra szeretnék költeni azt, és meg akartad mutatni, hogy Te mennyivel jobb vagy, mint ők. És igen, végeredményben még mindig azt mondom, hogyha nem vagy profi grafikus, aki a hét 5 napján napi 8 órában azzal foglalkozik állás szinten, hogy valami animációkat, vagy grafikus munkákat végezzen, akkor semmi értelme iMac-et venni, mert az a nagyon kicsi, amivel többet tud nyújtani, az az emberek 90 százalékának nem éri meg azt az árat, amit elkérnek érte. És ha valaki most a kezembe nyomna 1millió Forintot, hogy nesze itt van, tied, akkor sem vennék iMac-et, mert szerintem egy PC vagy laptop sokkal hasznosabb tud lenni.

Mindemellett megkérem a Tisztelt kérdezőt, ne nézze le az "összebarkácsolt" PC-ket, mert valakiknek ez egy szórakozás, szenvedély, hogy ilyet csinálhatnak, rengeteg esetben sokkal de sokkal jobb kompozíciók tudnak születni, mint egy iMac, és ezeket legalább Ők rakták össze maguknak, a saját tudásukból, kreativitással, nem pedig egyszerűen bementek egy AppStore-ba 500k forinttal, majd megvették a sablonos gépet, amit mindenki meg tud venni, amilyenje mindenkinek lehet, és nem pedig egy olyan gépet használnak, ami csak nekik van.


És elnézést kérek azoktól, akik a kérdezőn kívül véletlenül elolvassák ezt a - szerintem egyáltalán nem erre az oldalra illő bejegyzést, hogy nagyrészt csak a saját szubjektív véleményemről beszéltem, és nem mondtam konkrét dolgot, de szerintem maga a téma ilyen.

2013. máj. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Házilag is lehet nagyon igényes, kiegyensúlyozott, "hiperszuper" PC-t építeni....sőt! 400k keretből, perifériákkal és oprendszerrel együtt is igen jó masinát lehet összerakni.

Másrészt nézzük együtt egy iMac, iPhone, iPad és iPod árait és ehhez vegyük egy játékokra alkalmas, normális alkatrészekből álló 150-200k-s PC-t, ZTE telóval, Samsung táblával és fapados mp3 lejátszóval...mennyivel jönne ki olcsóbban?

Arról nem is beszélve, hogy sokan max 100k-s gépet engedhetnek meg maguknak egy 30k-s monitorral, amihez 15-ért vesznek valami hangszórót, billentyűt és egeret...még mindig 150k alatt vagyunk és van egy elfogadható tudású vas, fejlesztési lehetőségekkel. Aki nagyon eredeti oprendszert szeretne a gépéhez, az mér rádob még 25k-t és 170 körül kijött. Egy átlag magyar családnak ennyire telik (lehet, hogy ezt is részletre veszik) és tudnak vele csinálni minden jót (játék, net, letöltés, lemez írás, filmezés, zenélés, családi fotók és videók archiválása/szerkesztése stb). Apple-nél van hasonló lehetőség? Nincs! A magyar ember összerak inkább 400k-t az iMac-ra vagy megveszi a PC-t és örül neki? Megveszi a PC-t! Utána hallgatja, ahogy az Apple fanok dobálják magukat és felsőbbrendű módon mutogatják a drága kütyüiket, vajon ez érdekli a PC tulajt? Nem! Max orrba vágná az illetőt, ha az már nagyon kezd tenyérbe mászni...

2013. máj. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 suviking ***** válasza:
egyetértek az 5. kommentelővel, kb én is ezt akartam leírni, csak kicsit finomabban.. na meg hosszabban
2013. máj. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest drágák, amennyit az ember ki tud használni. Az átlagfelhasználónak egyszerűen nincs szüksége azokra a szolgáltatásokra, amiket nyújt.


Amikor az ember elmegy vásárolni, nem azt mérlegeli, hogy mennyi pénzért mit tud az Apple. Azt tudja, hogy neki mire van szüksége, és azt keresi, ami kielégíti ezt, egy reális áron. Vagy a lehető legolcsóbban. (közgazdaságtan alapjai 1.)


Na most mit csinál egy átlagjúzer? Netezik. Slussz. Esetleg zenét hallgat, filmet néz, játszik valamilyen játékkal. Ehhez egész egyszerűen nincs szükség arra a millió szolgáltatásra, amit az Apple nyújt. Ezt amúgy ők is tudják, ezért mentek rá szerintem nagyon erősen a márkázásra. Így a felhasználóik két nagy csoportra oszthatók: akiknek valóban szükségük van arra, amit az Apple nyújt, és akik megveszik, mert szép és menő. Fejemet rá, hogy a második csoport nagyobb egyébként :)


Én is nézegettem a gépeiket, mert tényleg gyönyörűek. De akárhonnan nézem: egyszerűen nem éri meg. Annyi pénzem nincs, hogy a szépséget megfizessem, amire meg használnám, arra a hp is tökéletes gépeket gyárt. Feleannyiért..

2013. máj. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ilyen alapon a 8 magos PC-k is drágák az 1 gigás videókártyájukkal, ahhoz képest amire kihasználják őket. Hacsak nem arra hajazol, hogy majd ősszel max grafikán futtasd a GTA 5-öt.
2013. máj. 26. 17:57
 9/11 anonim ***** válasza:

8 magos processzor nem játékra van,hanem munkára.


Az 1GB VGA meg nem mond semmit...

2013. máj. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#1 válaszoló vagyok. Igen, azzal egyetértek, hogy egy iMac nem éri meg, nekem is saját összerakott pc-m van és sokkal jobb, mint egy mac, de valahogy én nem látom minden sarkon a mac-ekkel menőző kisgyerekek tömegét. Valahogy ez engem elkerül, de nem is tudom miért?!

A samsungot meg azért hoztam fel példának, mert a többi gyártónak tényleg nincsenek "fanboyai", de ennek a kettőnek a tábora mindig harcol.

Viszont ios-re fejleszteni jobban megéri, mivel többen meg fogják venni az alkalmazásodat, így ilyen szempontból megéri venni egy ios-es készüléket (viszont mellette nyugodtan lehet egy más készüléked is :) )

2013. máj. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!