Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memória hiba lehet vagy...

Akos153 kérdése:

Memória hiba lehet vagy valami más? (Laptop)

Figyelt kérdés
Üdv, nekem egy olyan problémám lenne, hogy a laptopom pár napja nem lehet bekapcsolni. Bekapcsol elkezdi tölteni az oprendszert de egyszer csak gondol egyet és lefagy de nem akárhogy. A képernyőn piros (és néha más milyen is) csíkok jelennek meg. A memóriára gyanakodtam, kivettem az egyiket és úgy üzemel a gép! Ha mind2-ő benne van akkor csinálja csak ezt a hibát. Lehet esetleg vírus is a hiba oka vagy csak egyszerűen hardveres a hiba?

2013. jún. 1. 14:58
 1/5 lindmayer ***** válasza:

ez memória hibának tűnik

és ha a két modult kicseréled(a másik van csak a gépben), akkor is működik?

ha igen, akkor az alaplapon van a baj, de ha nem megy, akkor tényleg a memóriával

2013. jún. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha csak 1 memória van benne akkor működik, csak akkor van hiba ha mind 2 egyszerre van benne. Próbáltam másik modulokkal is ott is ugyan ez a jelenség.
2013. jún. 1. 17:45
 3/5 lindmayer ***** válasza:

akkor ott az alaplapon a ram foglalatnál lesz a hiba


és mindegy, hogy melyik foglalatban van az az egy modul?

2013. jún. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen teljesen mind1 melyikbe teszem azt az 1 modult, ha kettő van benne akkor hiba van.
2013. jún. 1. 17:59
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha csak 1 modul van benne úgy működik a gép, a ram teszt is lefut hiba nélkül mind 2 kártyánál, sőt még videokártya tesztet is csináltam annál is minden tökéletes. Eddig jó volt a gép pár napja kezdte ezt csinálni, telepítve se volt semmi rá akkor. Én valamelyik smd alkatrészre gyanakszom, a hő miatt lehet valamelyik már nem bírta és nem üzemel rendesen. (a gép kb 2 éves).
2013. jún. 1. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!