Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen fémből tevődik össze a...

Milyen fémből tevődik össze a Winchester? (HDD) Magára a vázára irányulna a kérdés. Ami találtam róla, hogy alumínium, de nem hinném, hogy szimplán csak abból. Légyszíves írjátok le Ti mit tudtok ez ügyben.

Figyelt kérdés

2013. jún. 3. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
pedig az meg egy csomó műgyanta.
2013. jún. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szokás még alumínium mellett és/vagy helyett magnéziumot is használni, mert az még könnyebb. Pl. egy hordozható kütyünél nem mindegy.


Ha tesztelni akarsz, akkor gyújtsd fel a vinyódat, és ha vakító fehér lánggal ég, akkor az magnézium...

2013. jún. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Viccen kívül a célom közel áll hozzá ,mert megakarom olvasztani ,ezért akarom tudni ,hogy milyen fém az a bizonyos ,hogy tudjam a hőfokát. De akkor azt fogom tenni ,hogy egy kis darabbal letesztelem.
2013. jún. 4. 10:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a megolvasztás után használni is szeretnéd, akkor nem javaslom, mert kizárt, hogy a magas hőmérsékletet túléljék a benne lévő alkatrészek. Ha alakítani akarod, akkor használj fűrészt, vagy hasonló eszközt, de azt is csak nagyon óvatosan, mert sérülékeny a cucc.
2013. jún. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen ,igen erre én is gondoltam amellett ,hogy kibelezem előtte. Gondolok ezalatt a korongra ,ami ha jól tudom platina meg a mágnesre ..stb. Szóval nem kéne beleégetni a többit.
2013. jún. 4. 14:32
 6/8 A kérdező kommentje:
További kérdés merült ,hogy vajon a platinát. Vagyis a korongot benne ,lehet értékesíteni ,vagy nem számottevő az értéke?
2013. jún. 4. 18:01
 7/8 anonim ***** válasza:

A ház nyomásos öntéssel készült alumíniun.


A mágnes neodínium. Régieknél teljesen, újaknál csak egy galvanizált réteg.


Lemez nagyszilárdságú szilícium ötvözet. (inkább üveg mint fém)


A magnéziumot pedig nemtudod meggyujtani, mert stabilizálták.

2013. jún. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem ,köszönöm a válaszokat. Hasznosak voltak.
2013. jún. 7. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!