Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pécsett hol lehet érdemes kis...

Pécsett hol lehet érdemes kis kapacitású (de min.20 GB), így olcsó, DE megbízható, hibamentes, nem selejtes,5 évet is kibíró LAPTOPBA való! SATA! BELSŐ! Merevlemezt vásárolni?

Figyelt kérdés

Jó lenne, ha 40.000 Ft-ból kijönne, és TÉNYLEG ne selejtes, egy év után megkattanó, átverős LAPTOP merevlemez lenne jó.

A méret tényleg nem lényeg, ha az olcsóság javára megy, 20 GB meg annyira nem lehet sok, a mai több száz GB-os merevlemezek kategóriájában.

De tényleg jó lenne, ha az eladó nem vágna át, és a termék kibírna 5 évet (egyetemre kell).

És a legfontosabb, hogy belső merevlemez legyen, SATA csatlakozással!


Ismer valaki ilyen boltot, konkrét netes katalógust, hirdetést, stb. ?



2013. jún. 9. 01:42
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Köszi, nézegetem!


(...)

Hmm, nem is tudom.... Egy >külső< merevlemez mennyivel olcsóbb, mint egy belső?

Ezt csak azért kérdezem, hogy ha esetleg majd valamikor netán tényleg szükségem lenne nagyobb kapacitásra (hobby-hoz), akkor akkor érdemes majd külső merevlemezt vennem, vagy most a nagyobbat (pl. egy 750 GB-ost)?


De ne felejtsük el, elsősorban >most< a belső merevlemez a lényeg. Ezt csak úgy kérdezem, hogy szerintetek hogy érné meg. (?)


És még egyszer köszönöm az újabb 3 linket!

2013. jún. 12. 08:43
 22/24 anonim ***** válasza:

Bocs, notebook-ba ez való, ez éri meg:

[link]

2013. jún. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Belsőről láthatod, 3-500GB 12-13k, a külsők kcsit drágábbak, de pl én tudok Verbatim 500GB-osat 15k-ért : [link] ezt ingyen kiviszik neked és pick-pack ponton kézpénzzel is kicsengetheted.. (ugyanez terrásban 24k)
2013. jún. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Hmmm, akkor egy lehet hogy egy nagyobb belső merevlemez érné meg inkább, minthogy később vegyek egy külsőt.

Bár ezen még gondolkozom, mert tényleg nem akarom oktalanul "elszórni" azt a 40.000-et. Mert mint mondtam, még egy laptopos ATA-rack-ra is jó lenne, ha futná, mert amint már említettem, az előző gépben levő 60 GB-os ATA merevlemezen még maradt egypár "kissé" (meglehetősen) fontos adatom. Ugyanakkor nagyon szomorú vagyok amiatt is, hogy abban a gépben még lehetet floppy-t írni és olvasni, de most, hogy a merevlemezén lévő XP kék halálos lett (abban mondjuk elismerem, hogy lehet, hogy bűnrészes voltam, mert előtte a feleslegesnek ítélt szolgáltatásokat akartam kikapcsolni (bár tényleg próbáltam óvatos lenni)), a hülye CD olvasója meg már rég szellemesdit játszik - mintha benne se lenne -, nincs rajta semmi OS, floppyzni pedig így nem tudok - nem tudom írni őket.


Szóval ha esetleg találnék külső floppy olvasót laptophoz, és az még úgy beleférne a keretbe, hogy kisebb (320 GB-os) merevlemezt veszek, akkor azt az alternatívát választanám inkább. Ellenkező esetben még lehet, hogy az 1 TB-os is megérné így.

2013. jún. 12. 16:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!