Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudom egyszerre...

Miért nem tudom egyszerre használni a fejhallgatóm és a hangfalszettem? (Alaplap probléma)

Figyelt kérdés

Ha hátulra dugom be a jack csatlakozót, akkor csak akkor szól, ha a feketébe dugom. Ha másikba dugom, akkor nem szól.

De én szeretném egyszerre bedugni a fejhallgatót és a hangfalszettet, mert ha gyorsan átakarok váltani hangfalra, akkor csak be kelljen kapcsolni azt.

Most így folyton ki kell húznom az fejhallgatót és bedugni a hangfalszettet, ha mondjuk filmet akarok nézni.

Jelenleg Asrock 970 Pro3 alaplapom van, aminek a hátulján 6 jack csatlakozó van.


Régebben egy ezeréves Gigabyte P35-DS3 alaplapot használtam. Ott bárhova dugtam is be a jack csatlakozót, szólt a hangfal és a fejhallgató is.


Hogy tudnám az Asrock 970 Pro3 alaplapon is ezt megoldani? Illetve miért nem szól, ha a fekete jack csatlakozón kívül másikba dugom be?


Előre is köszi a válaszokat! :)



2013. jún. 10. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen színű aljzatok vannak még a gépen?
2013. jún. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem a színeket írom le, hanem ezt.

Hátul:

Line in

Side Speaker Out

Rear Speaker Out

Front Speaker Out (Ide dugom be a fejhallgatót vagy a hangfalakat)

Center/Subwoofer Speaker Out

Mic In


Elől:

Headphone

Mic In


Front Speaker Out és a Headphone zöld színű és ha egyszerre be van dugva a hangfal hátra és a fejhallgató előre, akkor nem szól a hangfal csak a fejhallgató.

Ha hátra dugom be a zöldön kívül bárhova, akkor se szól.

2013. jún. 12. 21:50
 3/6 anonim ***** válasza:
próbáld meg azt, hogy először kihúzód mindkettőt, aztán a vezérlőpultnál belépsz a hangkártya beállításaira. Utána bedugod az egyiket, és ha minden igaz, akkor fel kell jönnie egy ablaknak, hogy miként szeretnéd használni az eszközt. Ha a fejhallgatót dugtad be, akkor kattints a headphone-ra, ha a hangfalakat, akkor a line out ra. Ha ez megvan, akkor a másik "out" lyukba bedugod a másik eszközt, és ott is megcsinálod ugyanezt.
2013. jún. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Esetleg még az is lehetséges, hogy az első aljzatba nincs bevezetve az alaplap kábele. Ez a legvalószínűbb.

Próbáld úgy, hogy mindkettőt hátra kötöd be. Elvileg kell lennie egy kék aljzatnak is akkor a hangfalat abba, a fejhallgatót meg értelemszerűen a zöldbe.

Légyszives írj vissza, hogy tudtam-e segíteni.

2013. jún. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja bocs, most olvastam csak, hogy a ha a fejhallgató elől van, akkoris szól, tedd úgy hogy nem írtam semmit :)
2013. jún. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

sajnos nem minden hangkártyához van olyan szoftver, amivel képes felismerni a különböző rádugott eszközöket. ez van. én is szívok ezzel.

amit tehetsz, hogy veszel egy jack elosztót párszáz forintért, azt bedugod hátra és mind a hangfalat, mind a fejhallgatót abba dugod. egyszerű mint a kő. egyetlen hátránya, hogy a füles is mindig szólni fog, ami ha nincs rajta hangerőszabályzó, akkor lehet, hogy zavarni fog.

az előlapi kivezetés hogy van megoldva? az alaplapra van bekötve vagy csak egy kábel lóg ki hátul egy jack csatlakozóval? előbbi esetben el kell felejtened az előlapi kivezetés használatát. utóbbi esetben meg egyszerűen azt dugod be a füles helyett, azt pedig továbbra is tudod majd elől használni.

2013. jún. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!