Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi kell ahhoz hogy merevlemezt...

Mi kell ahhoz hogy merevlemezt javítson az ember?

Figyelt kérdés
úgyértem, fizikailag, milyen eszközök, azon kívül hogy biztos lehet venni ilyen kis mini imbuszcsavar kulcs készletet. vagy gyárilag úgy összerakták hogy nem is lehet babrálni vele ? ez is egy kitanulható szak ? történt az hogy van egy külső vinyom amit már réges rég kiszedtem a tokjábol és úgy használtam elég sokáig, kis vékony toshiba, satás ha levesszük róla a csatlakouzót, alapbol egy usb kimenetű fej csatlakozó van hozzá amit rálehet húzni satára. bár már évek során lettek rajta gondok, nehezen olvasta meg mindig újra csatlakozott ha nagyobb adatfolyamot mozgatok rajta. de attol még ment tudtam rajta adatokat tárolni. és most az a balszerencse ért hogy lerántottam, bevolt dugva, először azthittem hogy csak az egér esett le, de aztán észre vettem hogy a vinyó a padlón, így hát gyorsan megnéztem és.. nem túl bíztató.. halkan kattog mintha töltene, erőlködne, de nem tölti be. kiírta hogy a lemezt meg kell formázni.. rámentem hogy formázás.. és pár perc után.. kiírta hogy a merevlemez nem formázható, ellenőrizzem hogy megfelelően van csatlakoztatva. mit lehet ilyenkor csinálni ?
2013. jún. 12. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Kuka.
2013. jún. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az meghalt...igaz van olyan cég, ami vállal adatmentést ilyen esetben (Kürt Zrt), de ezt csak komolyabb cégek engedhetik meg maguknak (nem olcsó).

Otthon ezt magadnak nem nagyon tudod megszerelni, ráadásul ha felnyitod a merevlemezt, akkor bekerülnek az apró porszemek, amik az esetlegesen sikeres mókolás után tönkre is teszik a mágneslemezt.

2013. jún. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kuka, tanuló pénz.

Nem lehet otthon hozzányúlni egy hdd-hez, max az elektronikájához, de annak meg nincs köze a kattogáshoz.

2013. jún. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
óó : / kár érte! odaveszett 80 giga zeném (Y):D szval krrvaboldog vgyok. boltba se tudják megnézni ?? egyszer elvittem másfél éve, letesztelték és a programjuk szerint 24 napja van hátra.. mondták is h csoda h még beindul. ahoz képest egészen eddig tudtam néha kisebb hibával használni
2013. jún. 12. 20:05
 5/8 anonim ***** válasza:

"kiírta hogy a lemezt meg kell formázni.. rámentem hogy formázás"


Akkor miért baj hogy odavesztek a zenék?

2013. jún. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Boltban sem tudnak vele kezdeni, nem hiszem, hogy ötszámjegyből megúsznál egy teljes mentést.
2013. jún. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen.. miután már próbáltam mindent amit csak lehet.. ellenőrzést is.. azután rámentem a formázásra, de tökmindegy mert úgyse csinált semmit. szval ez van, amugy is terveztem már h veszek egy újjat aztén majd letöltöm mégegyszer amikre emlékszem. kösz a válaszokat! na és olyan hdd sentinelhez hasonló progi hogy a sérült lemezt is olvassa azzal se történne semmi ugye?.
2013. jún. 12. 20:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt semmi nem olvassa, ilyen nem létezik.
2013. jún. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!