Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hangkártyát javasolnáto...

Milyen hangkártyát javasolnátok számomra?

Figyelt kérdés
Ismerkedem a DAW-ok(Digital Audio Workstation) világával, párat már egy szám készítés erejéig próbáltam (Reason, Ableton, Cakewalk Sonar, Steinberg Cubase, FLStudio). Viszont tapasztaltam, hogy az integrált hangkártya miatt közel sem tudtam kihozni a maximumot hangzástéren, s tervezek egy célnak megfelelő hangkártyát beszerezni. Ebben kérnék egy kis segítséget a tapasztaltabb DAW-felhasználóktól, hogy mégis milyen kaliberű hang-karit lenne célszerű választanom. Munkáim a [link] illetve [link] találhatóak. Árkategória szepmpontjából a csúcs számomra nem elérhető. Köszi előre a válaszokat!

2013. jún. 19. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is éppen ilyet keresek :P

Eddigi választásom nekem egy Focusrite Scarlett 2i2-re esett...de még nem vettem meg

Sokan mondják jónak!

2013. jún. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

yay! most olvasom, ujra a kérdést!

"Viszont tapasztaltam, hogy az integrált hangkártya miatt közel sem tudtam kihozni a maximumot hangzástéren"

Arról nem az tehet!! Próbáld ki az ASIO nevű softwaret....tulajdonképpen csak annyit csinál, hogy a hangkártya dolgait kikerüli, és ugy adja vissza a hangot, ahogy hallanád + emiatt, hogy nem kell dolgoznia olyan sokat a hangkártyának, jobb lesz a hangminőség is!

Ja, és ha azzal van gondod, hogy szaggat esetleg, akkor egy minimum 4 magos processzor is ajánlott (de ez asio-val nem fog nagyon megtörténni) :D

Remélem segítettem

2013. jún. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Használtam már ASIO-t, viszont már 2 sáv esetén is zavaros volt a hang, mintha gerjedtek volna egymásra. Viszont most utána olvastam, tényleg mindenki esküszik az ASIO-ra, szóval nekifutok megint, hátha csak valami konfigurációs hiba miatt tapasztaltam rosszat. Köszönöm a válaszaidat.
2013. jún. 20. 13:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincsmit :D

Viszont, ha ASIO-val sem megy akadás nélkül akkor szinte biztos, hogy a processzor lesz kevés neki...nekem egy Intel G860-nal megy akadás nélkül legalább 20-30 csatorna FL Studio-ban tele effektekkel....

Pedig nem nagy szám a proci (kerek 3.00GHz és 3MB cache-el), és a hangkártya is integrált :D

Ja, és 4GB 1333MHz RAM, de ez nem számít sokat....

2013. jún. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!