Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől használódik el egy...

Zero666 kérdése:

Mitől használódik el egy számítógép?

Figyelt kérdés
Úgy értem ezt a kérdést, hogy gépházban lévő mozgó alkatrészeket leszámítjuk (HDD, ventillátorok), akkor végül is mi mi miatt tud elhasználódni egy gép?
2013. jún. 30. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:

legtöbbször jóval előbb elavul, mint elhasználódik.

Időnként tönkre is mehetnek a hőmérséklettől (pl nem megfelelő hűtés, sok por) vagy túlfeszültségtől, zárlattól (pl táp hiba) illetve a kondenzátorok sem végtelen élettartamúak (főleg a régebbi típusúak). Talán a legtartósabb alkatrész a RAM, nem hiába dobálják az 5 meg 10 éves garit hozzájuk, azon tényleg nem sok minden tud tönkre menni, rendes használatkor, de elég tartósak a procik is.

2013. jún. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Teno ***** válasza:
Amiatt h 3-4év múlva úgyis cserélheted, mert addigra már Youtube-on egy videót se tudsz majd szaggatás nélkül megnézni...vagy nem tudom h h értetted az elhasználódást?
2013. jún. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Teno ***** válasza:
Előttem szóló jól mondja, amit mond, de előbb lesz használhatatlan a gép, mint h fizikailag tönkremenne
2013. jún. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tamasoft ***** válasza:

Az alaplapi kondenzátorok kb. 6-10 év után fölpúposodnak, és tönkremennek ugyanez a helyzet a táppal. Más, a mozgó alkatrészeken kívül nem szokott tönkre menni, csak ha extrém poros környezetben van a gép. Láttam már olyat is, hogy a kábelek mentek tönkre az idők során, illetve zárlatos lett a RAM, vagy a VGA. Mivel ezek csatlakozó sínnel kapcsolódnak az alaplaphoz. Itt esetleg oxidálódhat is az érintkező felület. Szerintem a legelnyűhetetlenebb maga a CPU. Az ha előírt üzemi szinten használnánk, szerintem akár több 10 évig is működne.


Normál esetben ez viszont nem következik be, mert 8-10 évig egyetlenegy alkatrész sem marad a gépben, mivel hamarabb kicseréljük azokat a változó struktúrák, tokozások, sebességek és az elvárásaink miatt. A feni hibák inkább csak fikciók, annyira ritkák.

2013. jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!