Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezek közül melyik gépet...

Ezek közül melyik gépet választanátok egyetemre?

Figyelt kérdés

Ősszel megyek egyetemre (vegyészmérnöki), és laptopot kell vennem, ez lesz életem első laptopja. Fontos nekem a Wi-Fi kártya, az USB 3 (pendrive és hordozható winchester miatt), CD/DVD-író, előre telepített Windows. 6 gépet néztem ki, ti melyiket vennétek meg a helyemben? Ha van olyan MÁRKA, amit nem, légyszi azt is írjátok meg! Köszi! :)

1. [link]

2. [link]

3. [link]

4. [link]

5. [link]

6. [link]



2013. júl. 3. 11:18
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, igen: 150 ezer fölé nem nagyon akarok menni.
2013. júl. 3. 11:21
 2/13 anonim ***** válasza:
A saját igényeid szerint válogass.Lehetőleg fejlett processzort tartalmazzon.Intel Core i3,i5,i7.Az i7-nek elég borsos az ára.Legalább 4 Gigabájt RAM legyen benne.A kijelző tudjon egy 1366x768-as felbontást.A grafika ebben az esetben nem játszik szerepet,tehát akármelyik integrált megoldás megteszi.Kiemelném,hogy szigorúan Intel procis legyen a gép.Laptop terén az AMD nem a legjobb.Ha márkára terelődik a szó akkor én a HP mellett teszem le a voksomat.Én nyolc éve vettem egy HP laptopot és még mindig tökéletesen működik.Még annyit kihagytam,hogy a vinyó legyen benne 500 gigás.A tárhely az egy olyan dolog ami hamar felemésztődik.A gyári operációs rendszerekről annyit szólnék,hogy sok előretelepített marhaságot ráerőszakolnak.Ráadásul egy idő után úgyis újra kell majd telepíteni,mert egy régen telepített operációs rendszer lelassul,illetve sokkal instabilabb.Vírusirtóból ne a Windows megoldását használd hanem egy ingyenes vagy egy crackelt Avast!-ot tegyél rá.Befizetni én személy szerint nem fizetnék be vírusirtóra.Ha neked tetszik a Windows 8 akkor nyugodtan vásárolj olyan gépet amin Windows 8 van.Bár én a Windows 7-et részesítem előnyben.Ez a sok dizájn meg érintőképernyő nem az én világom.Még nem néztem meg a linkeket.Ha tudok még valamit mondani akkor azt megosztom veled.
2013. júl. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Esetleg ez: [link]

VGA inkább irodai munkára, filmezésre való, de leírtak alapján nem is kell másra.

Viszont minden laptopra rá kell keresni neten! Én is vettem egyet egyetemre, specifikációk alapján jó volt, külsőre is, aztán kiderült, hogy a billentyűzet silány, illetve gyári hibás a széria, pedig nem volt gagyi, 230 ezerbe fájt. Esetleg az is jó megoldás, hogy elmész egy media markt-ba, kinézed hogy kb. melyik tetszik és utána megkeresed neten, mert máshol biztos olcsóbb.

2013. júl. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jó kis gépek.8 Giga memóriára nem tudom szükséged van-e.Mondjuk én ezeket a Pentium procikat laptop téren nem ismerem annyira.Ha két magos és 2,6 Ghz vagy e fölötti az órajele akko viszont nyugodtan mehet.
2013. júl. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#2: Kiegészíteném még azzal, hogy a LED kijelző is előny. Világosabb és kevesebbet fogyaszt, ezért lassabban merül az aksi.
2013. júl. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A 6 közül emellett döntöttem: [link]

8 giga RAM, 2,4 GHz-s Pentium proci, USB 3, numerikus billentyűzet. Szerintetek jó választás?

2013. júl. 3. 12:07
 7/13 A kérdező kommentje:

A másik "versenyző" még: [link]

Csak dolgozatokat írnék rajta, meg HD filmeket néznék (MKV).

Szerintetek a kettő közül melyik? Acer vagy Lenovo?

2013. júl. 3. 12:34
 8/13 anonim ***** válasza:
Csak notebookstore-os masinák játszanak?
2013. júl. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem, de netről szeretném rendelni. Még hol lenne érdemes megnézni neten? Laptop.hu-t meg a notebook.hu-t ismerem még.
2013. júl. 3. 14:09
 10/13 anonim ***** válasza:

Pcx.hu , illetve ipon.hu . Ha sima hardvereket nézünk, akkor ennek a kettőnek szokott a legjobb ára lenni. Most iponon nézem, laptopok korrekt árban vannak. A 8 giga ramosnál a proci rosszabb, mint egy i3-as és 8 giga ram irodai felhasználásra szerintem felesleges. Másodiknál meg van jobb árban jobb iponon, ráadásul a 2. 10 ezerrel olcsóbb is ott.

Pl: [link]

Proci 3. generációs, VGA jobb, mint a 710m, háttértár is nagyobb és 3k-val olcsóbb, mint notebookstore-on amit kinéztél.

2013. júl. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!