Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány volt áramot ad le egy...

Oerlikon kérdése:

Hány volt áramot ad le egy laptop töltője, és hány volt árammal működik egy laptop aksija? Akkor mi van ha én 24Volt áramot adok a laptopnak? Nem csak 19v-l működik? Olyan az adapterem hogy 15-24 voltig állítható melyiket használjam?

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Áramot nem volt-ban mérünk, hanem amperban. Ne használd, mert nem értesz hozzá, így instrukciók segítségével is tönkre vágod mind a tápot, mind a gépet.
2013. júl. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"Engem a feszültség érdekel, hogy abból hány volt áram kell?" Szerintem ezt te se érted. Nah mindegy, az elektromos fogyasztóknak teljesítmény felvételük van. Az teljesítményt(látszólagos) az áramerősség, és a feszültség szorzatából kapjuk. Ha tudjuk, hogy egy fogyasztónak pl.: laptop 20-100W(legyen most 100) a teljesítmény felvétele, és 19V-os adapterről ment, akkor P=U*I ====>I=P/U az az 100/19=5,2A azaz 5200mA áram felvétele van. Magyarán 19V-on legalább 5,2 ampert leadni képes adapterre van szükséged. Az viszont már más kérdés, hogy működni fog e, mivel a legtöbb laptopadapter 3 eres, de nem sokat foglalkoztam laptopokkal.
2013. júl. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm. nem akartam kifakadni de.... most már ok. Elnézést az előbbiért. Szóval ha a laptopom 19 volttal megy és 24 voltot nyomok bele azzal nem lesz probléma?
2013. júl. 12. 19:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt sehol nem mondtam. Ha 19V-os a laptop, akkor csak 19V-al mehet.
2013. júl. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben!
2013. júl. 12. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!