Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Indításnál sokszor sötét kép...

Dan Romeo kérdése:

Indításnál sokszor sötét kép fogad (nem kap a monitor jelet), sőt ez használat közben is előfordul! Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a gondom, hogy amikor elindítom a gépet sokszor nem jut el a bootig sem. Sötét kép, a ventilátorok felpörögnek, de nem akarnak lelassulni kicsit sem, a winchester nem pörög fel, és nincs képe a monitornak. Nincs pittyegés sem. Újraindításra nem reagál, csak arra, ha kikapcsolom, aztán be. De akkor sem mindig, van amikor többször kell próbálni.


Ez még nem is lenne akkora baj, ha utána hibátlanul felállna a rendszer, DE. Használat közben is hajlamos arra, hogy csak úgy elszálljon a monitor képe, és ilyenkor szintén használhatatlanná válik a gép, többször ki-be kell kapcsolni. Ebben az állapotában nem tudom a Caps Lock-ot, Num Lock-ot, Scroll Lock-ot ki vagy be kapcsolni, tehát erre sem reagál. Viszont volt már, hogy skype-ozás közben szállt el a kép, de tovább tudtam beszélgetni az ismerősömmel, és ő is hallott engem. Legtöbbször játékok közben szállt el a kép. Újratelepítettem a gépet kétszer is, de a probléma tovább fennáll. Azért kellett kétszer, mert az elsőnél baki történt. Két winchesterem van, az egyikről átmentettem a fontos cuccokat a másikra, majd leformáztam, és arra telepítettem a Win7-et. Utána átmásoltam a cuccaimat az immáron frissen formázott winchesterre, majd az utolsó fájlok másolása közben ismét elszállt a kép. Ekkor úgy voltam a dologgal, hogy egye fene, 1-2 videó ha odaveszik már nem nagy kár. Újraindítottam a gépet, beléptem a partíciókezelőbe, és érdekes dolog fogadott. Mindkettő winchesterre Rendszert írt ki. Persze tudtam melyik melyik, de meglepődtem. Töröltem a másik winchester-t, formáztam, és kiléptem a telepítőből. Ekkor azt írta ki, hogy nem tud bootolni... (ergo nem érzékelte a windows-t) Megint újratelepítettem, most a nagyobbik winchesterre. Most működik, de a hiba továbbra is fennáll. Mit tegyek? Ramokat cserélgettem, nem javított semmit. Táp, videókártya, winchesterek, processzor biztos, hogy jó. Most akkor teljesen bekrepált az alaplapom? :\\


CONFIG:


Nvidia Gainward Geforce 8800GT

Egy 500 Gb-os Western Digital SATA winchester

Egy 160 Gb-os Samsung ATA winchester

2 Gb DDr3 RAM

AMD Athlon 64 x2

MSI MS-7369



2013. júl. 13. 16:20
1 2
 1/15 anonim válasza:
Ömm... Monitor csere vagy vidd el Samsung szerelőhöz.
2013. júl. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A monitor tökéletesen működik. Végigolvastad a leírást? Amikor használat közben elszáll, akkor a billentyűzeten lévő Caps Lock(stb) gombokra sem reagál, ergo nem a monitor hibája.
2013. júl. 13. 16:30
 3/15 A kérdező kommentje:

Hujjajj, most látom, hogy a leírásban vétettem egy hibát!

Az 500 Gb-os az ATA, és a 160 Gb-os a SATA.

2013. júl. 13. 16:43
 4/15 pinkpancser ***** válasza:
Azért én csak kipróbálnám egy másik táppal. Bár 8800 is lehet a bűnös.
2013. júl. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát csak nem. Amúgy végeztem Hard Disk Sentinelen önértékelést, de úgy a közepe fele megint elment a kép. Újraindítottam. Azóta tökéletesen működik(lekopogom), bár nem próbáltam semmi komolyabb erőforrást igénylő programot elindítani, csak netezek. Remélem megoldódott a gond azzal, hogy a RAM-okat másik foglalatba tettem.
2013. júl. 13. 18:59
 6/15 pinkpancser ***** válasza:
Azért nézzél VGA hőmérsékletet, mert 8800-at ki tudja nyírni. És akkor lehet menni BGA-zni.
2013. júl. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
40-50 fok környékén mozog. Az normális?
2013. júl. 13. 19:17
 8/15 pinkpancser ***** válasza:
40 jobban hangzik, de nem gáz. Játék közben kéne megnézni, mert úgy lehet rendesen megmelegíteni. Munkatársam panaszkodott, hogy 8800GTX játék közben 95 fok... 2 nap múlva vett egy másikat.
2013. júl. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Egy 2 éve már biztos megvan, szóval eddig nem volt vele gond, Crysis 2 is simán ment rajta ultrán(igaz, élsimítás ki volt véve), szóval akkor nem volt vele gond, ez az utóbbi 2 hétben jött rá a gépemre.
2013. júl. 13. 19:47
 10/15 pinkpancser ***** válasza:
Az tény, hogy nagyon jó kártya, bár a szerényebb tápokat nem nagyon tűri :)
2013. júl. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!