Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sziszegő winchester (? )

Sziszegő winchester (? )

Figyelt kérdés

az lenne a probléma, hogy találtam egy kidobott 250GB satás western digital vinyót, beraktam a gépembe, működött is egy darabig, aztán gondoltam egyet, megnéztem a kondícióját, és kicsit megijedtem: 0%

gyorsan lepakoltam róla minden adatot, és elindítottam egy írás/olvasás tesztet, egy darabig ment rendesen, de egyszer csak elkezdett sziszegni mint a hülye, megállt egy ponton, egy kis idő múlva ment tovább, ahol megállt, ott 2,51 MB/s-ot írt ki, azután egy pár perccel leállt a vinyó, pár másodperc múlva újra beindult, aztán megint leállt, azóta is ezt csinálja, közbe Hard Drive Sentiel pakolgatja le a piros négyzeteket, és ezt a hibát írogatja folyamatosan: A megadott hálózati erőforrás vagy eszköz nem érhető el. Valaki nem tudja, hogy a kidobáson kívül mit lehet kezdeni a vinyóval? arra dondoltam, lehet valami kosz került bele, abban az esetben annyi lenne, hogy szétszedem, kitakarítom, és vákuumban összeszerelem. utána működne? lécci segítsetek, nagyon sürgős! lehet pont most nyírom ki a teszttel végleg, szal PLS HELP ME!!!!



2013. júl. 15. 17:03
 1/9 A kérdező kommentje:
megj.: azóta az eszközkezelő sem találja
2013. júl. 15. 17:07
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha kosz van egy vinyóban, ezer százalék, hogy a lemezről leszakadt darab az.
2013. júl. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen, azt gondoltam, de nem tudom ki volt az előző gazdája, annyit tudok, hogy a rá telepített windowsban a felhasználó neve az volt, hogy "hüjevagy". ebből arra következtetek, h akkora barom volt, akár kalapáccsal is ütögethette amíg működött. sajnos mostanára teljesen beadta a kulcsot, szóval az lesz, szétszedem.
2013. júl. 15. 18:18
 4/9 anonim ***** válasza:

nekem annak idején volt 2 ismétlem 2 darab WD-s vinyóm..

mind2nél típus hiba volt ez a sziszegés vagy mi... garanciába adtam vissza mind2szer

3adjára már egy hitachit kaptam, az megy most it...

szal lehet h magától hibásodott meg...

2013. júl. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
aha. kösz az infót, nekem meg még törnöm kell a fejem, hogy tudok összerakni egy vinyót vákuumkamrában, ha két kesztyűt dugok be a kamrába, azok kidurrannak, azok nélkül meg nehéz lesz. m1, ha készlesz, legalább lesz egy olyan hamrám, ha a vinyót nem sikerül megjavítanom, akkor is. (belegondolva... lehet egy új vinyó olcsóbb lene? :D)
2013. júl. 20. 00:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Olcsóbb lehet, mert leginkább ilyen robotkaros izé lehetne kesztyű helyett, és 100%, hogy kénytelen lennél rájönni, hogy ahol a tányér be van karistolva, ott hiába tisztítod meg akárhogy is.
2013. júl. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ahol a tányér szétment, azzal nem akarok semmit, ami lejött belöle, az viszont tovább eszi a vinyót. azt akarom megelőzni.
2013. júl. 20. 22:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Pormentes helyet otthon csinálni kb lehetetlen, bemenni egy meglevőbe szintén olyasmi, és anyagilag is frankóbb egy jó 15 ruppót ledobni a pultra a számtech boltban egy félterás állatért.
2013. júl. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
jah. csak annyim nincs. viszont van itthon 1000 kacatom, elképzelhető, hogy tudnék ilyet készíteni. ha mégse, akk elleszek a mostani vinyómmal egy ideig.. azé köszi a válaszokat.
2013. júl. 24. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!