Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógépemen nincs hang....

A számítógépemen nincs hang. Hogy tudnám megjavítani?

Figyelt kérdés

A gépemen XP volt, és a hang is működött.Fölraktuk a

Win7-et, de tudtuk, hogy elsőre sem a hang, sem a wifi nem lesz jó.Azonban a wifit hamar meg tudtuk csinálni, tökéletesen működik.A hang viszont nem jó: "No Audio Output Device is Installed", írta a gép. A troubleshoot nem tudta megcsinálni, majd később mindenféle drivereket letöltöttem, fel is lehetett őket telepíteni, de újraindítás után nem változott semmi.A tesóm teamvieweren megnézte, te 10x-re se lett jó.Mit lehet még kipróbálni? Ja, és normális válaszokat kérek, NEM AKAROM VISSZARAKNI AZ XP-T, mert Win7-tel is kompatibilis, csak valamiért nem műkszik, de 100%, hogy meg lehet csinálni, csak sajnos ez nekünk nem sikerült.


REALTEK AC'97, Win7 Ultimate



2013. júl. 17. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen a lap?
2013. júl. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az alaplapra gondolsz?


Nem tudom pontosan, de a grafikus kártya vmi integrált cucc, szóval szerintem a hangkártya is. A REALTEK honlapján az van, hogy van driver vista/win7-hez, szóval működnie kéne.

2013. júl. 17. 12:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt próbáld meg :

[link]

2013. júl. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszadó!


Köszi a linket, de már korábban próbáltam, nem sikerült. Ja, az alaplapom valami VIA cuccos.

2013. júl. 17. 16:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Az alaplapod PONTOS típusa kéne, ezzel felmész az alaplapod gyártójának honlapjára és onnan letöltöd hozzá az audiodrivert és felteszed...
2013. júl. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
LAP NEVE KELL, NEM A HANGCHIP NEVE.
2013. júl. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nos, kiderült, hogy nem a Realtek-es kell, hanem amit az alaplap készítője adott ki (utolsó v.adónak igaza volt),

és ennek a neve VIA AC'97 AUDIO DRIVER (szóval vmi VIA "abc123xy" az alaplapom).De ez nem is lényeges, a driver igen jónak tűnik a GÉPHEZ.De sajnos nem a Win7-hez :(. Win95-Win XP-ig írják az OP.rendszert, szóval Vista már nem :(, így Win7 és Win8 sem (bár se Vista se Win8 nem érdekel, XP meg már 10 éves op. rendszer, szóval az én felhasználásomhoz picit régi, meg én jobban szeretem a Win7-et.De XP alatt 1000%, hogy működne a hang.Ugyanerre Win7 alatt kb.25% esély van.De a 25% sem 0, szóval lehet, az informatikus tud vele vmit kezdeni.

2013. júl. 22. 10:25
 8/10 anonim ***** válasza:
PCI hangkártya a megoldás.
2013. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elvittük informatikushoz, és megcsinálta! Igaz, 4000 Ft volt, és a mikrofon még mindig nem jó, a webkamerámon van egy profi mikrofon, ami tökéletes hangminőséget biztosít.
2013. júl. 23. 12:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincs profi webkamera mikrofon
2013. júl. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!