Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan nyerhetném vissza az...

Doroff kérdése:

Hogyan nyerhetném vissza az adataimat?

Figyelt kérdés

Van egy 80 gigás, IDE csatolású vinchesterem, ami a régi gépemben volt. Körülbelül másfél évig állt a szerkényben. Tele van a nehezen összegyűjtött zenéimmel, fotóimmal, videókkal és egyéb adatokkal. Beszereztem egy másik gépet, amibe beletettem, de annak ellenére, hogy felismeri a vinyót és mutatja a felhasznált területet, nem engedi látni az adatokat, amiket így nem tudok lementeni. Minduntalan formázna, de addig nem engedem, amíg az adatokat nem sikerül lemásolnom róla. Idegen gépben nem próbáltam. Nincs rajta op rendszer.

Noha fontosak nekem a rajta lévő dolgok, nincs pénzem adatmentést kérni szakembertől, egyéb ötletem pedig nincs. Nem vagyok guru... :-)



2013. júl. 18. 19:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Hogy tetted bele másik gépbe? Van mellette egy vinchester amin van működő operációs rendszer?
2013. júl. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Persze... :-)

Xp fut rajta és az volt a régi gépemen is, de az egy másik winchesteren volt. Ezen, csak adatot tároltam...

2013. júl. 18. 20:20
 3/17 anonim ***** válasza:

[link]


Ingyenes. Egy próbát meg ér...

2013. júl. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az segítene úgy is, hogy pl. a total commander nem látja? Ad neki ugyan betűjelet, de az írja, hogy ilyen meghajtó nincs...
2013. júl. 18. 20:32
 5/17 anonim ***** válasza:
60%
Lemezkezelőben adj neki egy betűjelet te. Sajátgép/kezelés/lemezkezelés...
2013. júl. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Rendben, ezt megpróbálom, de már csak holnap.

Köszi!

2013. júl. 18. 20:54
 7/17 grmindenyssa ***** válasza:
60%

1: Számítógép ikonján jobb kattintás - Kezelés - Lemezkezelés (rendszergazdának kell lenni)

2: Van-e betűjel nélküli meghajtó, amelynek a mérete megfelel a problémás vinyónak?

3: Ha van ilyen, adjál hozzá betűjelet.

4: Ha már látod a meghajtót, de nem férsz hozzá a rajta levő adatokhoz, akkor a hozzáférési jogokkal lehet baj.



Ezt Win7-en lépegettem végig: (még mindig rendszergazdának kell lenni!)

1. Meghajtón jobb kattintás - Tulajdonságok - Biztonság - Speciális - Tulajdonos - Szerkesztés - Egyéb felhasználók és csoportok - Speciális - Keresés most

2. Itt kiválasztod az aktuális felhasználónevedet

3. A tulajdonos cseréje az altárolókon és objektumokon is - legyen bepipálva!

4. Mindent leokéz, örül és használ ;-)

5. Ha valamiért mégsem működik a dolog -

a) még mindig nem formázunk !!!

b) lehet, hogy nem úszod meg egy hozzáértő személyes közreműködését.


Az én oprendszerem egy dobozos win7 ultimate, ebben készítettem a leírást. Most küldök néhány prtscr képet, hátha könnyebben követhető.

[link]


XP alatt sajnos nem egészen így működik, de kellő óvatossággal ki lehet kísérletezni - SZIGORÚAN CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE!


Korábbi hasonló téma, amihez a fentieket privátban írtam:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__4..


Bocs, hogy hosszú!

2013. júl. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 grmindenyssa ***** válasza:
60%
Privát üzenetet is küldtem.
2013. júl. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem baj, hogy hosszú... :-)

Megpróbálom ezeket a lépéseket végigvinni, de sajnos Xp alatt kell kísérleteznem.

2013. júl. 19. 10:42
 10/17 A kérdező kommentje:
A Recuva szerint a boot szektor nem olvasható...
2013. júl. 19. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!