Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan nyerhetném vissza az...

Doroff kérdése:

Hogyan nyerhetném vissza az adataimat?

Figyelt kérdés

Van egy 80 gigás, IDE csatolású vinchesterem, ami a régi gépemben volt. Körülbelül másfél évig állt a szerkényben. Tele van a nehezen összegyűjtött zenéimmel, fotóimmal, videókkal és egyéb adatokkal. Beszereztem egy másik gépet, amibe beletettem, de annak ellenére, hogy felismeri a vinyót és mutatja a felhasznált területet, nem engedi látni az adatokat, amiket így nem tudok lementeni. Minduntalan formázna, de addig nem engedem, amíg az adatokat nem sikerül lemásolnom róla. Idegen gépben nem próbáltam. Nincs rajta op rendszer.

Noha fontosak nekem a rajta lévő dolgok, nincs pénzem adatmentést kérni szakembertől, egyéb ötletem pedig nincs. Nem vagyok guru... :-)



2013. júl. 18. 19:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
60%

Arra is van megoldás:


1. boot az XP telepitő cd-ről

2. javitás/repair

3. javito konzol/recovery console

4. fixmbr majd fixboot parancs


vagy bővebben itt:


1. [link]


vagy

2013. júl. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Csak hát, ezen a merevlemezen nincs op rendszer. A cd-vel pedig csak azt tudnám javítani.
2013. júl. 19. 17:14
 13/17 anonim ***** válasza:
60%
Oprendszer nincs, de itt nem is az oprendszert javítjuk, hanem az MBR-t, az meg minden vinyón van...
2013. júl. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Akkor itt megakadtam. Adok még egy kis infót.

A gépben van két vinyó. Egy kisebb - ezen van az Xp -, és egy nagyobb - ezzel van a probléma. Már a kisebbiket is úgy tudtam csak beüzemelni, hogy a rajta lévő hibás op rendszer mellé feltelepítettem az Xp-t újból. Jelenleg ezt használja. A javítókonzol megkérdezi, melyik rendszert akarom javítani. Tulajdonképpen egyiket sem, mert én a másik vinyóhoz szeretnék hozzáférni. Ilyen lehetőséget nem láttam.

Vagy én vagyok túl hülye? .-)

2013. júl. 19. 17:34
 15/17 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem olvasható a bootszektor, akkor meg kell javítani. Ezért kell az MBR javítására öszpontosítani, mert az hamar kész. Komplett partíció mentésére még ez után is van lehetőség, de az hosszú órák munkája, ezért kell az egyszerűbbel próbálkozni. Bootszektor javítás. Ezt beírod a keresőbe és kapsz egy csomó találatot...
2013. júl. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Rákeresek.

Már csak egy kérdés. A telepítőlemezzel elmentem odáig, hogy lássam ezt a meghajtót. Üresnek mutatja, nyilván a hibás boot szektor miatt. Ha formázás nélkül rátelepíteném az Xp-t, lehet, hogy megjavulna?


...és köszönöm a türelmet! :-)

2013. júl. 19. 18:17
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Lehet hogy telepíteni sem tudsz rá, hiszen hibás az MBR a vinyón...

2. Ha telepítenél rá bármit is, akkor végleg ugrottak róla a cuccaid...

2013. júl. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!