Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Zárlatos a laptop töltés-vezér...

Zollee74 kérdése:

Zárlatos a laptop töltés-vezérlése?

Figyelt kérdés

Leírnám a jelenséget, hátha valami bagatel hibáról van szó. Amikor megkaptam, akkuról semmit nem csinált, (mint utóbb kiderült csak le volt merülve) töltőre téve bekapcsolt, azután talán fél percet ment, és kikapcsolt. Láttam, hogy a töltőn lévő led a kikapcsolás előtti másodpercben elkezdett halványodni, villogni, majd kikapcsolt a gép, és újra világított rendesen. Ekkor egy nagyobb amperszámú töltőt csináltam hozzá próbaképpen, és működött is a gép, de figyelemmel kisérve a dolgot, a tültő kb 10perc elteltével kezdett melegedni, így kihúztam, és a gép működött akkuról tovább! Utána kikapcsolt állapotban is kipróbáltam a töltést, visszajelző led nem mutatott semmit, de az akkut feltöltötte, minden melegedés nélkül. Jelenleg úgy tudom használni, hogy kikapcsolva feltöltöm az akkut, utána 2-3 órát tudom üzemeltetni akkuról hibátlanul. Akku nélkül töltőn ugyanúgy félperc, és kikapcsol. A kérdésem az lenne, hogy tudok-e ezzel a módszerrel kárt tenni benne még jobban, addig ameddig szerelőre lesz pénzem, illetve a jelenségből ítélve mennyire lehet költséges a javítása?

Köszönöm válaszukat

Üdvözlettel Zoltán



2013. júl. 31. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Notebook és töltő típusa?

Ezek az otthoni "buhertápok" többet ártanak mint használnak! Egy alaposan kitesztelt márkásabb töltő kell neked(Delta a legjobb)!


Hiába mondod magad elektronikai zseninek egy ilyen tápban ingadozó lehet nagyobb terhelés hatására az áramerősség !

2013. júl. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Üdv!


Egy deltára raktam a "kicsinek" a dugóját. A gép: Asus 1201N , eredeti töltő 19V/2.1A.

2013. júl. 31. 10:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Én vagy magára a gép töltés cirkulációs hibájára tudok gondolni mint hiba!

De előfordulhat, hogy a töltő hibásodott meg! 40W-nál ne legyen nagyobb a töltő teljesítménye!

Nagyobb áramerősségűt töltő használata pedig elég nagy károkat okozhat inkább maradjon alatta kicsivel, minthogy több legyen.

2013. júl. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ha az ön által vélt hiba áll fenn, az mennyire súlyos ill költséges, és milyen módon szokták javítani?


A dolog azért fontos nekem, mert sajnos a tapasztalataim nem túl jók, alaplapot is cseréltettek volna már velem, még szerencse hogy nem volt annyi pénzem, és elvittem máshoz kiváncsiságból. 3500Ft-ért meg is csinálta :) az alaplap cserésnek mondott gépet!!

2013. júl. 31. 11:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Így látatlanban nem tudok semmit mondani sajnos! 10K körül van ha javítható!
2013. júl. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! További szép napot!


Üdv zoltán

2013. júl. 31. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!