Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó választás egy AMD Athlon...

Jó választás egy AMD Athlon II X4 750K mellé egy HD7970 vagy valamelyik GeForce GTX TI Videókártya? Esetleg egy HD7770? HD7850? HD7870? HD 9750? Ultra részletes beállításokon szeretnék játékokat futtatni. Vagy mi legyen?

Figyelt kérdés
2013. aug. 9. 23:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Endeavour:

Nem is az árakról beszéltem, csak a puszta teljesítményről :) Persze, drágább cuccok, igen. Egyébként meg az i7-et is lehet tuningolni, nem csak az AMD-t, és akkor megint ugyanott vagyunk. A 2 GPU vs 1 GPU pedig tényleg nem fer.

De nem akarok vitát nyitni erről.

Az AMD cuccoknak jobb az ár/érték aránya, kétségtelen. De ha a pénz nem akadály, és brutál gépet akarsz építeni, akkor nvidia/intel.


Mellesleg eléggé off topic már ez az egész :D

Én azt mondanám a kérdésre hogy egy 7850 már elég az ultra beállításokra 1080p-n, de egy 660Ti ugyanolyan jól megállná a helyét.

2013. aug. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Osynho ***** válasza:

"mivel eleve AMD procid van, akkor optimális ha AMD videókarit is választasz mellé"


Miért jobb amd mellé amd-t tenni?


"Az intel-nvidia kombó azért erősebb, mert az, és pont :D Ezen nincs mit vitatkozni."


Ez egy általános kijelentés, ami nagyon fals. Nem igaz. Létezik erősebb amd+amd kombó, ami erősebb, mint egy intel-nvidia kombó. És ez most a kérdező kategóriájára is értendő.


Azt megmondanád, hogy ki beszélt "zászlóshajókról", rajtad kívül? A kérdező említett valami ilyet? Mert én nem látom. Akkor hogy jön ide, hogy mit tud a csúcs cpu, vga?


"De ha a pénz nem akadály, és brutál gépet akarsz építeni, akkor nvidia/intel. "


Igen, de ez esetben nem erről van szó.



A 2 gpu miért nem fair, ha 1 nyák-on vannak? 1db pci-e slotba kell beletenni. Az ugyanúgy 1db vga. Sőt, ha nem is drágább, akkor nem mindegy, hogy miből "állítja elő" a teljesítményt? :)

2013. aug. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Egyszerűen kék-zöld párti vagyok, de nem akarok erről vitázni. Mellesleg a kérdésre is válaszoltam, azzal hogy az AMD-k ár/érték aránya valóban jobb.
2013. aug. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 BM-Striker ***** válasza:

Mi fen van ezzel a nvida /Intel mániával?


Az világos, hogy ha nem nézzük az árat, akkor Intelnek jobbak a processzorai.


De mi köze van ehhez a Nvidia-nak?


A GK104 és a Tahiti kb egyformán jók a játékra.

2013. aug. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Kérdésre válaszolva: 750K/760K mellé egy 7850/70 passzol vagy GTX 650Ti BOOST/GTX 660Ti,ha ügyes vagy,akkor 70 ezer alatt tartod ezt az árat,efelett meg érdemes AM3+ konfigon gondolkodni egy új R9-essel.
2013. nov. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat ezt a kérdést valójában nem én tettem fel.Lehet,hogy a suliban bejelentkezve maradtam a gyakorikerdesek.hu-n.
2013. nov. 6. 19:26
 17/19 anonim ***** válasza:
Intel/nVidia mániával? Már meg bocsáss, de miről beszélsz?! Ezen a rohadt oldalon mindenki egy nagy AMD fan boy, lényegtelen mikor mi lenne a legjobb csak is AMD-t vegyél mert hát... na... azt és kész! Ugyan olyan jó az nVidia és az Intel is! Szoval először nézz magadba, hogy te mit művelsz, aztán jöhet más!
2013. nov. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 BM-Striker ***** válasza:

Azért van AMD "mánia", mert mindenji 200 alatti "gamer" pc-ket akar összeszaratni.


200 fölötti gépek itt is intelesek szoktak lenni.

2013. nov. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Osynho ***** válasza:

"lényegtelen mikor mi lenne a legjobb csak is AMD-t vegyél mert hát... na... azt és kész!"


Na, ebben tévedsz és itt látszik, hogy ki is a fanboy! :D A "csak is amd-t vegyél" után van racionális magyarázat, ha épp abban a kategóriában az amd megoldása rendelkezik jobb ár/érték aránnyal. Ha meg egy geforce a nyerő, akkor nyilván azt érdemes venni. És ugyan ez áll az amd és intel cpu-k viszonyára is. Hogy ez neked nem tetszik, az megint csak az elfogultságodat mutatja. ;-)

2013. nov. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!