Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A ventilátorral lenne a gond?...

Almaa kérdése:

A ventilátorral lenne a gond? Kérem a segítségeteket! Sürgős

Figyelt kérdés
a számítógépem bekapcsolásakor, illetve(mostanában) programok futtatásakor is a gép hátuljában levő ventilátorból furcsa, hangos reszelő hang hallatszik.gép egy vagy kétszeres ujraindítása esetén megszűnik.Mi lehet a probléma forrása?kérlek segítsetek elég irritáló se filmet nézni nem lehet csak nagyon hangosan,meg idegesítő
2009. okt. 28. 16:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
a táp ventilátorával van a gond, valószínűleg a csapággyal van a gond
2009. okt. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ezt hogy tudom orvosolni?
2009. okt. 28. 16:49
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Ki lehet cserélni, de ameddig forog rendesen, ha nem zavar a hangja, hagyhatod is, időnként el fog csendesedni, majd újra kezdi, attól függően, hogy hogy áll a kopás.
2009. okt. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ne hallgass rá, mert ha beáll a ventillátor, az elégtelen hűtés károsodáahoz vezethet. Tehát ventillátor csere sürgősen.
2009. okt. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

gogo szerviz, mert beszopod, ha megadja magát a tápventi teljesen. Vagy ha önjelölt meggájver vagy, akkor veszel hozzá ventit és bekötöd, bár szerintem a tápot egy egységsugarú usernek nem szerencsés szétszedni.


Egyébként nagyon ideiglenes megoldásként (ha zavar a hang) szokott segíteni a táp megütögetése, amikor épp "reszel".

2009. okt. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
nagyjából mennyi is egy ien ventilátor? az ütögetéses módszer nem vált be egyszer lila és rózsaszín lett az egész képernyő...
2009. okt. 31. 11:30
 7/14 anonim ***** válasza:
Az azért lett lila meg rózsaszín, mert kicsit kimozdult a monitor kábel :) Nemtudom mennyi egy ilyen ventilátor, ilyet még nem vettem, de figyelembe véve egy mezei procihűtőt, szerintem 1-2eft.
2009. okt. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha van némi technikai érzéked, akkor kiszereled és megolajozod. :D

Egy normálméretű meg egy kisméretű csillagcsavarhúzó kell hozzá. Meg egy tű, hogy a ventillátor tengelyét rögzítő műanyag karikát le tudd szedni... Meg műszerolaj. :) De végső esetben akár az étolaj is jó :D


A ventillátor ára meg a táp típusától függ. Gondolom régebbi tápról van szó, ahogy írták előttem, 1-2ezer forintból megúszod.

2009. okt. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Az előző válaszolónak adok igazat!! Nekem is ez volt és ezt tettem!! És jó lett:)
2009. nov. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Olajozás barkácsmegoldás, előbb-utóbb újra szólni fog. Ha olyan tápod van, amibe sajnáltak beszerelni egy rendes ventilátort, és már hangos, inkább cserélj komplett tápot, hiszen a táp többi alkatrésze is spórolós lehet...Ne sajnálj rendes tápot venni, jó lesz az a következő gépedbe is.
2009. nov. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!