Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Túl nagy memória használat,...

Túl nagy memória használat, indítási hiba, leállások?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A következő problémáim vannak,amik szerintem összefüggnek egymással:


-4 GB ramom van,és üresjáraton a gép az 50%-át használja.

-A gép indulásakor régen 3 pittyenés volt,és a harmadik előtt volt kb. 0,2 sec szünet,de most már nem 0,2 sec hanem kb. 3 sec.(És ezalatt nem egyszer villannak a billentyűzet lock ledjei,hanem kb. háromszor.


-Néha-néha csak leáll a gép,majd amikor a ventilátorok is leállnak újraindul.


Szerintem meghibásodtak valamitől a memóriák.


2013. aug. 30. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is ha csak nem XP-n vagy, az 50% memhasználat (Vista és újabb esetén) normális, sőt elvárható.

(Prefetch szolgáltatás: előtölti a gyakran használt programokat a ramba, így egy kattintásra indulnak. Nincs jelentősége, mert ha kell másnak, elsők közt dobja el a "fölösleges" előtöltési adatokat, tehát ez a memóriahasználat már nem az a memóriahasználat.)


A gép indulásakor egynél több pittyenés hibát jelent. Egy rövid pitty azt jelenti, hogy minden rendben. A többi valami hibát jelent. Ezt az alaplapod kézikönyvében lehet megnézni.


Egyébként tápegység hibára gondolok. Nem írtad milyen van, de a noname/Codegen/Mercury/HKC/LC Power stb tápoktól szinte elvárható, hogy hibáznak, mivel ezek az "elektronikai hulladék" kategóriát képviselik.

2013. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 soccerway ***** válasza:

hello


testeld le a ramokat, és takarítsd ki a windowst a vírusoktól meg egyéb szemét programoktól.

2013. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Most telepítettem újra,formáztam C-t,és csináltam egy víruskeresést,malware keresést stb.

A windows tudtommal csak 1 GB-t használ,mégis 2+ GB van használatban üresjáraton.

Az alaplapomat már egyszer cserélték audio hiba miatt,de nekem mindig 3 pittyenés volt.Régi gépemnél 1,de mióta meg van az új gépem (MSI alaplap),mindig is 3 volt.

2013. aug. 30. 15:36
 4/4 soccerway ***** válasza:
Akkor meg kell nézni a feladatkezelőben mi eszik olyan sok memóriát.
2013. aug. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!