Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek mennyit kérjek...

Szerintetek mennyit kérjek ezért a "munkáért"? Komplett újratelepítés, adatmentés, szívás stb.

Figyelt kérdés

Ismerős laptopján teljesen behalt a windows 7, plusz lassúcska is volt már, így megkért engem, mint informatikához értő személyt, hogy telepítsem újra, de úgy, hogy meglegyen minden adata a gépen.


Próbálkoztam a helyreállítással, nem ment, megvizsgáltam, hogy minden alkatrésze jó-e (ram, hdd) - 4 óra munka a géppel.


120 gigás a vinyó, 3 giga szabad hely volt rajta, sikerült mindent kimentenem - 3 óra munka a géppel, bár ennek nagy része automatikus volt


Windows 7 újratelepítés - 1 óra


Frissítések telepítése, service pack, 9x indult újra a gép - 2 óra


Driverek levadászása, telepítése, szívás velük - 2 óra


Víruskergető, office, egyéb programjainak újratelepítése, dokumentumjainak visszamásolása - 1 óra



Az a helyzet, hogy sokszor szívesen, ingyen segítek informatikai dolgokban ismerősöknek, de ez sok. Több, mint egy napom elment vele.. mivel dolgozom is közben, főleg szabadidőmben csináltam a gépet. Hamarosan jön majd az a kérdés, hogy mennyit kérek érte..


A szívás az, hogy vadásztam bele 4 ezerért +2 giga ram-ot a jelenlegi 2 (1.87 a videókari miatt) giga helyett, de a 4 ezer forintra is szívta a fogát, hogy túl sok.


Szerintetek?


2013. szept. 13. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha ennyire szívta, akkor egy 3-4-et próbálj a melódért. Én tuti nem vállaltam volna.
2013. szept. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
3-4e? Az a durva, hogy állítása szerint árajánlatot kért a gép javítására egy szerviztől, ők azt mondták, ha szoftveres a probléma, adatmentés+reinstall: 25+áfa, ha hardveres, 30-40e pluszban..
2013. szept. 13. 17:58
 3/4 anonim ***** válasza:
o.O Érdekes. Akkor passz. akkor 5-6-7 ezret. Ahogy jónak látod.
2013. szept. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 hypno ***** válasza:

Az ilyesmit jobb előre tisztázni.


Most már mindegy, mert belefeccöltél időt, energiát, de ha megkérdezi, nyugodtan hivatkozhatsz arra, hogy gyűjtöd a gróf Széchenyi István reprodukciókat.


Vagy megmondhatod neki, hogy jön egy szívességgel.

2013. szept. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!