Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Router-Internernet kapcsolat...

Router-Internernet kapcsolat kérdés ( lent mert túl hoszú )?

Figyelt kérdés
Ha egy routerre az egyik számítógépet vezetékkel a másikat pedig vezeték nélkül csatlakoztatom és másolok egyikről a másikra akkor az el ért sebesség egyenlő lesz azzal hogy max milyen gyors internetkapcsolatot képes továbbítani vezeték nélküli módon a router?

2013. szept. 16. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
semmi köze a nethez,ha a két gép közt másolsz,
2013. szept. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
azt tudom... de ha a két gép közt 3 MB-al másol akkor ha olyan gyors netet kötök rá akkor azt is fogja vinni? ( nagyobb netre szeretnék váltani és aggódom hogy másikat kell vinni mert ha mindkét gép wifi- ről megy akkor kevesebb mint 10 megabittel másol...
2013. szept. 16. 09:56
 3/9 A kérdező kommentje:
most 5 megás netem van és 15 vagy 20 megabitre akarok majd váltani
2013. szept. 16. 09:57
 4/9 P.O.C. ***** válasza:

Minden a router típusától függ, ugyanis eltér a belső felépítésük, processzoruk típusa órajele, memóriája, stb.

Ha helyi hálózaton másolsz úgy hogy az egyik vezetéken a másik Wi-Fi -n van, akkor a Wi-Fi lesz a szűk keresztmetszet, kivéve ha N -es routered van 100 megabites LAN/WAN portokkal, mert akkor a vezetékes hálózat lesz hozzá kevés.

Sok olcsó routerbe hiába van 100 megabites WAN port, gyér hardveres felépítése miatt jó ha a felét tudja teljesíteni. Így bizonyos internet előfizetésekhez kevés lehet.

2013. szept. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval amit ezzel a LAN/Wifi párosítással mértem sebesség ezt bejövő internetkapcsolattal is teljesítené? egyébként TP-LINK TL-WR340GD routerem van....
2013. szept. 17. 15:25
 6/9 P.O.C. ***** válasza:
Ez egy jó elavult típus. Mivel csak Wi-Fi G -t tud, ideális körülmények között is csak 25 Mbps a vezeték nélküli sebesség. WAN porton keresztül kb. 50 Mbps -ot tud PPPoE -vel, DHCP-n talán kicsit többet.
2013. szept. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
azt tudom hogy elavult... nekem annyi lenne a lényeg hogy vigyen wifi-n legalább 15 Mbit-et... és azt nem tudom hogy ha visz két gép közt 24 et úgy hogy egyik vezetékkel a másik vezetéknélkül van rákötve ha mindkettő vezetéknélkül akk max 10 et... szóval a lényeg hogy ezek szerint viszi e majd a 15 megás netet rendesen?
2013. szept. 17. 19:25
 8/9 P.O.C. ***** válasza:
15 Mbps -os netet még simán visz, akármilyen variációba.
2013. szept. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm :)
2013. szept. 17. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!