Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Azt olvastam valahol, hogy az...

Azt olvastam valahol, hogy az AM3+ foglalat haldoklik és az FM2+ az új alternatíva. Kinek mi a véleménye és tapasztalata?

Figyelt kérdés
Namármost én nem díjazom az egy chipre ültetett CPU+VGA=APU elméletet, de szeretnék egy 8 magos processzort, az meg csak AM3+ra van.

2013. szept. 17. 09:57
1 2 3 4 5
 11/47 anti paladin ***** válasza:

Csak nem mondtam akkora hülyeséget. :)


[link]

2013. szept. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

Hellosztok! Nagyon-nagyon rosszul értelmeztétek a kommentemet. Én megköszöntem Nektek, hogy ilyen rendesek voltatok és segítőkészek. Miért értelmeziket ennek a mondatnak az ellenkezőjét? :-) Mert a magyar ember mindenhez negatívan áll hozzá? Vagy hozzászoktatok, hogy amit mondanak az emberek annak az ellenkezője igaz? :-)


...és ezután elkezdtetek egy kicsit barátságtalanul "lehordani"... :-) ...de nyugi én nem értem félre...


Azért gondolkozok ezekben, mert bár volt intel-es gépem is, de valami oknál fogva szeretem az AMD-t... (valamivel olcsóbb is) ...és nem Te voltál aki azt mondta, hogy nem programozik? Akkor honnan tudod, hogy az Intel többet tud az AMD-től? :-) ...persze nem kapkodok az új géppel, csak azért merült fel a gondolata, mert a régi gépem az utóbbi időben érdekes dolgokat művelt.


Válaszolva az integrációra. Természetesen igazad van Neked is, de én félek attól, hogy mindent végül szőke nőknek csinálnak, gondolok itt a 3D Smart TV-kre, tabletekre, mintha ki akarnák ölni az emberekből a gondolkozás legapróbb morzsáját is... ...mellesleg megjegyzem, hogy erre az emberek hajlamosak is... :-)


Az meg, hogy kiváncsi vagyok egy többmagos gépre annak semmi köze ahhoz, hogy én a jövőbe akarok-e fejleszteni vagy sem... ...egyszerű kiváncsiság...


Tehát mint előzőleg is megköszönöm a rendes-barátságos hozzáállásotokat a témához... ...és csak bízok benne, hogy nem magyarázzátok ezt is úgy, hogy elküldtelek melegebb éghajlatra... :-)

2013. szept. 19. 06:14
 13/47 A kérdező kommentje:
Jaaa és a várható szemléletváltás kb. az lesz, hogy eltűnik a Neumann-féle struktúra és a neurális számítógépek veszik át a hatalmat az emberek felett... :-)
2013. szept. 19. 06:22
 14/47 Clairvoyant ***** válasza:

Engem az előző kommented első mondatának emoticon nélküli verziója vezetett tévútra :) Ilyen ez a netes kommunikáció, könnyen félre lehet érteni.


Egyébként attól, hogy aktívan nem programozok, egy processzor teljesítményét, és a "beléjük rakott" technológia létjogosultságát nagyjából meg tudom határozni, ha eleget olvastam róla :) Persze, ott is lehet variálni az FMA4/XOP/AVX2/stb utasítások fontossági sorrendjén és jövőbeli felhasználásán, és az is egyértelmű, hogy akik a programozás csúcsán helyezkednek el, nem a kereskedelemben MO-n megkapható hardwareparkkal dolgoznak... :) viszont nyers erő tekintetében jelenleg a high-end intelek mindent visznek, általános vélemény, hogy az AMD nem lépett akkorát előre az fm2+ CPUkkal, mint amekkora elvárható lett volna az utóbbi évek tendenciája alapján (gondolok itt a szvsz. zseniális pHenom2-re).

2013. szept. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 hypno ***** válasza:

#13 Megítélésem szerint az elvetemült kockákat leszámítva, az emberek arra akarnak használni egy számítógépet amire való.

Információt akarnak a segítségével, szórakozni akarnak, kapcsolatot akarnak tartani másokkal, meg hasonlók. És leginkább úgy szeretnék használni mint egy TV-t, vagy egy mikrohullámú sütőt, vagy más használati tárgyat. Hogy csak bekapcsolják és működik.


Ezzel szemben kicsit sem kíváncsiak arra, hogy mitől működik, hogy mit hogyan kell telepíteni, hogy milyen komponensek vannak benne.


Ettől olyan sikeres - a vitathatatlan minőség mellett és szükségszerű hype mellett - az apple.


Szerintem részben ez a felismerés indokolja a CPU-GPU integrációt is.

Biztosan mindíg lesz egy réteg, amelyik buizerálni szereti az elektromos kütyüit és finomíítani, fejleszteni, meg hasonlók, de a cégek nem belőlük élnek meg, tehát nem az ő kegyeiket keresik elsősorban.

2013. szept. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

#14 Egyre szimpatikusabbnak tűnsz. Miből adódik az effajta elmélyült érdeklődésed a számítógépek iránt vagy ez általában mindenre igaz? Nagyon jókat írsz, még a végén rábeszéltek az Intelre... :-)


#15 Te meg tökéletesen leírtad, amit a Biblia már régen: "Boldogok a lelki szegények"... :-) ...hiszen igazad van, az emberek imádnak NEMgondolkozni... Azzal azonban nem teljesen értek egyet, hogy a számítógép arra való, hogy facebook-ozzon mindenki... ...az más kérdés, hogy mindent a pénz mozgat...


Tehát ha már ilyen nagy agyak összegyűltek eme kis témánál, kiváncsi lennék, hogy milyen gépet állítanátok össze most magatoknak? (CPU(Intel/AMD/Mac),VGA(nVidia/ATi),SSD,HDD,Blu-Ray, stb.) ...egyenlőre ne legyen árban korlátozás, de azért emberi keretek között maradjunk. Konkrét alkatrészekre lennék kiváncsi és arra is, hogy miért pont azt választottátok...

2013. szept. 19. 08:21
 17/47 hypno ***** válasza:

#16 Gondolkoztál már azon, hogy összeállítasz magadnak egy TV-t? Olyat, ami kívülről a legszebb, amiben a legjobb panel van, a legjobb tuner, a legjobb képjavító áramkörök, a legjobb smart funkciók, a legjobb médialejátszó, vagy egyszerűen megvetted készen a piacon kapható választékból és neked így megfelel?


Nyilván az utóbbi, de ettől nem vagy lusta gondolkodni, csak neked megfelel az a funkcionalitás, amit a gyártók beleépítettek, mert a kreativitásodat nem ebben akarod kiélni. Számodra a TV csak egy használati tárgy.


Jó, persze, nem is olyan a felépítése, hogy PC módjára lehetne vele legózni, de gondolom érted mire gondolok.

2013. szept. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 Clairvoyant ***** válasza:

Az érdeklődésem csak annyin alapszik, hogy édesapám megszállottja volt az elektronikának és a számítástechnikának már a 80as évek legvégén is :) Egy időben terveztem is a programozói pályát, aztán egy másik lehetőség elcsavarta a fejemet :) Valamikor még c++ban ökörködtem is egy darabig.. a régi szép idők. Most már inkább csak figyelem a híreket, és ha valami nem egyértelmű, utána olvasok, aztán vagy felfogom, vagy nem. :)


Ha én vennék gépet, akkor az alábbi irányban tapogatóznék (és hát valószínű ebbe fogok befektetni a következő hónap elején...) - előre bocsátva, hogy én házi zenestúdióként és játékra használom elsősorban.


CPU: mivel nem vagyok tuningmániás, i5-4570et vagy i7-4770et vennék. Ez utóbbi több mint 50%al gyorsabb single threadben, mint a korábban általam is kiszemelt am3+8350, durván 15%al multithreadben, és a memória-intenzív alkalmazások (programozás, stúdiózás, animálás, stb.) terén. Bár aktív előnyét nem tudom lemérni, de leírások alapján előtérbe helyezem az AVX szabvány az XOP-vel szemben, utóbbi kompatibilitási problémái miatt elsősorban (és hát a Knights Landing/Broadwell CPU családok ígéretesnek tűnnek..). Igaz, hogy a 4770-ben is van APU, de a kártya úgyis kiváltja, a teljesítmény pedig magáért beszél.

A szorzózáras processzor miatt tökéletes egy H szériás intel lap, tulajdonképpen bármi, ami nem AsRock. :)


VGA-ban az ár/érték fontos nekem, nem pedig hogy 5 FPSel többet csikarjak ki +100e forintért :) épp ezért ha ebben a percben vennék kártyát, akkor 7970-et vennék gyárilag húzva (ha pedig magam is tuningolnék, akkor 7950-et). Mivel ugye októberben jön a 9xxx széria, még azt megvárnám... egyrészt megint elkezdik nyomni lefelé az árakat, másrészt hátha lesz olyan előrelépés, ami miatt megéri várni. A legjobb 9x szériás kártyák ára 600 dollár alá lesz pozicionálva, így nem sokkal lesznek drágábbak a csúcskategóriás 7x szériánál - a tesztek majd eldöntik, érdemes-e beruházni. Nvidia-t csak akkor vennék, ha a PhysX fontos számomra, nekem a tudásukhoz képest erősen túlárazottnak tűnnek, ráadásul az elérhető árú kártyáikban jórészt 2 GB memória van, ami hosszú távon megakaszthatja a teljesítményt. Konkrét márka: Sapphire, Vapor X hűtéssel.


SSD és HDD terén: SSDből én egy gyors, de kicsi (64 gb) példányt vennék (jó tapasztalataim vannak az OCZ velocity 3-al). Annál nagyobb rendszerterület nekem nem kell... HDDből 64mb cache, 7200 rpm az alap és az ideális, mivel 7-8 évvel ezelőtt sorban vágtam ki az ablakon a Toshiba és Seagate vinyókat, a WD mellett maradnék (Caviar Black széria). Drága, de nem csalódtam még benne...


A RAM ízlés kérdése... nekem stúdiózáshoz elég most a 8 gb (G Skill 2400at használok), de a HyperX és a Corsair Dominator széria kb. ugyanez. Ha renderelnék, akkor mennék a 16 gb-ért.. bár lehet befektetek néhány olyan stúdiós programba, ami miatt nekem is kelleni fog :)


DVD, BlueRay, stb... ezeket már évek óta nem használtam, nincsenek is a gépemben. Tartalék winyókat tartok e célból :) Ráadásul a nagy adattároló gyártók most egyeztek meg egy új szabvány behozatalán, ami sarokba küldi elvileg mindkét típust - várjuk ki a végét.


Kihagytam valamit? :)

2013. szept. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anti paladin ***** válasza:

Én kérek bocsánatot a félreértés miatt, írásban néha nehéz értelmezni a iróniát, pláne ha nincs is csak én gondolom úgy. :)


Sztem annyira nem gáz, hogy az átlag embert nem érdekli különösebben a számítógép felépítése. Engem sem különösebben érdekelne, hogy működik a kocsim hiába tudom mi az a carno-körfolyamat vagy az ottó-motor elve. Egyszerűen ez olyan információ amire nincs szükség ami annyira nem is baj, elvégre a szervizeseknek is élni kell valamiből. :)


Hogy milyen gépet raknék össze? Számomra nehéz kérdés mert nemrég kaptam egy régebbi mac-et és bevallom az egy hét hajtépés után mire megszoktam az os x-et, kínzásnak érzem ha win-re kényszerülök. Viszont ésszerű keretek között nincs az az isten, hogy almát vegyek, annyit nem ér. :)

2013. szept. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

WoW! Ez igen, erre nem is számítottam. Bár meglep, hogy Ti kérdeztétek mi szükségem lenne egy 8 magos processzorra, amikor Te egy i7-4770-el akarsz bíbelődni... ...le vagyok maradva! :-)


Nos az i7-4770 CPU-ra ránéztem, hááát az ára 70 000Ft-körül mozog, míg az AMD 8350 (8core) ha jól emlékszem 46 000Ft... ...közel 30 000Ft a különbség.


Azt mondtad, hogy a VGA kártyánál nem az FPS-ekre hajtasz, holott játékra is szánod... ...régen amikor még volt (meg is van) akkor én is nagy ATi-s voltam (ATi-All-In-Wonder 128 AGP)... ...aztán egyik másik játékon észrevettem, hogy nVidia kártyákon jobban fut, bár nagy volt a harc, hiszen hallottam olyat is, hogy a játékok egy részét eleve úgy készítették el, hogy nVidia-n gyorsabban fusson... :-) A videókártyákkal egyik tipussal sem volt semmi bajom. A 2GiB memóriát miért látod korlátnak? Bár én is inkább legalább egy 4GiB-esben gondolkozom, aztán majd látom anyagilag mit birok. (a jelenlegi is 4GiB-es csak a GPU-ja lassú)


Miért nem AsRock? Ez is meglepett, hiszen sok alaplapot néztem és lehet, hogy kinevetsz, de a csatlakozások meg minden miatt én is egy AsRock-ot néztem ki... ...a jelenlegi egy Gigabyte-os...


Az SSD-kről én is jókat hallottam, bár néha olvastam olyat, hogy korlátozott a rá való írás időtállósága, de aztán ezt is gyorsan megcáfolták... :-) ...nehogy romoljon az üzlet.


Ne rémissz meg, mi váltja már ki megint az optikai háttértárakat? Hááát én a filmeket (és játékokat is) pl Blu-Rayeken tárolom, így váltottam ki a régebbi töménytelen mennyiségű CD-DVD archivumomat... :-)


RAM-okkal kapcsolatban néztem a 2133MHz-eseket (amiket említettél is, alaplapban meg mindig valami 2100OC-t látok, tehát újabb kérdés lehetne, hogy ez a kettő szinkronban legyen, mi lenne a jó megoldás?


A WD winchesterekkel kapcsolatban azonos véleményen vagyunk... ...bár éppen az utóbbi időben játszotta el a gépem, hogy az egyiket nem akarta mindig felimserni... ...aztán felcseréltem a 2 WD-t és azóta nincs gond... ...régen volt nekem is Segate és Maxtor is... ...tehát nekem úgylátszik mindig olyan dolgaim voltak, amiről rossz véleménnyel voltak, hiába na különcködöm... :-)


--------------------------------------


#19 (anti paladin)

Semmi gond, végülis igazad van, szerintem egy autószerelő sem darabokból állítja össze az autóját, amivel majd utazik... :-) ...de gondolom Te is értetted mire gondoltam, és érdekesmód én is megértettem amit mondtál, így tehát tökösmákos milyen gépet veszek... :-)


Mac-ről... ...ajándék lónak ne nézd a fogát... ...tesóm is vett egyszer régen egy Mac laptopot, vagányított is vele, de nekem a kameratorzitáson kívül más nem nagyon volt ami megfogott volna benne... ...mellesleg azt a Linux is tudja... :-) Mi háborított fel a Mac-kel kapcsolatban ennyire? Most akkor szereted vagy nem? :-)

2013. szept. 19. 11:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!