Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Azt olvastam valahol, hogy az...

Azt olvastam valahol, hogy az AM3+ foglalat haldoklik és az FM2+ az új alternatíva. Kinek mi a véleménye és tapasztalata?

Figyelt kérdés
Namármost én nem díjazom az egy chipre ültetett CPU+VGA=APU elméletet, de szeretnék egy 8 magos processzort, az meg csak AM3+ra van.

2013. szept. 17. 09:57
1 2 3 4 5
 41/47 Clairvoyant ***** válasza:
Jót nevettem. :D
2013. szept. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:

Na most utánna jártam a misztikumnak, megtudtam pár dolgot az AsRock alaplapokról egy kis számítástechnikai szaküzletben...


Ti sem említettétek miért sz*r az AsRock, csak utaltatok rá, hogy az. Nade nekem általában ez nem elegendő magyarázat, de meggyőztek, mégpedig azzal az egy mondattal, hogy: "Az AsRock tulajdonképpen az Asus alaplapok azon 'leselejtezett' típusa, amelyikeknek van valami bajuk."


A vízhűtést továbbra sem ajánlják, de csak arra hivatkozva, hogy mi van akkor, ha egy vízcső eltörik... ...én ebben nem vagyok járatos, de abban kell cserélni a folyadékot? Ha igen, akkor milyen időközönként?


Továbbá lesz*rták a SanDisc márkájú SSD-t, mindenáron a Kingston típust preferálják...


A Geil-típusú RAM modulokat azzal sz*rták le, hogy az alaplapok (jó nevűek, pl. Gigabyte is) nehezen fogadják el.


Egyenlőre ennyit tudtam meg, ha lenne hozzáfűznivalótok, akkor várom az észrevételeket, mert nyilván hamarosan vennék új gépet...

2013. okt. 2. 23:39
 43/47 anti paladin ***** válasza:

Az asrock-kal általában nincs baj. kb. 10 éve volt hogy tényleg vackokat gyártottak, aztán megnemmondom melyik csoport megvette a márkát az Asus-tól és mára már teljesen korrekt lapokat gyártanak a 20e-es kategóriában. Azért általában mert az amd-hez gyártott legalsó kategóriás nforce chipsetes asrock lapomnak voltak érdekes húzásai de azt a chipset okozta, nem tervezési probléma volt.

Ill. fm2-re volt egy instabil lapjuk. Viszont ugyanez előfordul bármelyik gyártóval, pl. gigabyte adott ki pár éve olyan lapot ahol a vrm hajlamos volt szó szerint elégni.


Vízhűtés: Hogy a francba törne el a vízcső? Normál légköri nyomás uralkodik a rendszerben. Arról nem is beszélve, hogy hajlékony gumi(polimer?) csöveket használnak az átlag rendszerekben. Nagyon max szivárgás léphet fel a csövek csatlakozásánál, annak kiderítésére a legjobb módszer ha felakasztod valahova a cuccot és egy hétig 0-24-ben üzemelteteted. Ha alá lisztet szórsz, az esetleges csöpögésnek is nyoma marad és valamilyen tömítő pasztával korrigálható.

Folyadék cserét nem tudom pontosan, én egy évre saccolnám. Azért ajánlják a cserét mert egy nagyon enyhe elektromosság bekerül a vízbe és ezáltal a lötty reakcióba lép a fém alkatrészekkel. Utóbbiban nem vagyok teljesen biztos, ez rémlik.


Geil ramok: fórumok alapján van némi igazságuk. Jók a Geil modulok de ha nem akarsz extrém órajelet, jobban jársz Kingston modulokkal. Az okát nem tudom, talán valamilyen mértékben eltérnek a jedec ajánlásaitól.


Sandisk ssd. Passz, annyit tudok, hogy a Sandforce vezérlők nem a legtutibbak. Fórumok alapján Samsungnak jobbak a meghibásodási mutatói és a 120 gigás kategóriában 2-4e Ft-tal drágábbak csak.


Egyébként innen egész tűrhető infókat lehet szerezni ha van türelmed hozzá: [link]

2013. okt. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 A kérdező kommentje:

anti paladin:


Jó arc vagy, kösz a gyors reakciót... ...egyvalamit kifelejtettem az előző beírásomból, mégpedig azt, hogy azt is mondták, hogy: "az SSD-ket az intel alaplapok sokkal jobban kihajtják, mint az AMD-sek, azaz az AMD-s alaplapok kb. 200MiB-et olvasnak, míg az intelek a maxon tudják, azaz 480MiB-en is"... ...erről valami vélemény?


Tehát azt mondod, hogy az AsRock alaplap már nem a régi, max az nforce-chipset-et kell kerülni?


A Geil RAMok kerülendők, mi a véleményed a "G.Skill" RAMokról? Mellesleg jelenleg is Black Dragon Geil ramjaim vannak és én is szoptam kezdetben velük, a Gigabyte-os alaplapommal, bár az alaplapot eleve BIOS frissítéssel kellett annó kezdenem, mert a processzort sem fogadta el tökéletesen... Ennyit a sokrabecsült Gigabyte-okról...


SanDisc-et akkor tehát vehetek SSD-ben? Meglepett a számtechboltos srác véleménye, miszerint ez az alja kategória, fura, hogy én mindenből mindig a "legkülöncebbet" választanám... :-) ...vagy csak hülye vagyok és be lehet palizni? :-)


Jaaa a vízhűtéssel kapcsolatban azt olvastam egyes fórumokon, hogy a 20 000 Ft-os kategória nagyon tré, napersze egy olyasmit néztem ki magamnak is, miért ne... :-) ...gondoltam ennyi zsé-ért már tudhat valamit, de ebben is tévedtem? :-)

2013. okt. 3. 23:38
 45/47 anti paladin ***** válasza:

Vízhűtés:

A gyárilag összeszerelt, olcsó hűtések csak annyiban jobbak, hogy a proci termelte hőt közvetlenül kivezetik a gépházból. Egyedül azok érnek valamit, ahol a bordára egymás mellé lehet felpakolni két ventit. 20e-ért már nagyon komoly léghűtéseket lehet kapni, amik még le is nyomják teljesítményben az azonos árú vizet


Ssd: Sandisk-ről nincs infóm. Fórumozni kell és teszteket olvasni. Az meg nettó marhaság, hogy amd-s rendszerek nem hajtják ki az ssd-ket. Ott valami inkompetencia van. Az i/o müveletekre a proci adja ki a parancsot de egy szaros pentium/a4 is képes ezt megtenni.


Alaplap: Asrcok alapvetően jó de ha kinéztél valamit, érdemes fórumozni. Pl az FM2A75M-ITX R2.0.vel is voltak gondok, pedig az nem nforce. De azt tapasztalatból állítom, hogy nforce-t kerülni kell, legalábbis amd lapon biztosan. Azt mondom, hogy alapvetően jók de mint mindegyik lap esetén, érdemes fórumot bújni, hiszen a szimpla tesztekből nem feltétlenül derülnek ki a turpisságok. Lásd az említett gigabyte. Mondjuk a gigabyte eleve érdekes, nekem már korábban "bizonyított" egy vid.karijuk ami kizárólag elavult gigabyte driverrel volt hajlandó működni, cataclyst-tal még véletlenül sem...


Ramnál meg tényleg passzolom, nem szoktam vadászni az ilyen topicokra. Sztem csak akkor éri meg őket venni ha tuningolni akarsz és emiatt olyan modulokra van szükséged amik eleve a támogatott órajelek felett járnak.

2013. okt. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:

anti paladin:


Kösz a gyors válaszokat!


Lehet, hogy a srácnak igaza volt az AMD és az Intel alaplapok SSD-t kezelő chipset-jével kapcsolatban a számítástechnikai szaküzletben? :-)


[link]


...az, hogy a SanDisk az SSD-k legalja lenne, arról még nem vagyok meggyőződve, de nagyon azt a márkát nyomják, ami számomra ismeretlen volt eddig: CRUCIAL... ...és a Kingstonra esküsznek még...

2013. okt. 5. 09:19
 47/47 anti paladin ***** válasza:

Az általad linkelt tesztben a 4. oldalt nézd ahol sata porton keresztül használják a háttértárakat. Az általad linkelt 5. oldalon az usb kapcsolat sebességét mérték. :)

Sata-n keresztül egyforma eredmények születtek. Az usb sebessége érdekes, de azt is vedd figyelembe, hogy az már több mint három éves cikk, azóta jöttek új usb vezérlők.

Meg mondjuk jó lett volna ha a kétféle ssd mérési eredményeit külön vették volna.

2013. okt. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!