Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Azt olvastam valahol, hogy az...

Azt olvastam valahol, hogy az AM3+ foglalat haldoklik és az FM2+ az új alternatíva. Kinek mi a véleménye és tapasztalata?

Figyelt kérdés
Namármost én nem díjazom az egy chipre ültetett CPU+VGA=APU elméletet, de szeretnék egy 8 magos processzort, az meg csak AM3+ra van.

2013. szept. 17. 09:57
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

Először az ismeretlen zeneszerző-nek reagálnék:


Oké, akkor tehát nem minden téren vagyunk vetélytársak. Szerintem is jó mind a két videókártya, az előző nekem egy GF8600GTS volt, de eladtam egy hülye haveromnak, aki egyből leégette... :-) ...a mostani is egy nVidia és a következőnél is arra appellálok... ...ami nem jelenti azt, hogy az ATi-t utálnám.


A hobbi-szintűnek tartott szenvedélyed hallatán elgondolkoztam azon, ami már régen is mozgatta a fantáziám, nekem ugyanis nincs se hallásom, se énekhangom, de egy időben tényleg sok játékot is csináltam (szintén hobbiból, szórakozásból, nem anyagi érdekek miatt), a hangokat innen-onnan töltöttem le vagy "csórtam" el... :-) ...ebből adódik a következő kérdésem, hogy ezekszerint tudnál játékprogram mögé hangulatos zenét szerezni és a játékhoz hangeffekteket gyártani?


Szerintem szoftver szempontjából a PC-nél jobban semmi más nincs támogatva (csak talán a mobiltechnológia lassan, sajnos :-), de kell gondolni a szőke nőkre is), ezért lepett meg a Machintos zeneprogramok felmagasztalása...


Beleolvastam a belinkelt cikkbe az adattárólókról, és látom már támadják azt is, húen a jó magyar mentalitáshoz... :-)


------------------------


anti paladin-nak is reagálok:


Szóval ha jól értem semmi más, csak és kizárólag az operációs rendszere az ami megfogott a Machintosban... ...mint említettem nekem csak részletes fogalmam van a Machintosról, és csak kis ideig szórakoztam az operációs rendszerével, amitől nem dobtam hátast, tehát nem maradt meg annyira, mint Neked... ...de ugye ezt is embere vállogatja...


Ha csak az operációs rendszer a gyenge pontod a választásban, én a helyedben kipróbálnék más operációs rendszereket is, pl. a Linux.nak számtalan GUI-ja van a két legismertebb a GNOME és a KDE... ...természetesen mind a kettőt fel lehet turbózni a látványokban nem hiányt szenvedő COMPIZ FUSION-nal, amivel a fizikai törvényeknek megfelelően úgy hajlítgatod a desktopot, ahogy szeretnéd, szerintem a Mac OS-X nyomába sem ér...


pl.: http://www.youtube.com/watch?v=4QokOwvPxrE


De vannak más operációs rendszerek is persze, én már elgondolkoztam egy AmigaONE gépen is, amin meg AmigaOS fut, a gép szintén PC-re alapoz és hasonlóan a Mac-hez qrva drága... :-) ...bár ez a kütyü tényleg csak nosztalgikus elméknek okoz élvezetet, bár sokan dicsérik annak a felületét is... (én jelenleg igazi Amigát is használok, igazi analóg TV-n... :-))


Tehát nem csak Windows létezik!

2013. szept. 20. 08:41
 32/47 anti paladin ***** válasza:

Kössz a videót, úgyis kellene valami linuxot felrámolni gcc végett (tudom van win alá), így legalább megmaradna a kinézet ha ki tudom kapcsolni a sok fölösleges villogó, pörgő-forgó marhaságot.


Esetleg tudnál ajánlani valami disztrót a köv feltételekkel? Virtuális gépként futna egy core2 duo és 4 giga ram társaságában, szóval valami kisebb gépigényű disztró kellene. Az se baj ha mókolni kell a parancssorral, gugli a barátom.

2013. szept. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 Clairvoyant ***** válasza:

Fején találtad a szöget a magyar mentalitásnál :) Valóban egyszerűbb mindent leszólni, mint valami építő kritikát megfogalmazni.. persze egy olyan dologról, ami nem is létezik, ez utóbbi körülményes, de az előbbi simán csak a fejben lévő sötétség. Engem egyébként pont hogy nagy kapacitású adattárolók érdekelnek, ha lenne 300 gbnál nagyobb, akkor ismét használnám. Egyszerűen utálom hogy több terrányi adatot csak 500+dvdre lehet feliírni, de már a 40-50 blue rayt is sokallom :P


Játékzenét szerezni egy dolog, hangeffektet gyártani teljesen más. Az előbbi kreativitás kérdése főleg, de ha az elképzelések találkoznak, akkor meg tudom csinálni (persze a program alá való beültetése a szakember feladata, ahhoz nem értek). Utóbbinál viszont egyes effektek valósághű előállítása ilyen irányú képzést igényel, ami nekem nincs meg, bár kis utánaolvasással elképzelhető, hogy meg tudnám oldani. :) Milyen típusú játékokat csináltál régen?

2013. szept. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:

anti paladin-nak:


Szóval akkor ezekszerint Te is fejlesztésre használod a számítógépet ráadásul szereted a parancs-soros (terminálos) buherálást... ...akkor nem értem minek Neked kényelmes felhasználói felület? :-) ...a Linuxnál említett Compiz-Fusion nem alap, csak választható desktop-manager. (és annak ellenére, hogy csili-vili, rohadtul gyors, persze nem emulált gépen)


Én nem szeretem emulálni a dolgokat, volt olyan ismerősöm aki imádott emulált gépeken dolgozni, azt hiszem valami VMWARE vagy mit használt... ...szóval ha csak a GCC miatt akarsz Linux-ot használni, főleg fejlesztésre, akkor a virtuális gép nem jó választás és Linux is felesleges, a Windows-os (és ingyenes) MinGW-vel mindent meg tudsz csinálni. Bár ezen a téren a sokat szitott Microsoft is nagyot alkotott a Visual Studio-jával...


Tehát ha igazi Linuxot akarsz, akkor azt igazán érdemes használni, azaz nekem az egyik winchesterem javarészt arra van használva, hogy ahány rendszert akarok, annyi felé particionáltam (a főgépen most csak a Win7 és Debian van, a laptopon meg Win7, Win8, Ubuntu és Fedora)...


Ha kicsi rendszert akarsz akkor ajánlották régebben a Little Susie-t (hogy kicsi az igénye), ami egy RedHat disztribúció, és a hozzá fűzött reményeket messze nem váltotta be... ...viszont a Puppy Linux-on nagyon meglepődtem! De az emberközelinek tartott Ubuntunak is vannak kisebb kiadásai... ...ha viszont tényleg fejleszteni akarsz akkor Debian, én letöltöttem 2db Blu-Ray-re rá is ment, de természetesen akár netről is tudod telepíteni, nekem csak azért kellett lemezen, hogyha behalna a net... :-)



Ismeretlen zenész-nek:


A magyar mentalitásról eszembejutott a másik kérdésem, amit itt feltettem a "GyakoriKérdések"-en és Amigával kapcsolatos... ...hááát belőlem is kihozták az állatot, szóval ha akartok jót nevetni... :-)


Milyen adataid vannak Neked, hogy több terákat vagy már petabyte-okat akarsz tárolni? :-) ...a zenéket tömörítetlen WAV formátumban tárolod vagy mi? Akkor értem... :-)


Nemhiába kérdeztem, hogy hogy állsz a zeneszerzéshez, és nemhiába mondtam, hogy nekem se hallásom, se énekhangom... :-) ...úgy látom mindent nagyon professzionálisan közelítesz meg, ami nem baj, bizonyos esetekben én is kiakasztóan precíz vagyok... :-) ...hááát nekem nem sok előképzetségem volt, mikor kb 8 évesen elkezdtem programozni Commodore gépeket, csak hajtott az alkotási vágy... :-) ...kezdetben kisebb játékokat írtam, majd amelyek segítettek a tanulásban és a munkában, oktatói jellegűeket is, legutóbb meg egy programozási nyelvet... :-) ...persze ha egyre szűkülő időm engedi és támad egy ötletem, akkor ma is megírok egy-két programot... ...a játék ötleteket főleg régi Commodore-os időkből merítem (mert akkor még voltak jó ötletek, manapság már a játékok inkább filmek), amolyan retro-feeling... :-) Az utóbbi időben azért szorult háttérbe, mert elmerültem az Amiga programozásába.


Tehát szakmai előképzettség nélkül valahogy eddig is megoldottam a zene és az effektek programba ültetését... :-) ...néhány effektet én is készítettem microfon és a szám segítségével (minek is nevezik DubFX?), persze nem studió minőség, de legalább mókás... :-)

2013. szept. 20. 14:32
 35/47 anti paladin ***** válasza:

Nem kell nagy dolgokra gondolni, az elején legalábbis semmiképp, az elején - elvileg - elég a virtuális gép is az ismerkedéshez, aztán meglátom. A parancsorozást úgy értem, hogy ha szignifikáns előnyt jelent az a megoldás optimalizálhatóság, akármi terén, nem riadok vissza de alapvetően szeretem az egyszerű, elegáns dolgokat is. Mindkettőnek megvan a maga haszna és helye. Teszem azt nehogymár egy film indításához be kelljen gépelnem egy sornyi parancsot ahogy azt keményvonalas linuxos ismerősök csinálták. :)

Visual stúdióval sincs bajom, más területre ugyan de nagyon ajánlotta bátyám a gcc-t egy "kenyérpirítóhoz is van backend-je" jellegű szöveggel, gondoltam megnézem már magamnak (ha már a korábbi tervezet ugrott).

Kössz a tippet, kipróbálom a Debian-t.

2013. szept. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 Clairvoyant ***** válasza:

Ez jó :) Szeretem a kreatív hozzáállást, rengeteget olvastam játékzene szerzőkről, akiknek anno a szűk hardware keresztmetszet miatt trükközniük kellett a hangokkal, és az újabb és újabb technológiákkal amik tojtak a trendre és semmi nem volt kompatibilis semmivel :)


Hát azért van már 5 winyó anyag 8 tera méretben amit archiválni kéne :) Ha azt nézem, hogy ebből 2 tera amit azonnal kiírnék, ha lenne alternatívám, az pont az a lemezmennyiség, amit már leírtam - és akkor jön az, hogy irgalmatlan káosz van nálam, főleg ha épp aktívan dolgozok egy zenén, ott aztán elkeveredik minden :)

Zenerajongó vagyok, egész kellemes méretű gyűjteménnyel rendelkezem még szelektálva is :) Ezen kívül csak maga a szimfonikus hangkészletem megeszik 150 gb tárhelyet, nem beszéltem még a basszusgitár processzorokról, gitár modellezésről (mert azért egy erősítőt csak úgy megvenni százezrekért nem jó móka, főleg ha nem válik be), dobprogramokról, stb... és ez még egy szűk keresztmetszet, mert nem próbálok ki minden típust, amire lehetőségem lenne :) Akkor azt hiszem, külön szerverparkot kéne fenntartanom :) És akkor az említett wav formátum, ami aztán tényleg felzabál minden maradék helyet :) A játékokról, filmekről se feledkezzünk meg...


Imádtam a commodore idők játékait, ha azt nézem, abból a kis gépből milyen dolgokat hoztak ki, azt kell mondjam, kreativitás terén visszaléptünk jó pár lépcsőt az idő múlásával.

Amúgy abszolút laikus kérdés, mennyivel nehezebb amigára programozni? Nekem az teljesen kimaradt az életemből. Egyáltalán lehet ezt a nehézségi fokot "mérni"?

2013. szept. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:

anti paladin


Ha GCC-zni akarsz, akkor MinGW, azzal tudsz fortran-t is meg ADA-t is, meg kenyérpirítót is... :-) ...linux emuláció nélkül szabadon! Mindenesetre engem azok a dolgok is érdekelnének, amelyeket csinálsz vagy szándékozol... ...akármekkora dolgok is...



Ismeretlen zeneszerő


...csak nem tán olvastad a Pixelhősök című könyvet? :-) ...nos igen amikor a legelső PC-met megkaptam, abban 112MiB HDD volt és őrültnagy volt... :-) ...én megrögzött Commodore Plus/4-es voltam, nekem is kimaradt az életemből az Amiga (csak kb. másfél éve vettem az első Amigát, kiváncsiságból), ugyanis rábeszéltek a PC-re, mondván a csapból is az fog folyni... ...a napokban kezdtem el programozni az Amiga hangprocesszorát, és meglepően könnyű, legalábbis eddig, 4 különböző csatorna van, amelyeket lehet modulálni is egymással, és külön-külön, meg akár egyszerre is meg lehet szólaltatni, akár sztereóban is... ...jelenleg PC-n előkészített RAW (8bit 11025Hz signed) effekteket tudtam lejátszani Amigán, és örültem... :-)

2013. szept. 20. 17:49
 38/47 anti paladin ***** válasza:
Semmi komoly, elso korben a cel az hogy a progim egy altala generalt fajlt elkuldjon pendrive-ra, aztan bekerje onnan. Kesobb bonyolitanam azzal, hogy valami egyedi eszkoz azonosito segitsegevel csak egy eszkozt fogadjon, aztan meg kesobb esetleg megprobalom kombinalni valami gpl bootloaderrel plusz kitalalni valami eljarast amivel a progit onmagat titkositom a visszafejtes megnehezitesere.
2013. szept. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:

anti paladin


Hmmm, első olvasatra nem is értettem... :-) ...mi a célod? :-)


1.: Generál egy fájlt, milyen fájlt, minek?

2.: Elküldi pendrive-ra? Miért nem egyből a pendrive-on hozod létre a file-t? Kezd vírusgyanús témának tűnni... :-)

3.: Általában minden eszköznek van egyedi azonosítója, nade miért csak egy eszközt fogadjon? ...és mi lesz az eszközzel a célja?

4.: Tehát valami olyasmit akarsz csinálni, hogy a pendrive-odon tárolt adatokat titkosítsd?

5.: Ehhez miért kell GCC, Linux emuláció alatt? :-)

2013. szept. 22. 21:23
 40/47 A kérdező kommentje:

Szóval itt a link, ahol megtudhatjátok milyen a magyar ember... :-)


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..


(mellesleg a fenti keresőbe beírva az "Amiga"-szót is kiadja, a legtöbb választ kapott kérdést kell választani :-))


Jó szórakozást!

2013. szept. 24. 13:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!