Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD processzor télleg rossz?...

AMD processzor télleg rossz? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az igaz hogy az amd processzor az nagyon könnyen elromlik, vagy befüstöl vagy valami?

Mert valaki azt mondta nekem hogy az Intel jobban megéri mert nem füstöl be,nem romlik el stb ...



2013. szept. 17. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az Intel is ugyan úgy el tud romlani, de mai prociknál egyiknél sem jellemző, hogy olyan könnyen kivégeznéd. Nem rossz az AMD, 200,000Ft alatti konfigokba meg sokkal jobban megéri az AMD, mint az Intel.
2013. szept. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Osynho ***** válasza:
-.- Ezt a b@romságot... :D
2013. szept. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akinél elfüstöl egy processzor,legyen az Intel vagy AMD,azt az embert gyámság alá kell helyezni.


Meg azt is aki ilyen baromságokat egyátalán fontolóra is vesz.

2013. szept. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

kinek a pap kinek a paplan

valaki intel valaki amd párti..


az amd olcsóbb az intel drágább.

2013. szept. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Osynho ***** válasza:

"amd processzor az nagyon könnyen elromlik, vagy befüstöl"


Ez nem kinek a pap kérdése, ez nem igaz! :)

2013. szept. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem írtam hogy igaz :D
2013. szept. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Hironnad ***** válasza:
Saját tapasztalatból mondom, h hülyeség, hosszú évek óta amd procikat használok, az előző 4-5 évig duruzsolt tökéletesen, hiba nélkül és csak azért cseréltem le, mert már igen csak lassú volt az új játékokhoz. És a mostani is tökéletes!!
2013. szept. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez egy ősi legenda. Volt régen egy videó, ahol játszottak Quaket, vagy Unreal Tournamentet egy gépen, amiben AMD processzor volt. Ez elég régen történt, a procinak nem is volt kupakja. (fémsapka)

Mármost a gép nem gépgázba volt beépítve, hanem ki volt rakva az asztalra és full terhelés alatt, tehát játék közben levették a processzorról a hűtőt. Ezután a processzor hamar túlmelegedett és elfüstölt. Hasonló teszt alatt az Intel proci lekapcsolt. Megjegyzem, AMD oldalon ANNAK IDEJÉN még nem volt lekapcsolásvédelem, valószínűleg. De ez legalább 10 éves dolog és mint kiveheted a szövegből, egy extrém körülmény. AMD processzorkkal még sosem volt bajom, pedig a mostani a harmadik amim van. Mindet jobb teljesítményűre cseréltem le és nem meghibásodás miatt.


Persze ma is tönkretehetsz egy processzort, akár Intel, akár AMD, ha például erősen túlfeszeled a BIOS-ban/EFI-ben, de normál használat mellett valószínűleg sokkal hamarabb megy tönkre egy alaplap vagy memóriamodul, mint a processzor maga... általában túléli a többi komponenst.


Szóval ha ez tart vissza az AMD-től, ne legyen úgy.

2013. szept. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tessék, megtaláltam:

2001-es videó.

http://www.youtube.com/watch?v=y39D4529FM4


Rosszul emlékeztem, az Intel se kapcsolt le.


Manapság a processzorokon már fémsapka van a hűtő és a mag között és általában a gép lekapcsol ha elér egy bizonyos hőmérsékletet. Annak idején még nem volt beépítve ilyen védelem.

2013. szept. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
igen. erről beszéltem. köszi a választ.
2013. szept. 22. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!