Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van 2 darab 500GiB-es WD...

Van 2 darab 500GiB-es WD (szinte mindenben megegyező) HDD a gépben, évekig semmi gond nem volt, majd egyszercsak egyre sűrűbben nem ismeri fel indításkor azt amelyikről boot-olna a rendszer. Mi lehet a gond? HDD vagy MOBO?

Figyelt kérdés
Gigabyte DualBios-os alaplap. Ha megpiszkálom a SATA kábeleket, akkor van amikor pár napig jó minden, aztán kezdődik minden előlről. A HDD-k egészségi állapota jó a Linux diagnosztika szerint, és nem is adnak ki furcsa hangokat sem. Ha elindul a gép, aztán semmi gondot nem tapasztalok. Sőt újra is indíthatom a gépet, akkor is jó. A probléma akkor jön elő, ha ki van kapcsolva és nem használtam egy ideje (pl. fél nap vagy 1 nap).

2013. szept. 22. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
500GB-os WD igen csak jó étvágyú, szóval valószínű a tápegységgel van a probléma. Álló állapotról nem kéne annyi idő alatt felpörgetni, hogy bootolni tudjon róla. Egy jobb márkájú (drágább) 300-400Wattos táppal többre mész mint egy névtelenebb 500W-ossal. Nekem is volt hasonló problémám már.
2013. szept. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem szinte ugyanez volt a probléma. Az volt a baj hogy lefagyott néha a rendszer és nem reagált, kikapcsoltam nem indult átraktam a SATA kábelt egy másik csatlakozóba, jó volt pár napig utána pedig már egyikkel se indult. Az alaplap volt rossz mivel átraktam egy másik gépbe és ott működött a HDD.
2013. szept. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőkész válaszokat.


A tápom nem névtelen, hanem CHIEFTEC, tudtommal nem rossz márka és a típusa: GPS-500AB A... ...persze az elmúlt évek alatt volt pár áramszünet és lehet, hogy mondasz valamit, de ha igazad van, akkor működés közben is le kellene fagynia, legalább néha, de ilyen nem történik!


Én is gyanakszok az alaplapra, de a Gigabyte-ot is nagyon dicsérik...


Szóval várom a további észrevételeket...

2013. szept. 22. 23:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Igen, én is alaplapra gyanakodtam eleinte, de 80GB-os lemezzel egyből bootolt elsőre. Kicseréltem a tápot (régi FSP) és megoldotta. Egyébként menet közben már nem volt probléma. Álló állapotból indulva nagyobb az energiafelvétele mint már mozgásban. Mielőtt lapot cserélnél, húzd ki az egyik fogyasztót, ha úgysem indul elsőre, kérj kölcsön egy tápot. Ha ezután sem jó, akkor alaplaphiba. De ezt majdnem kizárnám. Ha rossz az alaplap, akkor az sokadjára sem indul, ahogy pl kondenzátor eldurranáskor sem.
2013. szept. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tehát azt mondod, hogy a tápegység? De mi történt a tápegységgel? Megfáradt? Évekig bírta és egyszercsak nem? Tegnap például elsőre elindult. Régebben a gépeimmel sohasem voltak ilyen problémák, hiába na fejlődik a technika, kár, hogy visszafelé... :-)


Van, amikor nem indul el elsőre és akkor nyomok reset-et a gép oldalán, aztán sem ismeri fel, és ez így meg néhányszor.


De majd lehúzom a tápról az optikai tárolókat, ha az elég, megfogadván az észrevételedet.


Most már ideje lenne kiderítenem mi a baja, mert már új gép összeállításán fáradozom... :-)

2013. szept. 24. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!