Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Károsítja-e az alkatrészeket...

Gábor_79 kérdése:

Károsítja-e az alkatrészeket az extrém alacsony hőmérséklet? Történetesen az utcai 10-12 C°. Télen értelemszerűen hidegebb.

Figyelt kérdés
Nem a szabadban használom a gépet, csak mindig nyitva van az erkélyajtó kisállat miatt. Ha már megy a gép nem is olyan vészes, de bekapcsoláskor 20 esetleg 30 fok hőmérséklet-változás van egy pillanat alatt(legalábbis a CPU-ban). egy kép 7 perccel bekapcsolás után: [link]
2013. okt. 6. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
A használati utasításban elvileg benne van, hogy milyen hőmérsékleti tartományban használható károsodás nélkül a készülék. Úgy gondolom, hogy ez még belefér.
2013. okt. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Panda Péter ***** válasza:
extrém alacsony hőmérsékletnek inkább a folyékony nitrós/héliumos hűtők által nyújtott hőmérsékleteket mondanám. ettől nem lesz semmi baja.
2013. okt. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 pinkpancser ***** válasza:
Probléma abból lehet, hogy hidegebb részeken kicsapódhat a pára, amit a legtöbb alkatrész nem szeret. Meg a BGA nem biztos, hogy értékeli majd a nagyobb hőingadozást.
2013. okt. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, díjaztam a válaszokat. Azon agyaltam még, hogy ilyen körülmények között lehúzhatnám-e a proci ventilátorát, ugyanis az a leghangosabb, mert lecseréltem a gyárit: [link]

Bízhatok-e a "throttling-ban" azaz a beépített hőmérséklet védelemben? A processzor I5-ös.

2013. okt. 6. 14:32
 5/6 pinkpancser ***** válasza:
Próbáld meg 1 revoltec-el :)
2013. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megvan a gyári Thermaltake is, csak olyan nyűg volt a rögzítés, hogy eldeformálódtak kicsit a bordák. Na nem végzetes.
2013. okt. 6. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!