Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elfáradhat a processzor?

Elfáradhat a processzor?

Figyelt kérdés
Mostanában azt vettem észre hogy sokkal lomhább a gépem, mint eddig. Ha YT-on zenét hallgatok és lapot váltok, a zene megáll egy másodpercre, majd megy tovább. És más online zenemegosztón is hasonlóan viselkedik. A görgetés mintha laggolna a weblapokon, ilyesmiket fedeztem fel. A rendszer újratelepítéssel sem oldódott meg. Egy 2 magos, 2.5Ghz-es CPU van a gépben, melyhez 2 Gb RAM társul. Előfordulhat az, hogy a processzor egyszer csak elfárad, és nem működik olyan pöpecül, mint új korában? 4-5 éves lehet ez a konfig. Korábban észrevehetően gyorsabb volt. Feladatkezelőben nem mutat semmi extrém CPU használatot. Esetleg van a HDD sentinelhez hasonló program CPU ellenőrzésre?
2013. okt. 21. 18:06
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
49%

Nem rossz gondolat végülis, csak hülyeség.

Áramkör nem tud kopni, meg elfáradni.

A gépedet újra kell rakni, mert nem tartod karban.

Ha újrahúzod a rendszert egyből fürge lesz megint.

Felesleges ilyen régi rendszernél már tisztítgatni.

2013. okt. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

"A rendszer újratelepítéssel sem oldódott meg."

És nem csak frissítettem, hanem formáztam a vinyót. Ja, azt nem írtam, hogy HDsentinelben a 2 vinyó 100%-ra teljesített.

2013. okt. 21. 18:11
 3/40 anonim válasza:
15%
Az első nemigen ért hozzá :D
2013. okt. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Hát nem.
2013. okt. 21. 18:20
 5/40 anonim ***** válasza:
55%
Többet ért hozzá, mint ti ketten együttvéve. Na mindegy. Másfelől meg, ha valami kókány Windows-t raksz rá, akkor tök mindegy, hogy friss-e vagy sem, ha lefogja a gépedet.
2013. okt. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Hát ha ért is, olvasni biztos nem szeret. Utolsónak pedig, ezt az oprendszer használom már több mint 2 éve, ne mond már hogy eddig jó volt, most pedig nem. Bírom, hogy itt okoskodik mindenki, de egy értelmes válasz nem bír adni. Csak annyit hogy húzd újra a rendszert.
2013. okt. 21. 18:27
 7/40 anonim ***** válasza:
74%

Elsőnek igaza van, a processzor nem fárad el, ez kapitális hülyeség. Sokkal érdekesebb dolog, hogy az új böngészők és beépülők (ld. Adobe Flash) sokat fognak a régebbi gépeken.

G.

2013. okt. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Jó, én sem úgy értettem hogy elfárad, hanem gyengül a teljesítménye. Na mindegy.
2013. okt. 21. 18:38
 9/40 anonim ***** válasza:
56%

Milyen rendszert használsz, win7 vagy xp, ez nem derül ki.

Xp-nél a töredezettség jelenthet bajt, illetve a túl kicsi partíció, esetleg a böngésződben túl kicsire vetted a használható tárhelyet.

A Super PI ellenőrzi, mennyire gyors a procid, vannak referenciaértékek.

Lehet baj az energiagazdálkodással, fent van az Energy Saver és nem veszi fel a proci órajelét, amikor használatban van, nálam ilyen probléma volt.

Lehet vírus, ami állandóan dolgoztatja a CPU-t vagy használja a netet.

VGA driver rendben van?

2013. okt. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
58%

Az meg a másik, hogy a sok frissítéssel mindig nagyobb fájlokat kell betöltenie a gépnek, ezért is lehet lassabb.

Az lehet hogy én nem tudok olvasni, mert elfáradtak már az áramköreim.

2013. okt. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!