Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elfáradhat a processzor?

Elfáradhat a processzor?

Figyelt kérdés
Mostanában azt vettem észre hogy sokkal lomhább a gépem, mint eddig. Ha YT-on zenét hallgatok és lapot váltok, a zene megáll egy másodpercre, majd megy tovább. És más online zenemegosztón is hasonlóan viselkedik. A görgetés mintha laggolna a weblapokon, ilyesmiket fedeztem fel. A rendszer újratelepítéssel sem oldódott meg. Egy 2 magos, 2.5Ghz-es CPU van a gépben, melyhez 2 Gb RAM társul. Előfordulhat az, hogy a processzor egyszer csak elfárad, és nem működik olyan pöpecül, mint új korában? 4-5 éves lehet ez a konfig. Korábban észrevehetően gyorsabb volt. Feladatkezelőben nem mutat semmi extrém CPU használatot. Esetleg van a HDD sentinelhez hasonló program CPU ellenőrzésre?
2013. okt. 21. 18:06
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
26%

Ezt te sem gondoltad komolyan.

Az elfáradás, meg az elavulás két külön dolog.

2013. okt. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Aida-val megnéztem a hőfokokat, de nem nagyon értem a CPU részét. CPU:49°C, CPU 1. mag:59°C, 2.mag 59°C. Most melyiket kell figyelembe venni? GPU: 56°C. HDD: 36°C (mind kettő)
2013. okt. 21. 21:00
 23/40 Rasta Joint ***** válasza:
73%
Alapjáraton 60 fokosak a magok? Az nem túl jó. Ajánlott lenne a hűtőket kitakarítani, a procit újrapasztázni.
2013. okt. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Van még egy kis pasztám, holnap megcsinálom.
2013. okt. 21. 21:25
 25/40 anonim ***** válasza:
86%
Ha túlmelegedne, akkor újraindulna a gép vagy fagyna, nem lelassulna, ilyen nincsen. Nekem nagyon gyanús a vírus, ettől függetlenül az 59 fok alapjáraton, az azt jelenti, hogy használat közben simán 70 környéke, ez nagyon sok bármelyik processzornak.
2013. okt. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem vegyél RAM-ot bele. Nekem egy átlagos géphasználat, amikor zene megy face meg ilyesmik 2 giga RAM-ot esznek.
2013. okt. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
43%

theskunker ne legyél már nevetséges.

Az köztudott, hogy minden anyag egyszer elfárad ez vonatkozik a proci vezérlőegység vagy vezérlőáramkörére is. 8 osztályos fizika!

2013. okt. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
Ma szétszedtem a gépet, és kiderült hogy a procihűtő lötyögött a procin. A bolhapatentek már annyira elkoptak, hogy elengedik az alaplapot. Tettem rá új pasztát, és nagy nehezen rögzítettem a hűtőt. Majd elválik mi lesz belőle. Gondolkoztam hogy veszek belem RAM-ot, de nincs most arra cashmoney.
2013. okt. 22. 15:23
 29/40 anonim ***** válasza:
46%
Ja jó drága, mondjuk én bele vágok. Meg egy új Videokártyába.
2013. okt. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
56%

"Az köztudott, hogy minden anyag egyszer elfárad ez vonatkozik a proci vezérlőegység vagy vezérlőáramkörére is. 8 osztályos fizika!"

Igen X ezer év alatt lebomlana a processzor alkotóelemeire is...

Ott a gond azonban, hogy a kérdező elfáradás alatt teljesítménycsökkenést értett. Az teljesen helyes feltételezés, hogy a processzor vezérlőáramkörei idővel tönkre mehetnek. De ez nem abban nyilvánul meg, hogy csökken a teljesítmény, hanem abban, hogy el sem indul az egész hóbelevanc!

G.

2013. okt. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!