Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elfáradhat a processzor?

Elfáradhat a processzor?

Figyelt kérdés
Mostanában azt vettem észre hogy sokkal lomhább a gépem, mint eddig. Ha YT-on zenét hallgatok és lapot váltok, a zene megáll egy másodpercre, majd megy tovább. És más online zenemegosztón is hasonlóan viselkedik. A görgetés mintha laggolna a weblapokon, ilyesmiket fedeztem fel. A rendszer újratelepítéssel sem oldódott meg. Egy 2 magos, 2.5Ghz-es CPU van a gépben, melyhez 2 Gb RAM társul. Előfordulhat az, hogy a processzor egyszer csak elfárad, és nem működik olyan pöpecül, mint új korában? 4-5 éves lehet ez a konfig. Korábban észrevehetően gyorsabb volt. Feladatkezelőben nem mutat semmi extrém CPU használatot. Esetleg van a HDD sentinelhez hasonló program CPU ellenőrzésre?
2013. okt. 21. 18:06
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Win7-em van, 32 bites. ( azt olvastam, hogy ez talán kevesebb memóriát eszik) Nem használok semmilyen energiagazdálkodó programot. Van egy 80 és egy 250 Gb-os HDD-m, a Windows a 80-Gb-osra van telepítve, illetve ott vannak még az alapvető programok is. De tényleg semmi extra. A Catalyst-ot most tettem fel pár napja, nem hiszem hogy gond lehet vele. A programot, amit írtál kipróbálom, és futtatok egy online víruskeresést is.
2013. okt. 21. 18:46
 12/40 anonim ***** válasza:
56%

" ezt az oprendszer használom már több mint 2 éve, ne mond már hogy eddig jó volt, most pedig nem"


Hát igen. 2 év alatt annyi szemét kerül a gépre és a registrybe, hogy az már jelentősen lassíthatja a gépet. Esetleg a proci hűtése sem megfelelő - újrapasztázás -, így a túlmelegedés megakadályozása miatt is visszavehet a teljesítményéből. Olyan jó, hogy hozzá nem értő kapásból "lehozzánemértőz" hosszú ideje hasznos válaszokat írókat, mert szerinte az hülyeség.

2013. okt. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
De hogy lehet valaki ilyen sötét?? Hányszor idézzem még magam? " A rendszer újratelepítéssel sem oldódott meg." Tehát a jelenlegi Windows még nincs egy hetes. Érted? Még olyan friss, hogy meleg. Hogy írhatom le még, hogy megértsétek?
2013. okt. 21. 18:49
 14/40 anonim ***** válasza:
59%

"4-5 éves lehet ez a konfig. Korábban észrevehetően gyorsabb volt."

"ezt az oprendszer használom már több mint 2 éve, ne mond már hogy eddig jó volt, most pedig nem"

Nemtom, hogy hány éves lehetsz, de 18évesen meg 70évesen is uaz az ember vagy/leszel, csak a képességeid már nem lesznek arányban a vágyaiddal. 5év az informatikában kb. egy emberöltő, csak te átaludtad ezt az időt, és ezért nem is tudatosult benned....

Má', ne haragudj, de egy lófütyi a géped a mostani követelményekhez. A 2gigás ramkirály! OMG!!!


"YT-on zenét hallgatok és lapot váltok, a zene megáll egy másodpercre, majd megy tovább"

Pl. az évek alatt a szoftveres környezet is rengeteget változik. A flash -meg vele a jutub- ráadásul napról-napra sz.arabb, és nem évről-évre.

Ebbe a problémába még komolyabb gépekkel is belefutnak.


Ez így szokott megtörténni: egyszer csak már Qrvára idegesít, hogy annyira tetű a géped, és egyre fokozódik a vágyad, hogy ne félnapig nyisson meg egy videót, és elkezdesz spórolni egy új gépre...

2013. okt. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
0%
2 éve ugyanazt a rendszert használod, és itt sötétezel le mást, hogy ő a hülye?
2013. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Na tessék még egy új srác. Én leírtam a problémáimat, az okosabbak leírják mit gondolnak. Nem lebaszni kell a másikat, hanem segíteni rajta. Eddig erre 1 darab ember volt képes. De látom nem értitek az a "2 éves az oprendszerem" témát. Csak hogy világos legyen: 2 éve kiírtam egy windows7-et lemezre, és mindig arról telepítem újra a rendszert. Ismét leírom, hogy legutóbb szombaton telepítettem újra. Másrészről, a legutolsó kommentjének végét talán hasznosnak vehetem.
2013. okt. 21. 18:56
 17/40 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem vissza kéne vegyél az arcodból kicsit.
2013. okt. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Szerintem nem.
2013. okt. 21. 19:02
 19/40 Rasta Joint ***** válasza:
66%
Esetleg nézd meg a CPU hőmérsékletét, előfordulhat, hogy a régen pasztázott processzor, vagy nem takarított hűtő miatt túl meleg a CPU.
2013. okt. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
42%
Igen is helyesnek tartom azt a kifejezést, hogy elfárad a proci. Persze nem a proci fárad el, hanem benne központi feldolgozó egység (vezérlőegység vagy vezérlőáramkör), ekkor mondhatjuk, hogy a proci elfáradt. Úgy mint a tápban levő kondik, vagy az alaplap kondija is egy idő után elgyengülnek (elfáradnak). Szóval aki nem hallott ilyenről azt megnyugtatom, hogy használják ezt a kifejezést.
2013. okt. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!