Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik 5.1 szettet érdemes?

Melyik 5.1 szettet érdemes?

Figyelt kérdés

Sziasztok

[link]

ezt néztem ki , sajnos ez a max anyagilag , hosszútávra szeretném megvenni, most egy orion 585 szettem van de már fél hangerőn zörög csattog , nem tudjátok hogy ez is ilyen és ezzel sem járnék jobban vagy ez már azért normálisan van összerakva? előre köszi


2013. okt. 29. 09:53
 1/3 soccerway ***** válasza:
teszt és hsz-ek: [link]
2013. okt. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is ilyet használok egy 6m hosszú, 3,5m széles szobában , teljesen meg vagyok vele elégedve, magas hangerőn szépen betölti a teret. Filmnézésre, játékra tökéletes, viszont zenehallgatásnál nem árt a megfelelően beállított equalizer használata.


Nálam az alábbi beállítás elég sokat javított a zenei élményen:


31 Hz-nél csináltam egy meredek -12 DB-es vágást (azért, mert egy ilyen viszonylag olcsó hangfalszett mélynyomója úgysem képes visszaadni a 40 Hz alatti hangokat, amit vissza is ad belőlük az csak lomha puffogás, erőlködés, ezért célszerűbb levenni róla ezt a terhet, hogy ezáltal a 40 Hz feletti mélyeket kevesebb erőlködéssel, tisztábban legyen képes visszaadni)

62 Hz-nél változatlan 0 DB értéken hagytam(mivel a mélynyomó a hangrendszer legerősebb eleme, ami kellően erős mélyeket ad alapból is, ez fokozottan igaz a 60-100 Hz közötti tartományra)

125 Hz-nél 1,1 DB-t emeltem az EQ-n

250 Hz-nél 2,2 DB-t emeltem

500 Hz-nél 3,3 DB-t emeltem

1 Khz-nél 4,5 DB-t emeltem

2 Khz-nél csökkentettem -3 DB-t (mert magas hangerőn elég fülsértőnek találtam ezt a frequenciatartományt, túl hangos a többi tartományhoz képest)

4 Khz-nél 1,5 DB-t emeltem

8 Khz-nél 4 DB-t emeltem

16 Khz-nél változatlan 0 DB értéken hagytam


Ezzel a beállítással sokkal dinamikusabbá vált a hangkép, a vokális témák természetesebbnek hatnak, a zenében megszólaló egyes hangszerek, sávok jobban elkülönülnek egymástól, mintha EQ használata nélkül használnám a rendszert. Egyéb esetben nem szívesen nyúlok EQ használatához, pl: A Sennheiser vagy Beyerdynamic fejhallgatóimat teljesen nyersen, mindenféle szoftveres bűvészkedés nélkül használom, mert az EQ csak bepiszkítaná a sajátos, önmagában is szerethető hangkarakterüket. Na de ez már Hi-Fi kategória, egész más téma, mint egy átlagos PC-s játékra és filmnézésre szánt 5.1 hangfalszett, aminél sajnos kénytelenek vagyunk EQ-hoz nyúlni, hogy a zenehallgatás megüsse az élvezhető szintet.

2013. okt. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Zenehallgatásra inkább ezt javasolnám:

[link]


Igaz, hogy csak 2.0, így nem lenne 5.1 térhangzásod, de cserébe megkapod az árkategória egyik legjobb zenei hangélményét, ami játékra, filmre is tökéletesen megfelel.

2013. okt. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!