Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha vennék nagyobb ramot...

Ha vennék nagyobb ramot gyorsabb lenne a gépem?

Figyelt kérdés
jelenleg egy 256os van benne, mert elég régi gép csak azért kényszerülök ezt használni mert tönkre ment a laptopom és sajnos nem tehetem meg, hogy vegyek egy újat most. igazándiból csak internetezésre használnám meg film nézésre, de azért ezzel eléggé döcögősen megy.:)
2013. nov. 3. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Netezés mindenképp gyorsabb lenne, de filmnézésnél alighanem nem ez a szűk keresztmetszet. RAM mennyiségéből ítélve egy P2-P3 korebeli gépről lehet szó, ennek pedig a modern (x264-es) kodekek már soknak bizonyulhatnak, nekem is szenvedett anno az 1.8GHz-es Sempronom (GPU gyorsítás nem volt, és kétlem, h tiédben lenne).
2013. nov. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
p4es és xp van rajta
2013. nov. 3. 22:39
 3/10 A kérdező kommentje:

írok pár adatot amit az AIDA64 nevű programmal néztem meg most, hátha segít valamit belőni hogy mégis érdemes-e valamit kezdeni vele egyáltalán :D


CPU: 2633 MHz (26x101)

alaplap: gigabyte GA - 8I848P - G(5 PCI, 1 AGP, 3DDR DIMM

videókártya: radeon 9600 series (128MB)

3D gyorsító: ATI 9600 SE (RV350)

2013. nov. 3. 22:49
 4/10 BM-Striker ***** válasza:
Xp-hez 2gb az ideális saját tapsztalatom szerint, de legalább 1gb erősen ajánlott.
2013. nov. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát ehhez a géphez vészesen kevés a 256 MB RAM, 1 GB minimum kéne. CPU mondjuk még mindig kérdéses (lehet, hogy egy Celeronról van szó), viszont netezésre elég lehet (amennyiben az nem flashes játékokat takarja).
2013. nov. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
szóval ha vennék bele egy 2gigás ramot lényegesen gyorsabb lenne? játszani egyáltalán nem szeretnék rajta egyébként, kinőttem már abból :D és ha bemegyek egy számítógépes boltba mit kéne ahhoz tudnom, hogy milyen ramot szeretnék? és körülbelül mennyibe kerülne? bocsánat a hülye kérdésekért de nem igazán vagyok otthon a témában.
2013. nov. 3. 23:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Ebbe DDR(1) memória kell, amelyből 2 giga ~12e körül van. Viszont filmnézésen ez aligha gyorsít.
2013. nov. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
konkrétan a filmnézéssel nincs is a probléma (amíg nem interneten van persze:D) de a letöltött filmek simán futnak HDban. igazából arra voltam kíváncsi, hogy ha vennék egy 2 gigás ramot is így kéne-e szenvedni az internetezéssel, hogy mire megnyitódik a google chrome 3szor megetetem a gyerekeket :D
2013. nov. 3. 23:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Az természetesen javulna, mivel 256 MB RAM már magának az XP-nek is kevés, nem hogy egy mai böngészőnek.
2013. nov. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget! és akkor csak annyit kell tudni erről, hogy DDR(1) ram kell bele ugye? a többit meg tudni fogják a boltban gondolom
2013. nov. 4. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!