Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek a Notebookom vagy...

Szerintetek a Notebookom vagy a routerem hibás?

Figyelt kérdés
Nos olyan problémám van hogy kb 2 hónapja internetszolgáltatót váltottunk és ezzel együtt 3x-os internet kapcsolatra... azaz 5 ről 15 megabitre... előtte semmi baj nem volt de a hiba szinte egyből jelentkezett miután bekötötték az uj netet... ( még aznap éjszaka ) a hiba jelensége az hogy van egy 54 megabites routerem és valamiért rendszertelen időközönként a notebookomról mindig elmegy a net... de úgy hogy nem csak az én routerem jelét nem látja hanem senki másét ami a környéken van.. újraindítás után viszont jó egy darabig... majd megint elmegy... úgy kezdte hogy a 15 megabitből nem jött át rendesen csak 8-10 meg megszaggatta a netet... aztán átnéztem a wifi kártyám beállításait... át állítottam néhány dolgot mint pl hogy B-re G-re vagy N-re állítani a wifikártyát... amit utána természetesen visszaállítottam arra amin volt... de mégse lett jó... hanem egyszer csak magát elkezdett nőni a sebesség először csak egy majd két megabittel... majd bejött a 15 megabit... és onnantól egyre jobban szaggat... volt szerencsém pár napig még az ősszel egy 25 megabites internetkapcsolatot használni ott azzal nem volt semmi gond... ( persze ez nem itthon volt és nem ezzel a routerrel ) de a notebook ugyan az mindkét esetben is... ezt ugyan úgy csinálja a belső wifikártyát használva mint egy külső USB-s wifiadapterrel... a router volt bent garanciális javításon... cseréltek benne tápot és ahhoz való adaptert is... nos szerintetek melyik lehet a ludas? az én notebookom vagy a router?

2013. nov. 15. 15:07
1 2
 1/15 anonim válasza:

Milyen router, milyen notebook?

Nem tudsz szerezni valahonnan egy csere routert, kipróbálni azzal?

2013. nov. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Packard Bell EasyNote F5211HC260HG notebook és egy TP-LINK TL-WR340GD Router
2013. nov. 19. 19:55
 3/15 A kérdező kommentje:
vettem egy másik router... egy 300 Mbiteset... azzal is ugyan ez a probléma...:S holnap viszem vissza a szervízbe garanciára a notebookom...:/
2013. nov. 20. 21:18
 4/15 anonim válasza:
Pedig a TP-Link routerek jók szoktak lenni, de fura, hogy máshol meg megy. Esetleg driver frissítést kéne megnézni.
2013. nov. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
driver frissítés is volt... és az a gáz hogy külső adapterrel sem jó... mert úgy elmegy hogy nem csak a miénket de azokat sem látja ami a környékben van... ujraindítás után minden rendben pár óráig... de viszont egy másik notebookon ( HP 630 ) semmi gond sincs meg egy asztali gépen amiben egy régi EDIMAX wifiadapter van... nincs velük semmi gond csak az enyémmel...
2013. nov. 20. 22:06
 6/15 A kérdező kommentje:

ma hoztam haza a szervízből... aztmondták hogy bios-t frissítettek meg hogy nem jó driver volt nála fent... és azt is kijavították... hazahoztam... most ugyan úgy rossz...

mi baja lehet szerintetek?

2013. nov. 22. 18:31
 7/15 anonim válasza:

Esetleg rá kéne nézni a wifi csatornákra akkor ahol laksz. Lehet, hogy túl sok router ad ugyanazon a csatornán, és zavarnak. Androidos mobilra tudsz leszedni hozzá appot:

[link]

Ha nagyon fedésben vannak, át kellene rakni másik csatornára a routert, hátha jobb.

2013. nov. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
ezek kivannak küszöbölve... vagyis már megtettem... van állandó jelleggel 2-3 jel meg még néha egynéhány beugrik ha mozgok a notebookkal a házban és olyan csatornára állítottam be ami nincs...
2013. nov. 22. 19:51
 9/15 A kérdező kommentje:
meg az a gáz hogy nem csak wifivel hanem lanon is szenved...
2013. nov. 22. 19:53
 10/15 A kérdező kommentje:
azt mondták az üzletben hogy letesztelték... youtube-oztak róla meg minden... és nem dobta le magát... hazahoztam elkezdtem netezni meg töltögetni vele... 2 óra mulva megszakadt... 1,8 MB/s os letöltés mellett... de van hogy nem kell neki csak alig egy óra és már ledob...
2013. nov. 22. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!