Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek a Notebookom vagy...

Szerintetek a Notebookom vagy a routerem hibás?

Figyelt kérdés
Nos olyan problémám van hogy kb 2 hónapja internetszolgáltatót váltottunk és ezzel együtt 3x-os internet kapcsolatra... azaz 5 ről 15 megabitre... előtte semmi baj nem volt de a hiba szinte egyből jelentkezett miután bekötötték az uj netet... ( még aznap éjszaka ) a hiba jelensége az hogy van egy 54 megabites routerem és valamiért rendszertelen időközönként a notebookomról mindig elmegy a net... de úgy hogy nem csak az én routerem jelét nem látja hanem senki másét ami a környéken van.. újraindítás után viszont jó egy darabig... majd megint elmegy... úgy kezdte hogy a 15 megabitből nem jött át rendesen csak 8-10 meg megszaggatta a netet... aztán átnéztem a wifi kártyám beállításait... át állítottam néhány dolgot mint pl hogy B-re G-re vagy N-re állítani a wifikártyát... amit utána természetesen visszaállítottam arra amin volt... de mégse lett jó... hanem egyszer csak magát elkezdett nőni a sebesség először csak egy majd két megabittel... majd bejött a 15 megabit... és onnantól egyre jobban szaggat... volt szerencsém pár napig még az ősszel egy 25 megabites internetkapcsolatot használni ott azzal nem volt semmi gond... ( persze ez nem itthon volt és nem ezzel a routerrel ) de a notebook ugyan az mindkét esetben is... ezt ugyan úgy csinálja a belső wifikártyát használva mint egy külső USB-s wifiadapterrel... a router volt bent garanciális javításon... cseréltek benne tápot és ahhoz való adaptert is... nos szerintetek melyik lehet a ludas? az én notebookom vagy a router?

2013. nov. 15. 15:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
meg aztmondták hogy ha új drivert töltök le azt ne az eszköz gyártójától hanem a notebookom oldaláról szedjem le... na jó... de ott mindenféle van hozzá csak realtek nincs is...
2013. nov. 22. 19:59
 12/15 anonim válasza:

Nem értem, mi az hogy ne az eszköz gyártójától. Nem ott van a notebook oldala, annál aki gyártotta?

Ki a netszolgáltató?

2013. nov. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Packard bell notebook és realtek a wifikártya... és aztmondta hogy a packard bell a realtek drivert az adott notebookhoz módosítva adja ki... és a netszolgáltató a kiskundorozsmai szélmalom kábeltv zrt
2013. nov. 22. 21:38
 14/15 anonim válasza:

Hát akkor ez a gond...

Konkrétan ezt a szolgáltatót nem ismerem, de ilyen kis cégeknél előfordulnak ezek a dolgok. Ha van ismerős aki náluk van, megkérdezném, nála jó-e minden.

2013. nov. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
úgynéz ki hogy sikerült helyrehoznom... az eszközkezelőben a wifikártya beállírásai közt volt egy olyan rész hogy wifi... abban volt két választható lehetőség... Wifi és Performance... és a Performance-en volt amit át állítottam wifire majd úgy este fél 10 körül elindítottam néhány száz gigányi letöltést... és igaz mikor reggel odaültem hibernálva volt.. de arra is rájöttem hogy miért csinálta... mert bevolt neki állítva az enegiaellátási beállítások közt hogy 360 perc tétlenség után hibernálódjon... naszóval ezt is kikapcsoltam... és a mai bejövő adatforgalmam már 87 GB és szakadás nélkül... előtte meg 1-2-3 óránként meg ujrakellett indítanom..
2013. nov. 23. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!