Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használhatom a régi gépem...

Használhatom a régi gépem töltőjét, ha csak az amperje kevesebb?

Figyelt kérdés

3,72Amper a régié, 4,74 a mostanié. a feszültsége mind2nek 19V. mind a 2 eredeti asus töltő, csak az új már érintkezési hibás :S



az itt olvasottak alapján megfelel, mert ugyanúgy néz ki, simán bele bírom dugni, a polaritás is azonos az ábra szerint. szerény elektronikai ismereteim alapján a régi teljesítménye P=U^2/I=19*19/3,42=105,56W, az újé P=19*19/4,74=76,16.


2013. dec. 9. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
használhatod
2013. dec. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen, csak lassabban tölti fel az akut. :-)
2013. dec. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A régi laptop töltője P = U * I = 19V * 3,72A = 70,68 W leadására képes, az új pedig P = U * I = 19V * 4,74 A = 90,06 W-tot (azaz 19,38 W-tal többet!) venne fel.


Tehát - pusztán a teljesítményadatokat figyelembe véve - a régi tápegység nem elegendő az új gép tápigényeinek ellátásához - vagyis nem érdemes használni.

2013. dec. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

a link lemaradt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__3..


köszönöm a gyors válaszokat, akkor nem próbálkozok inkább vele.:) (valamelyik képlettel nagyon összekevertem :D)

2013. dec. 9. 20:40
 5/6 anonim ***** válasza:

kevesebb a maximálisan teljesítménye, de töltőben, az aku feltöltéséhez számolt plusz is benne van.

még mindig jobb egy maximálisan kisebbel használni, és benne az akuval, mint megtört kábellel, ami tűzveszélyes is lehet.

2013. dec. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget.

egy szakember ismerősömmel megnézettem, és azt mondta,- már amennyit meg bírtam jegyezni, :D lehet, hogy rosszul mondom - az alaplapra ahol csatlakozik a tápcsatlakozó, ott van valami gond, letörhetett. még szerencse, hogy garis a laptop :)

azt mondta, tölthetem a kisebb amperessel, csak melegedni fog a kisebb teljesítményűm, és rosszabb esetben hosszabb idő után tönkremegy

2013. dec. 11. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!