Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meghibásodás szempontjából...

S.M.J. kérdése:

Meghibásodás szempontjából melyik a tartósabb, a hagyományos asztali PC, vagy a laptop?

Figyelt kérdés
Több okból ki kell cserélnem 8 éves asztali gépemet, de nincs közvetlen tapasztalatom a laptopokról.
2013. dec. 17. 07:42
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Lehet késői a válasz,de én pont az ellenkezőjét mondom majd :D

Volt egy asztali gépem,vagy is van is mert most is erről írom.

Na szóval 4 éves a gép,egyszer elvitték szervízbe gariba azóta szarabb,kb 50%-ra csökkent a teljesítménye,utánna meg kétszer kellet szerelőt hívni,először pl a proci ment tönkre benne,egyszer meg hirtelen nem is tudom mi,de azt is szerelő tudta megoldani.Egyszer meg megint megadta magát a proci,azt meg tudtam javítani de nagyon megdöbbentem mikor kiszereltem a procit,és azt vettem észre hogy a tüskék elhajlottak,köröm csipesszel megcsináltam (1 órát elvett az életemből)aztán jó lett,néztem az adatokat és a valaha mért legmagasabb hőfoka 60fok volt,az is nyáron szóval biztos nem a melegtől hajlottak el a tüskéi,meg hát le is kapcsolta volna magát egyből a gép de nem,csak elment a kép...

Egyszer meg kitisztitottuk az egész gépet,új veniket vettünk bele,mármint rendszerhűtőt CPU hűtőt mindent,erre rá 1 évre úgy búg hogy az nem igaz,jobb fülem folyamatosan fáj miatta :/

Ehhez képest a bátyám laptopja volt neki egy régi,2007-ben vete 2013-ig működött,persze meg lehetett volna csinálni de 6-7 évet kiszolgált hibamentesen!

(Hozzá teszem hogy mintden évben elvitte valakihez aki kitakarította az egészet,újra pasztázta úgyhogy valszeg ez is közbe játszott a 7 éves üzemidő alatt,de hát na minden gépet ki kell tisztítani)úgyhogy ráérett a cserére,most egy Dell insprion 3537-es van neki,roh adt gyors és minden játék elfut rajta,és nagyon halk,játék alatt 23dB a zajszíntje,a proci pedig 55 MAXIMUM 60 fokos.

Úgyhogy én is laptopt veszek,persze aki 80 ezres sz ar laptopot vesz az ne csodálkozzon már hogy tönkre megy,sokan sírnak megkérdem mennyiért vette,90e...

Mondom mostmár értem,az összes olcsó laptop sz ar és nem egy fórum mondja hogy ne vegyél olcsó laptopot,laptopot 150-től érdemes igazán,a bátyámé 180 volt újonnan.

Úgyhogy jah,nekem többé nem kell asztali,alig várom megvehessem a 3537-est ezt meg kidobom a pics ába,így is sok helyet elfoglal az asztali,namek utállok már itt görnyedni,mennyivel kényelmesebb ágyban (persze valami kemény felületre rátéve hogy tudjon szellőzni) netezni,ha játszani akarok akkor meg ott a laptop asztal,nem magas,direkt ilyen ágyba való és laptop hűtő i van alatta,meg egér tartó is.

2014. jan. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Igazad van MicroSix.

Neked csakis laptop ajánlott,a facebookra meg a csetelésre még ez is sok.Ha az asztali gépedet szerelőhöz vitted javíttatni akkor az is reális kép hogy a proci lábait te hajtogattad ki,Hangosak voltak a ventik benne ez természetes ha,mint ahogy te is írtad,az olcsó az csak olyan is.A bátyád laptopja biztos szuper de ebben az árfekvésben közép kategóriáról beszélgethetünk játék terén.Az asztali gépek mellett elég sok érvet hoztak fel én nem fogom ragozni.Ha neked Petőfisen tetszik az a te dolgod de ne próbáld bemesélni hogy egy laptop jobb mint egy asztali.

2014. jan. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

11:

Ez tipikusan olyan, hogy te egy esettel próbálsz általánosítani a világra, egy elcseszett asztali gépeddel. Speciel én ha a saját tapasztalataimat leírnám, igazából rengeteg gépem volt máig, 5-6 asztali, 4-6 laptop, eddigi meghibásodási arány vegyes. Nyilván mindkettőnél fontos a minőség, de ugye egy 150 ezres laptop árán minőségi és jóval erősebb asztali gép hozható ki, a 90 ezres árán is bőven minőségi alkatrészekből tudod összeállítani a géped. A lényegi különbség pedig nem a meghibásodási arány, ami nem jelentős mértékben eltérő, de inkább az asztali gépnél ritkább, mivel ott nincs hordozás, hanem ha hiba van, akkor sokkal olcsóbb és kevésbé macerásabb a megoldás asztali gépnél.


Mondom ezt úgy, hogy jelenleg is laptopot használok, és kicsit sem vagyok asztali gép párti, inkább a laptopot preferálom, de tisztában vagyok a hátrányaival is.


Amúgy nekem is Inspironom van, és hasonló korú, és volt egy régebbi is, mindkettővel elégedett voltam, illetve vagyok, bár az újabbakról nem hallani annyira jókat. Viszont vicces, hogy minőségről beszélsz, mert ez consumer kategória, és a legolcsóbb Inspiron 100-as körül van, de nem rosszabb minőségben a 180-200 ezres Inspironnál, csak a vas gyengébb. Szóval azok a 90 ezres "gagyik" is egy minőségi kategória, mint bármely Inspiron, csak van köztük jobb, rosszabb is. Ami minőségben jobb kategória, azok az üzleti gépek, pl. Dell Latitude, HP EliteBook, Lenovo ThinkPad (de ebből nem mind az, pl. Edge nem), és ezek azonos hardverben is jóval drágább egy consumer kategóriás laptopnál. Tehát simán lehet, hogy valaki egy 90 ezres "gagyit" hosszú évekig használ egyszerű célokra, és ugyanolyan elégedett lesz vele, mint bátyád. Vagy nem, mert mint írtam, ma már rosszabb minőségben gyártják ugyanezeket.

2014. jan. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 P.O.C. ***** válasza:

Asztali gépet is lehet ésszel és ész nélkül is összeállítani. Egy bizonyos szintű hozzáértés tehát el kell, mert aki a boltos adott szituációra kreált véleményre hallgat, annak régen rossz. Az összeállítás minősége pedig nagyban fogja befolyásolni az asztali gép tartósságát és a megbízhatóságát. A 80-100 eft -os kategóriát laptopba tényleg nem szabad megvenni, de azért már olyan asztali gépet lehet venni, ami 10 év múlva is gép lesz. Az ár/érték arányról sem kéne tehát megfeledkezni.

A laptop hordozható ez tény. De mindenki döntse el magában ez a szempont mennyire fontos. Az okos telefonok világában, pl pár órát azzal is ki lehet bírni. Akinek elengedhetetlen a hordozhatóság a munkája miatt, annak ámen. De a többi mind csak gőg, és sznobizmus. Van egy Pentium M procis laptopom, de ezt is csak azért hagytam meg, hogy ha elmegyek házhoz hálózatot építeni, netet javítani, mégis legyen valami teszt alanynak. El se tudom képzelni, hogy nap hosszat egy sz@r laptop előtt görnyedve dolgozzak.

2014. jan. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Jézusom,bocsánat hogy élek, komolyan így letámadni valakit... Szánalmas!

Először is,kedves bunkó paraszt!

Nincsen faszbukom,és nem szoktam chatelni se,ha már beszélgetni akarok valakivel akkor inkább skype telefon vagy élőben teszem,nem mondom volt facebookom,de miután feltörték nem volt kedvem vissza menni rá (akkor is alig használtam)

Ventik pedig nem olcsók,a rendszerhűtők mind 2000e Ft-osok,a CPU hűtő meg egy TX3-as,

jah és nem bemesélni próbáltam,csak elmondtam hogy én inkább a laptopokat szeretem,én utálom az asztalit és érdekes módon több millió ember eggyetért velem,mert megnézheted a 2008-as asztali pc eladásokat meg mondjuk a 2013-asat,meglepően nagy csökkenést fogsz tapasztalni :)

Az meg lehet hogy rossz gépet fogtam ki,meglehet tényleg hogy pont selejt procit kaptam,a gépem meg nem volt elcseszett,nagyon is jó gép volt a maga idejében,jó mostmár 4 éves de akkor minden futott rajta maxon,úgyhogy annyira nem elcseszett!

Éngemet meg végképp nem érdekel annyira a teljesítmény,laptopon is simán elfut a BF3 akkor meg mi problémám lenne vele?

Az meg igen sajnos tényleg nem a legjobb minőségűek a laptopok,bár engemet annyira nem zavar mert mindennap nem hurcolászom,hetente egyszer illetve a házban szoktam cipelni ha kicsit félre akarok vonulni,és igen régen tényleg sokkal strapabírobb volt minden laptop,de hát most most tényleg akinek erős kell,vegyen üzletit :)

Viszont ez is szubjektív dolog hogy kinek mi tetszik,neked az asztali akkor nincs problémám vele,lehet nagy gamer vagy mert végig a teljesítményről beszéltél.

2014. jan. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

P.O.C!

Én teljesen egyet értek veled,bár az utolsó mondatodban nem én pont azt vettem észre hogy a gép előtt görnyedek,és nem egyszer hozzák ezt fel a asztali vs konzol háborúban hogy hogy kényelmesebb? Székben görnyedve vagy fotelben?

Szóval érted a célzást,én nem görnyedek a laptop előtt,én feküdni szoktam általába az ágyon,vagy kényelmesen a fotelben.

2014. jan. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 P.O.C. ***** válasza:

"Szóval érted a célzást,én nem görnyedek a laptop előtt,én feküdni szoktam általába az ágyon,vagy kényelmesen a fotelben."


Na hát ez az, hogy ez csak hobbi cél, hogy netezgetek, játszogatok. Kicsit hülyén venné ki magát, ha munkahelyemre bevinnék egy ágyat, a notit a hasamra tenném és úgy dolgoznák. Nem lenne őszinte a főnököm mosolya. :D Ha napi 8-ban órák hosszat kéne előtte dolgoznod, gépelned, az megválasztana, hidd el. Most nagyobb a Laptop eladás, a hobbi felhasználók miatt. Mert ma már a 80 éves nagyi is Internetezni akar, és ilyet látott a tévéve is. De az asztali gép sose fog eltűnni, mert semmi alternatíva nincs, ami ekkora rugalmasságot biztosítana.

2014. jan. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Ahogy P.O.C. írta:


"Akinek elengedhetetlen a hordozhatóság a munkája miatt, annak ámen. De a többi mind csak gőg, és sznobizmus."


Felesleges vergődnöd, Microcska, kinek nem inge, ne vegye magára. :)

2014. jan. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

"volt facebookom,de miután feltörték nem volt kedvem vissza menni rá (akkor is alig használtam)

Ventik pedig nem olcsók,a rendszerhűtők mind 2000e Ft-osok"


Eddig olvastam. Mennyire érthet a gépekhez az, akinek feltörik a facebookját, és milyen 2 millió forintos hűtőkről beszélünk???

2014. jan. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

P.O.C.:

13-as vagyok, és én is az asztali gépet javasoltam a kérdezőnek, ugyanakkor megjegyzem, hogy ha laptopon dolgozol, akkor asztalon nem kell görnyedni előtte, ha dolgozol, külső monitor(ok), külső billentyűzet és egér, így úgy használható, mint egy asztali gép. Én speciel két monitort úgy használok, hogy egyik a laptopé, másik egy külső, de van aki +2 monitorral tolja. Emellett pedig hordozom is alkalmanként, vagy ágyban is használom, nekem munka és hobbi eszköz is egyszerre.


Szóval csak annyit akartam, hogy nem kell feltétlenül görnyedni, a laptop adott esetben helyettesítheti az asztali gépet is. A kérdezőnek azért nem javasolt a laptop, mert úgysem hordozná, az asztali gépnek pedig az ár-érték aránya, megbízhatósága (ceteris paribus elven), bővíthetősége, javíthatósága jobb, mint a laptopé. Akinek pedig a teljesítmény kell, de nem csillagászati áron, szintén jobb választás az asztali gép.

2014. jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!