Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet így baja a processzornak?

Lehet így baja a processzornak?

Figyelt kérdés
2 magos processzornak átlagosan 70-75 fok körül van a hőmérséklete. Rákerestem a témára, több honlapot és fórumot is megnéztem, de nem sokra mentem vele. Valahol azt írják, simán jó 80-100-ig, máshol viszont már szűzanyáznak, ha valaki beírja, hogy nála 50 fölé megy. Most vittem tisztíttatni, elég nagy adag port kiszedtek belőle, gondoltam, hátha utána alacsonyabb lesz, de a Core Temp továbbra is kb. 70 fokot mutat (csak Chrome, Open Office és Skype van most épp megnyitva). Ha teszek alá hűtőt, attól se csökken. Kb. 2 éves laptopról van szó. Nem zajos a gép, ritkán szaggat (ha sok programot viszek egyszerre), nem fagy le. Csak aggódom, nehogy baja legyen a processzornak a hőtől.
2014. jan. 4. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Proci + hűtő függő a dolog. Egyébként mikor volt utoljára kitakarítva a gép? nekem elég méretes pormacskák ülnek néha a lamellákon...
2014. jan. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy most tisztíttattam.
2014. jan. 4. 17:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Újrapasztázás nem ártana.
2014. jan. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Újrapasztázás, de lehet, hogy a hűtő nincs a helyén.
2014. jan. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként amúgyse a proci fog tönkremenni,hanem a tokozás körülötte.
2014. jan. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szervízben tisztították, ott észrevették volna, ha gond lenne a hűtővel, vagy nem? És ha kívülről hűtöm, attól mért nem csökken?
2014. jan. 4. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!