Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem "buknék" a windows 8-al?

Nem "buknék" a windows 8-al?

Figyelt kérdés

Jelenleg xp-m van és inkább internetezésre (youtube, flash játékok, stb. nekem úgy 5 ablak átlagban futni szokott), filmnézésre, munkára kellene a windows 8.

A konfigurációm:

-core 2 duo e4300 proci

-2,5gb ram

-256 mb 2.0 vga

Elsősorban a szép külalak és kezelhetőség miatt kellene a windows 8. Van értelme felrakni? Utána visszalehet rakni az xp-t ha nem jó?



2014. jan. 9. 19:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Win 7 el jobban jársz, Win 8 teljesitményben ugyanazt tudja, de kicsit nehezebben kezelhető, legalábbis alaphelyzetben kénylemetlenebb, amugy vissza lehe rakni utána is az XP-t minden gond nélkül.
2014. jan. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Pcépítoo ***** válasza:
Szerintem megéri. Nekem a Windows8.1 Pro van fent és nagyon meg vagyok vele elégedve. Nem kell semmihez drivert keresgetni mint az xp-nél, bedugod és már azonnal használhatod is az eszközeidet. Sokkal gyorsabban bekapcsol mint a windows 7 és feleannyi idő alatt áll fel a rendszer. Sokkal szebb kinézet, jobban személyre tudod szabni a rendszered. Szerintem mindenképp cseréld le az ősrégi gagyi xp-t. Egyébként már nem is nagyon gyártanak manapság semmilyen illesztőprogramot xp-re, de hát igen egy kiöregedett rendszeről beszéltünk,ami még 10 éve jól helytállt, de manapság már nem.
2014. jan. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

"Elsősorban a szép külalak és kezelhetőség miatt kellene a windows 8." xĐ

Ezen akkorát nevettem, hogy még most is fáj a rekeszizmom.

2014. jan. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Amit ajánlok: Win7 SP1 Home 32bit

Használható, szép külseje van. :-)

2014. jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

1. Huh, ezzel megnyugtattál, köszönöm szépen :)

2. Köszi, meggyőztél, szerintem felrakom

3. Szerintem szép..

2014. jan. 9. 19:59
 6/18 A kérdező kommentje:
4. Neked is köszönöm, ha a 8 nem jön be megfogadom a te tanácsod.
2014. jan. 9. 20:24
 7/18 anonim ***** válasza:
10%

"Ezen akkorát nevettem, hogy még most is fáj a rekeszizmom."

Én meg azon nevetek, hogy ha saját kis szubjektív véleménye szerint szép te mi alapján állítasz mást? Vagy a te ízlésed mindenek felett?


"de kicsit nehezebben kezelhető, legalábbis alaphelyzetben kénylemetlenebb"

Számomra egyáltalán nem, talán, elnézést, hogy ilyet mondok itt gyk-n, de egyéni kis véleményünk a használhatóságról és kinézetről nem kéne tényként kezelni.

2014. jan. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#7 -es: Nem csak az én "saját kis szubjektív véleménye"m szerint.

Windows 8 asztali környezetben használata kényelmetlen, mivel 7-9 colos érintőképernyős táblagépekre tervezték és nem 22-24 colos monitorra amit egérrel és billentyűzettel használunk. (személyes legnagyobb ellenségem a Win8 -al a desktop felületen, ami még az átoperált startmenünél is jobban zavar, az a teljes képernyős ablak bal felső sarkában történő X -re kattintás. Ugyan is ha picit arrébb megy az egér akkor elő jön az a vacak a szélén.)

Miért nem tartom "szép" -nek, a "letisztult felület" néven ismert rémség, valójában a mobil eszközök energia takarékosságának köszönhető, ami minden csak nem szép. (inkább egy Win3.1 -hez hasonló gyermeteg felület)

Sokak az aktív csempéket szeretik, hogy milyen jó...

de ki fogja a startképernyőt nézegetni!? xĐ

(Amíg használtam, a 8-ast és nem váltottam vissza a 7-re, majd Linuxra, addig is csak 1-2 alkalommal láttam a startképernyőt, akkor is csak véletlen...)


Meglehet próbálni feltelepíteni, de én előtte azért megnézném a kérdező helyébe, hogy az összes komplikás hardverhez van -e 8-ra driver, mint pl. VGA, Audio, CAM, és egyéb speciális külön telepítést igényelő hardver.

2014. jan. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Amit leírtál még mindig az, hogy neked mi miért nem tetszik, de kit is érdekel? A kezelőfelület használhatósága és kinézetéről alkotott véleménye még mindig ember függő, mindenki eldönti magának mi tetszik neki. A kérdezőnk mint írta tetszik, nekem mint írtam tetszik, de neked nem? Mert az a saját kis szubjektív véleményed, bár én buta azt hittem ízlésnél ez tisztázott, szóval elnézést, hogy nekünk tetszik az ami neked nem.
2014. jan. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#9 -es: mint írtam nem csak saját kis szubjektív véleményem.

Úgy az emberek 90% -ra igaz, akinek már volt dolga vele.

Nem véletlen, hogy a piaci részesedése alig 10-12% pedig már 1,5 éve piacon van, és a legtöbb új gépet azzal adnak el, és még sok notebook esetében ahol nincs OS, csak is Win8 -hoz érhető el a gyártó oldaláról, vagy hozzá adot lemezről driverek...

Gondolom egy burokban élsz, és nem hallasz, látsz kritikákat mikor átlag user pl. keresi a startmenüt, és vissza kerül a startképernyőre. xĐ

2014. jan. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!