Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Router hiba, de mi?

Router hiba, de mi?

Figyelt kérdés
Van TL-WR841N routerem, és egy D-Link dsl360r modem. A modemről simán jön a net, de routeren keresztül nem. Nem kap IP-t. Felmerült bennem, hogy nem kompatibilis a kettő, lévén a modem elég régi. Felhívtam őket, elmondták, hogy kompatibilisnek kell lennie, illetve zagyváltak arról, mit s hogyan kéne beállítani, de ezeket a routereket egy 5 éves is beállítja, tehát ez nem lehet gond. A probléma az, hogy miért nem kap címet? Frissítettem firmware-t is, nem oldódott meg semmi. Már kismillió routert konfigoltam életem során, tehát biztos nem én bénázok. Mi lehet a hiba? Én lehetek a balfék, aki 1000-ből az 1 hibásat kifogta?
2014. jan. 16. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen routerom van. Még ha semmi beállítást nem csinálsz csak újonnan rászúrod netre akkor is kap ipét. A hiba a modemben lehet,hogy nem oszt automatikusan ip-t.
2014. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gondolom, a D-Link futtat egy DHCP szervert. Próbáld úgy, hogy a TP-Link routert átállítod switch módba, és akkor mindent a modem fog címezni.


Ehhez az kell, hogy:

1. A beállításokban a NAT-ot, a DHCP-t és a tűzfalat kikapcsolod.

2. Mindent (!!!) a LAN portokba dugsz, a bajövő kábelt is, a WAN port üresen marad.


Ezek után minden, ami a routeredhez kapcsolódik (legyen az vezetékes, vagy wifis cucc), a modemtől fogja kapni az IP-t.

2014. jan. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem oszt automatikusan, nincs benne dhcp. Ez csak egy egyszerű, mezei dsl modem, de attól még a netet át kéne lőnie a routerre.
2014. jan. 16. 17:57
 4/8 anonim ***** válasza:

Tehát ha a modemre csak simán egy gépet rádugsz, akkor neked kell manuálisan statikus IP-t beállítani? Kötve hiszem. Ha nem így van, akkor meg van benne DHCP.


Ha mégis ez van, akkor meg a routerben is nyilván be kell állítani a statikus IP-t, és menni fog.

2014. jan. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Második hozzászóló!


Működnek a leírtak! Végtelenül hálás vagyok érte! Sajnos ezt csak egy zöld kézzel tudom honorálni, de tényleg nagyon köszönöm!


(ellenben most a wifi nem működik így, de azt hiszem ezt a problémát fogom tudni orvosolni)

2014. jan. 16. 18:18
 6/8 A kérdező kommentje:
Habár gondolom, a wifi csak akkor fog működni, ha a wan portba megy a net, úgy meg nem működik. :(
2014. jan. 16. 19:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem csak úgy. Így is kell csak be kell állítani.
2014. jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A routeren sok mindent nem tudok. SSID, passw, meg a biztonság.
2014. jan. 16. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!