Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Routert hogyan üzemeljek be...

Routert hogyan üzemeljek be gyorsan?

Figyelt kérdés
Vettem egy routert, amelyhez egy 110 oldalas kriksz-krakkokkal teli PDF leírás tartozik. Megúszhatnám a guide elolvasását, hogy mégis legyen házi wifim?

2014. jan. 16. 22:46
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Kedves P.O.C.!


Egy kis erőt gyűjtöttem, hogy az újabb frusztrációt elviselhessem.


Utasításod szerint tettem:


"Belépsz a WAN Medium menübe"


Erre ezt az adatkérő listát teszi ki a szerkezet:


[link]


amelyben az ISP választási lehetőségek a következők:


[link]


Próbálgattam beírogatni eszem szerint odaillő dolgokat, de vagy azt üzeni a képernyő jobb alsó ficakjában, hogy "egy hálózati kábel nincs bedugva", vagy, hogy "IP-címütközés van a hálózaton működű másik rendszerrel".


Mindazonáltal a mobil stick sem világít folyamatosan, esetleg jelezve, hogy él a 3G kapcsolat. A Telenor Hipernet saját indító programja is azt írja, hogy "a készülék le van választva vagy nem áll rendelkezésre", tehát nem látja a sticket a routeren keresztül.


Hát eddig jutottam. Egyébként olyan erős Wifi jelet ad le a router, hogy a kéró minden zugában maximumot jelez a táblagép.


Ha van mentőötleted, előre is köszönöm.

2014. jan. 24. 13:23
 12/15 P.O.C. ***** válasza:

Persze a routeren keresztül nem is fogja látni a Telenor szoftvere. Itt pont az a lényeg, hogy a router önállóan csatlakozzon a netre, csak így fogja tudni megosztani. Tehát nem a Telenor szoftverén keresztül fog működni a net.


A kézikönyvből kicsit másképp van, de végül is csak annyi, hogy a modemedet hanem a szolgáltatót kell kiválasztani (itt szerintem jobb ha az OTHER választod vagyis egyéb).

A többi paraméter nem változik, a User Name/ Password -ot üresen kell hagyni. Ha így nem megy akkor passzolok, max egy firmware frissítést megpróbálhatsz, ha nem a legújabb lenne fent a routeren.

Sajnos beleválasztottál, pont egy ilyen tapasztalatlan szutyok gyártótól sikerült választanod. A 3G modem kezelése meg nagyon kényes dolog. A TP-Link -el jobban jártál volna szerintem.

2014. jan. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Kösz!


Ha elpasszolom a szemét routert, amit a legkiválóbbként sóztak rám a boltban, akkor Te milyen márkát, típust ajánlanál, ami "megeszi" a 3G sticket?

2014. jan. 24. 16:31
 14/15 P.O.C. ***** válasza:

TP-Link TL-MR3420 (V2 hardver verzió), ez már a 4G modemeket is kezeli, és a Magyarországi ISP -k adatait is ki tudod választani a menüből, így a paramétereket nem neked kell manuálisan beállítani.

Amúgy mindegyiknél van valami gáz, valamelyik kitűnő minőség, de a modem támogatása a gyér, valamelyik meg fordítva. De a TP-Link minden téren jól vizsgázott.

Lásd a teszt videót:

[link]

Amúgy én egyiket se hoznám el a boltból, míg nem 100% hogy kompatibilis a modemmel. Ha van jó boltos ismerősöd érdemes már a helyszínen bekonfigurálni. Inkább adj egy kis zsebpénz a boltosnak, mint hogy itthon derüljön ki a turpisság.

Itt a TP-Link kompatibilitási listája:

[link]

Igaz a tiédet Moldovánál találtam meg, de ez nem számít csak ismerje fel a modemedet, a többi már csak beállításfüggő.

2014. jan. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bölcs tanácsot és az eddigi fáradozásodat.

Megpróbálok TP-Link-re váltani.

2014. jan. 24. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!