Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha az én am3+ lapomba bele...

Ha az én am3+ lapomba bele ment az fx 6100 akkor az fx 6300 is bele megy? Külföldi oldalon olvastam hogy ebbe bele megy az fx 6300 GA M68MT-S2 rev 3.1 ez valóban igaz?

Figyelt kérdés

2014. jan. 28. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem támogatja.

[link]

2014. jan. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de ez a lista nem is mostani ?!
2014. jan. 28. 23:27
 3/7 A kérdező kommentje:
a külföldi oldalon azt írták megy az alaplapba és működik
2014. jan. 28. 23:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez a gyártó oldalán feltüntetett lista naprakész szokott lenni. Másrészt ez az alaplap olyan régi chipsetre épül (eredetileg sima AM2 lapokon jelent meg), hogy meglepő, hogy AM3+ deszkát is csináltak vele. Elképzelhető azért, hogy elindul vele egy FX-6300 is, de lehet, hogy nem ismeri fel és manuálisan kell beállítani a szorzót stb. A másik érvégés, hogy a chipset max Hypertransport 1.0-t támogat, míg az FX procik már 3.0-t használnak. Ez szűk keresztmetszetet jelenthet a rendszerben. Ez egy igen fapados alaplapnak számít, egy FX-6300 alá jobbat tolnék...legalább valami 970-es chipsettel szerelt deszkát. például (ez a legolcsóbb iponon):

[link]

2014. jan. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi ez nem tudtam amit írtál akkor amelyik támogatja a hyper transport 3.0 abban a lapban több mint valószínű megy rendesen? amúgy a chipsetnek miköze a procihoz arra nem jöttem még rá?
2014. jan. 29. 03:03
 6/7 anonim ***** válasza:
A chipset foglalja magában az alaplapi vezérlőket, ennek a támogatásai határozzák meg, hogy mire képes egy alaplap. Nyilván egy elavult chipset nem képes olyan környezetet nyújtani egy modern procinak, ami igazán hozzá illene. A memóriavezérlő már a CPU-ba költözött régóta, de az északi híd, ami már csak a PCI Express vezérlőt tartalmazza (ha nincs alaplapi IGP) a Hypertransport linken kapcsolódik a procihoz. A szűkebb Hypertransport link lassítja a CPU-GPU illetve a CPU és a rendszer közötti kapcsolatot. Persze nem feltétlenül okozna szűk keresztmetszetet minden esetben, de az 1GT/s vagy az 5,2GT/s talán mégsem mindegy. Kérdés lehet, hogy régebbi chipsettel is rendesem működik a Turbo Core vagy a PowerNow! (lényegében ez lehetne a Cool'n'Quiet 4.0). Az AM3+ foglalathoz eredendően az AMD 900 chipset család dukál, mint ahogy a 800-as széria az AM3, a 700-as az AM2+ és a 600-as az AM2 platformhoz. Ez így persze nincs kőbe vésve, mint ahogy látjuk a kínálatokból, de azért egy AM2 chipset AM3+ lapba az már sztem nagy szakadék...
2014. jan. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gigabyte 78LMT-S2P (rev 4.0) nekem ilyen lapom van most és megnéztem hogy a proci milyen alaplapokban megy melyik biosal és az enyémre FC biost írt és le ellenőriztem az is van fent akkor ha minden igaz mennie kell.
2014. jan. 29. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!