Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a két lent...

Mi a különbség a két lent található processzor között?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehetőleg olcsón vennék FM2-es alaplapba processzort irodai géphez. PCX-en találtam meg a két következő procit: AMD Athlon x2 340 és 340X. Mi a különbség a kettő között, valamint melyik a jobb? Én csak annyit láttam, hogy az egyik 32nm a másik 45nm. A 340X kicsivel olcsóbb. Szerintetek?



2014. jan. 30. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Így látatlanban azt tudom mondani, amelyikben alacsonyabb a csíkszélesség értéke az alacsonyabb fogyasztású, és modernebb gyártásteknológiával készült.
2014. jan. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor ezért lehet drágább a sima 340.
2014. jan. 30. 18:23
 3/7 P.O.C. ***** válasza:

Arra azért ügyelj, hogy ezekbe nincs IGP, ami azt jelenti hogy az alaplapi video kivezetések nem fognak képet adni, csak külön vásárolt PCI-E videokártyával lesz kép a gépen.

Ha költséghatékonyságot akarsz, akkor ne CPU -t hanem APU -t vegyél, és akkor nem kell külön videokártyát is venned.

2014. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egy régebbi gépről van szó, 3-4 hónapja vettem bele egy Sapphire Radeon HD5450 512MB-s kártyát, és most ezeket a procikat néztem, de kiderült, hogy AM2-es foglalatom van, amibe ezeket nem tudom beletenni...
2014. jan. 30. 19:24
 5/7 P.O.C. ***** válasza:
Viszont akkor RAM -okat is venned kell, mert az AM2 platform DDR2 -t az FM2 meg DDR3 -at használ. Szóval lőttek a költséghatékonyságnak.
2014. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 P.O.C. ***** válasza:
Amúgy véleményem szerint egy irodai konfigot bőven kiszolgál akármilyen 2 magos AM2 -es proci, amit már használtan 4-6 ezer körül beszerezhetsz.
2014. jan. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy komplett gépet bővítenék, DDR2 ram van benne, csak processzort keresek. Köszönöm! :)
2014. jan. 30. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!