Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy router, az én esetemben:...

Egy router, az én esetemben: TP-Link TL-MR3420, körülbelül hány rácsatlakoztatott eszközt tud megfelelően működtetni ( wireless részben értem )?

Figyelt kérdés
Szóval adott a router, amire 3 laptop, 1 PC és, 1 tablet és 4 mobil csatlakozik egy időben ( nem mind használja, csak ha mindenki itthon van a családból, autómatikusan ennyi csatlakozik hozzá ). Szóval ezeket bírnia kell és nem szabad lassulást produkálnia? Nem "veszhet" össze ennyi eszköz?

2014. febr. 15. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozni lehet rá, csak használhatatlanul lassú lesz. De ha nem használja mindegyik, akkor nem fognak összeakadni.
2014. febr. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Esetleg milyen router az ami ilyen sok eszközt tökéletesen tud működtetni?
2014. febr. 15. 23:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A tplink csak arra való, hogy max. 1 vagy 2 gép úgy ahogy elmenjen vele. Én inkább egy közép/felső kategóriás D-Linket ajánlanék helyette. Igaz 20-ezernél kezdődik a közép kategóriás, a felső kategóriás pedig 30-35-nél, de ezért a pénzért 10 év múlva is kiválóan helytálló eszközöd lesz. Több helyen szereltem már valamilyen közép kategóriás D-Linket, és sehonnan nincs negatív visszajelzés, itthon felső kategóriás eszközeim vannak, azokkal főleg nincs gond.
2014. febr. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
tesó ,a te routered is linuxos,mint mindegyik,és ezek 255 gépet tudnak egyszerre ellátni
2014. febr. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak elméletben. Azért azt megnézném, hogy hogy tud egy vacak szappantartó 255 gépet kezelni. Főleg, hogy ezek csak /24-es tartományt tudnak kezelni, amiből a lehető legkisebb címet (.0) meg kell hagyni a hálózat azonosításra, a lehető legnagyobbat (.255) a broadcast kapja, és a router is elvesz egy címet. azaz 0, 1, 255 kiesik a játékból, máris csak 253 cím osztható ki.


Amit én használok, az valóban router, ott beállítható /8-as tartomány is, ami 10.0.0.0 - 10.255.255.255. szóval jóval több cím osztható ki, ráadásul hardverrel is bírja a kicsike ;)


#3-as voltam.

2014. febr. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Anno én ezt a TP-Linket úgy vettem, hogy nagyon jó kritikákat írtak róla. Köszönöm a választ, akkor majd utánanézek a D-Linkek között, de egyelőre marad ez. Még1x köszönet.
2014. febr. 16. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!