Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibás merevlemez?

Hibás merevlemez?

Figyelt kérdés

Van egy Western Digital 500GB, alig 2 hónapos HDD-m ami szektorhibás lett. (5 szektorhiba/92% kondíció) A helyzet az, hogy írtam egy e-mailt annak az üzletnek akitől vettem ezt a merevlemezt, de nem hajlandó visszaírni. Írtam egy másik üzletnek is itt a környéken, ők válaszoltak és azt írták, hogy: "Szia! Ezt sajnos nem mi, hanem a WD dönti, de szerintem érdemes megpróbálni, a legtöbb esetben nagylelkűek, ha nem, akkor legalább gyári technológiával javítják, és lehet, hogy soha többet nem lesz baja." Ők elég segítőkészek és korrektek ahhoz képest, hogy nem onnan vettem, így sajnos hozzájuk nem vihetem. Esetleg az lehetséges, hogy közvetlenül a gyártóhoz küldöm el ezt a merevlemezt? Mert ha bemegyek a másik üzletbe, és ő azt mondja, hogy erre még nincs garancia, akkor elég ellentmondásos egymásnak a 2 üzlet és végképp nem tudom mit csináljak ezzel. Képeket linkelek:


[link]


[link]


[link]



2014. febr. 16. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
:) Nem kell hinni a progiknak
2014. febr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Waptolvaj ***** válasza:
100%
Mi írt neked rá szektor hibát? Formázd le az egészet újra, és meglátod eltűnik a szektor hiba,legalábbis 99%-ban amikor a hard disc ezt írja ki.
2014. febr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Most milyen tápegységed van?
2014. febr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha ez egy Részletes ön-teszt után jelentkezett... és

93% kondíciót jelez, egyetlen gyártó sőt üzlet sem fogja neked kicserélni!

Egyébként a S.M.A.R.T. menüben jelöld ki a két figyelmeztető jelzésű attribútumot, majd jobb klikk! és az "Atribútum megjegyzések" -et jelöld be! ekkor kiírja a hiba eredetét.

...ugyanakkor, alul a grafikon mellett lévő mezőben, az "Értékek megjelenítése" bejelölése után, az "Értékmező kijelzése"-re kattints, vagy az "Értékmező ALACSONY szó-t jelöld ki!

Itt kiírja a várható kritikus (a vinyó életének végét jelző) időpontját....

[link]

2014. febr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

próbáld meg a sérült szektorok javítását....(ilyen alacsony hibás szektorszám esetén, segíteni szokott!)

[link]


[link]

[link]

2014. febr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
HKC
2014. febr. 16. 13:06
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Azért a 200 pending sector nem épp jó hír.

Sokan tévedésben vannak és azonnal a tápra fogják az ilyeneket. Pedig valójában a windows teszi ezt a felesleges terhelésével. Természetesen a táp is okozhat problémát, de az nem így jelentkezik.

2014. febr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is tette már tönkre a merevlemezem a rossz táp, az is noname volt, Premier, ugyanezeket a hibákat okozta, ha nem cseréled a tápot, akkor szépen lassan az egész gépet tökreteszi
2014. febr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mint írtam nem minden esetben a táp felelős. ez nem zárja ki feltétlen a tápot.

Többször láttam már márkás gépekben is tönkremenni 1-2 hónap alatt merevlemezt, mert a windows folyamatosan darálja...

2014. febr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!