Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy laptopnak mennyi a várható...

Egy laptopnak mennyi a várható átlag élettartama?

Figyelt kérdés
mondjuk: lenovo g 500s i5 stb... hány év amíg minőségileg teljesítményileg jó? Köszi, remélem érthető a kérdés.

2014. márc. 2. 17:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Függ márkától,attól hogy, hogy használod stb.. ha minőségi (a lenovo jó márka) és vigyázol rá jó pár évig bírja nekem 3 éve van meg a laptopom (hp) és semmi baja :)
2014. márc. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
31%

Ez erősen márkafüggő. Én pl. 5 éve vettem egy középszintű Acer laptopot (Extensa széria), és mái napig pöpecül működik, egyszer volt vele gond csak, az is szoftveres. Szóval az Acer már bizonyított.

Állítólag az MSI és Dell laptopok nagyon szarok, de a márkátlan (pl. Incom) made in China ipari selejtek a legrosszabbak, azok max. fél évig bírják.

2014. márc. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha a teljesítményt játékra érted azt nem lehet tudni.. lehet h 1-2 év múlva kijön valami hyper szuper játék aminek a minimuma i7 meg r9 290x lessz :D ilyen nem lesz szinte biztos de remélem érted, minden gépet újítani/cserélni kell egyszer :)
2014. márc. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Hát az több dologtól is függ simán elmehet akár 10 évet is de akár 1-2 év után is megadhatja magát. Legtöbb esetben a hdd és az optika (cd,dvd) adja meg magát
2014. márc. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Ha biztosra akarsz menni, akkor vásárold meg a garanciabővítést 5 évre, így addig biztosan fogod tudni használni a gépet
2014. márc. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

2. dell laptopok szarok? Ezt honnan szülted? Magyarországon nekik van a legjobb szervizük, +3 év garanciát adnak még az alsó kategóriás gépekre is.


Amiknek most a minősége selejt, msi, acer, és asus-ok sajnos, pedig asus jó márka volt.

2014. márc. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%
""az msi és a dell laptopok szarok"" Ember az oviba mesélgesd a hülyeségeidet ne itt...
2014. márc. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%
Az msi-vel mondjuk igaza volt, nem semmiért tűntek el teljesen itthonról. Kritikán aluli felépítés, zsanérok, szervíz...
2014. márc. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Meghibásodási arány 3 év alatt, minőség szerint.

Ehhez az értékhez képest azonban érdekes módon a drága, $1.000 feletti gépek sem sokkal jobbak: bár az első év során szinte veszélytelenek, a három éves periódus során itt is elég "szép", 18,1%-os hibaszázalékra lehet számítani. Megjegyzendő azonban ezen a ponton még az a lényeges apróság is, miszerint a meghibásodások közel egyharmada nem hardveres okokra vezethető vissza, hanem felhasználói gondatlanságra, balesetekre - tehát csak óvatosan, mert sok múlik rajtunk is.

2014. márc. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

" dell laptopok szarok? Ezt honnan szülted?"


Online tech közösségeken írták, pl. Tech Support forums, Geeks2go, és egymástól függetlenül sok ember. Tévedésnek egy kicsit erős lenne, nem?


"Ember az oviba mesélgesd a hülyeségeidet ne itt..."


Értem. Akkor kaptad is a mínuszt. Lepontozni én is tudok,csak mellé még érvelni is, szóval kettő-null ide.

Ne nekem magyarázd, milyen király laptopok, hanem a szakmai fórumokon meséld be nekik.

2014. márc. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!