Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezt a processzort meddig...

Ezt a processzort meddig lehet "turbózni" (OC) anélkül, hogy tönkremenne?

Figyelt kérdés

Processzor: Intel Pentium Dual Core E5400

Alaplap: ASRock G31M-GS R2.0

Processzorhűtő: Artic Alpine 11 PLUS


A BIOS-ban megtaláltam a szorzó értékét, ami alapból 200-on van, tehát 2700MHz. Amikor felvittem 201-re, akkor 2704MHz-lett. Meddig biztonságos az órajel emelése túlmelegedés és feszültségemelés nélkül?



2014. ápr. 1. 20:10
1 2
 11/20 csacsi2 ***** válasza:
100%

Ha túlhúzod el sem indul ezért van a biosban a biztonsági funkció Boot failure guuard (visszaállítja a beállításokat).Ha túlmelegedik (ezt nem szabad elérni kb 80°c) akkor azonnal leáll!

A Tuningolás mindenféle képpen veszélyeket rejt, akármi tönkremehet, ezzel tisztában kell legyél!!!

ezért is írtam, hogy fokozatosan odafigyeléssel, tesztelve, tudom hosszadalmas, sok újraindítás, de megéri, ha jót akarsz! Mértékletesség! Ha egyszerre sokat emelsz akkor nem fog elindulni az oprendszer, annak is alkalmazkodnia kell, ill indításkor eleve magas a terhelés ezért legvalószinűbb a kékhalál. Stabilitástesz meg bebiztosít, hogy nem estél -e túlzásba!

2014. ápr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Jelenleg az is stabilitásteszt, hogy egyszerre megy a Skype és a Google Chrome :). De majd megnézem AIDA64-el is, maximum 3 Ghz-et kihozok holnap belőle, ha nem lesz hangos és tűzforró.
2014. ápr. 2. 21:12
 13/20 csacsi2 ***** válasza:
100%
hát nem igazán ugyanaz a kettő! stabilitástesztet nem véletlen hívják így! Igazán csak külön program tudja meghajtani az eszközöket!
2014. ápr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem ugyanaz, de mondjuk a Skype elindítása után nagyon akadozik minden, tehát egy 5 perces mp3 lejátszása előtt 2 percig tölt. A Skype nélkül azonnal elindul, tehát valami kevésbé erőforrásigényeset kéne keresni. Tudom, hogy +300-500 MHz nem sok, de lehet egy kicsit jobb lesz.
2014. ápr. 2. 21:41
 15/20 csacsi2 ***** válasza:
100%

Összegzés mire érdemes figyelni (első és legfontosabb a hőmérséklet):

Stabilitásteszt frekvencia és hőmérséklet arányaiban (tálcán)

[link]

Hőmérséklet statisztika (nagyon rövid időn belül)

[link]

Memoriabus, DRAM/FSB arány változása a frekvencia növelésével (Memory flexibility opció kikapcsolva)

[link]

Szorzó és feszültségértékek RMClock programban (csak vistáig):

[link]

2014. ápr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
3,1GHz (3105MHz)-ig tudtam emelni az órajelet, 3,2GHz-nél már nem észlelte a Wi-Fi kártyát (nem tudom hogy csinálta). 5 perc AIDA64 (Engineer Edition) stabilitásteszt alatt a processzor (felülete) 50°C-os volt, az első mag körülbelül 70°C, a második mag pedig 65°C. Most megnézem egy játék alatt (pl.:World of Tanks) hogy teljesít, jó-e valamire ez a +400MHz.
2014. ápr. 3. 16:22
 17/20 csacsi2 ***** válasza:
100%

Azért nem érzékelte mert az eszköz nem képes arra a sebességre.

Lényege hogy ne melegedjen jobban mint amennyire képes hűteni, mert akkor kékhalál egy idő után.

Akkor jó, ha a hőmérséklet emelkedés megáll , nem megy tovább a teszt során. 70°c magas de teljes terhelésnél, húzva nem szokatlan.

Majd ha eltelik pár nap és használod mindenre amin csak lehet és nem jelentkezik hiba akkor valószinű hogy bírja. Az üzemi hőmérséklet se legyen 60°c felett. Addig is kövesd a hőmérsékleteket, nézd az eseménynaplót hogy nem okozott-e valami hibát a háttérben.

2014. ápr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Lehet hogy majd még vissza kell vennem a sebességet 3,0GHz-ra, mert lefagyott. A DRAM:FSB arány 10:6
2014. ápr. 3. 16:40
 19/20 csacsi2 ***** válasza:
100%

A Flexibility option -t ha visszakapcsolod akkor javítja a memoria kompatibilitást, viszont rosszabb lesz a DRAM/FSB arány. Ezért inkább vegyél vissza a frekvenciából! Szerintem valahol 3 alatt lesz az érték nemsokkal. Majd kisakkozod! most már az megvan ami sok :)

Én lentről mentem felfelé, tehát felfele emelve teszteltem, első kékhalál vissza kettőt, majd pár nap múlva soknak véltem a hőmérsékletet és még egy kicsit visszább... Azért az élettartam sem mindegy. Feszültség értékek rendben voltak, hőmérséklet beállt, így benne maradt úgy 5-8%.

2014. ápr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
3038MHz-nél már stabil. Nem tudom mire jó ez a +300MHz, de majd rájövök. Köszönöm szépen a segítséget!
2014. ápr. 3. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!